Askıda Kalan (Yanıt Vermeyen) Simge Durumuna Küçültülmüş Bir Program Penceresi Düzgün Geri Yüklenemeyebiliyor ve İkinci Bir Simge Durumuna Küçültülmüş Pencere Görüntüleniyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 817611 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Geri yükle düğmesini tıklattığınızda (durumundaki "Vermiyor" Windows Görev Yöneticisi'nde) askıda bir programı simge durumuna küçültülmüş BIR pencereyi doğru geri yüklenmeyebilir. Ayrıca, program yanıt vermiyor, ancak ikinci bir simge durumuna küçültülmüş pencereyi özgün pencerenin yanında görünebilir. Burada ekran henüz yazıldığını değil bir ilk pencerede kalır ancak ikinci penceresindeki taşıyabilirsiniz.

Neden

Program doğru pencere iletilerini için birkaç saniye içinde yanıt vermiyor ve askıda kabul edilir Windows XP Ghost pencere özelliği hayali windows bir programın adına oluşturur. Bu özelliği doğru geri yükleme özelliklerini simge durumuna küçültülmüş bir pencereyi olabilir. ve özgün penceresinin yanında ikinci bir simge durumuna küçültülmüş bir başlık çubuğu pencere oluşturabilir ancak üzerine değil.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version     Size    File name  Platform
  --------------------------------------------------------------------
  15-Jul-2003 21:01 5.1.2600.1247  1,677,056 Win32k.sys  x86
  15-Jul-2003 21:01 5.1.2600.1247  5,619,840 Win32k.sys  IA-64

Pratik Çözüm

Uygulama Uyumluluğu Araç Takımı, oluşturmak ve programınızın Ghost pencere özelliğini devre dışı bırakmak için özel bir uygulama uyumluluğu veritabanı'nı yüklemek için kullanabilirsiniz. Uygulama uyumluluğu karşıdan yüklemek için araç aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/aa286552.aspx
Özel bir uygulama uyumluluğu veritabanı oluşturmak için <a0></a0>:
 1. Yükleme ve Uyumluluk Yöneticisi aracını çalıştırmak (için Gelişmiş özellikleri için komut satırına /x anahtarı ekleyin).
 2. Özel veritabanı ' nı sağ tıklatın ve sonra da Yeni'yi tıklatın.
 3. Yeni bir veritabanını sağ tıklatın ve sonra da <a2>Yeniden Adlandır</a2>'ı tıklatın.
 4. Noghost, veritabanının adını yazın.
 5. Yeni veritabanı ' nı sağ tıklatın, Yeni Oluştur'u tıklatın ve sonra da <a2>Application Düzelt</a2>'i tıklatın. Sabit programın adını yazın.
 6. Programın üreticisinin adını yazın.
 7. Bulun ve sonra uygun bir program (.exe) dosyayı tıklatın.
 8. Ileri'yi tıklatın .
 9. Uyumluluk modları penceresinde, hiçbiri ' ni tıklatın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 10. Uyumluluk düzeltmeleri listesinde NoGhost ' ı tıklatın.
 11. Sınama Çalıştır veya son ' u tıklatın. Sınama Çalıştır ' ı tıklatarak program uygulama uyumluluk ayarı ile başlar. Uyumluluk düzeltmesi, son tıklatarak veritabanınıza ekler.
 12. Dosya menüsünde, veritabanını kaydetmek için Kaydet'i tıklatın. Veya, veritabanı C:\Windows\AppPatch klasörüne kopyalayın.
 13. Veritabanını farenin sağ düğmesiyle tıklayın ve sonra da <a2>Yükle</a2>'yi tıklatın. Veya, veritabanını geri yüklemeye sdbinst c:\windows\apppatch\noghost.sdb - q komutunu çalıştırın.

Daha fazla bilgi


GetMessage işlevi hakkında aşağıdaki bilgileri belgelenen Ghost pencere özelliği Windows XP. Daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
GetMessage Function
Bir üst düzey pencere, iletileri, birden çok birkaç saniye boyunca yanıt vermeyi durdurursa, sistem, askıda için pencerenin dikkate alır ve aynı z-sırası, konumunu, boyutunu ve görsel öznitelikleri olan hayali içeren bir pencere değiştirir. Böylece, kullanıcı taşımak, boyutlandırmak veya bile uygulamayı kapatın. Uygulamayı gerçekten askıya alındı ancak bunlar yalnızca eylemleri olduklarından. Hata ayıklayıcısını modundayken sistem hayali bir pencere oluşturmaz.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows XP Service Pack 2'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 817611 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 6.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 Update Rollup 2
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbwinxpsp2fix kbwinxppresp2fix kbfix kbbug KB817611 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:817611

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com