Windows XP ve <a2>ınterix alt sistemi</a2> veya <a4>SFU büyük/küçük harf duyarlı davranışını etkinleştirmek

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 817921 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makale, kayıt defterini düzenlemekle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

ınterix 2.2, Microsoft Windows XP çalışan bir bilgisayarda kullanıyorsanız, "gibi abc.txt" adlı bir dosya kullanamazsınız. "Abc.txt" ve "ABC.TXT" aynı dizinde. Bu sorun, Windows Services for UNIX 3.0 yükleyin ve SFU 3.0 Kurulum sırasında Windows XP'nin varsayılan davranışı değiştirme da oluşabilir. Windows NT veya Windows 2000 kullanırsanız bu sorun oluşmaz.

Neden

Servis talebi koruma, ancak büyük küçük harf duyarlı değil, varsayılan olarak, Win32 alt sistemi dışındaki Windows XP alt değildir. Ancak, varsayılan olarak, Win32 alt sistemi dışındaki alt Windows'un önceki sürümlerindeki duyarlıdır.

Çözüm

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Windows Services for UNIX veya ınterix 2.2 yükledikten sonra Windows XP davranışını değiştirmek için <a0></a0>, aşağıdaki kayıt defteri anahtarını ekleyin ve sonra bilgisayarı yeniden gerekir:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Kernel


ObCaseInsensitive
değer adı:
Veri türü: REG_DWORD
Değer verileri: 0 (büyük/küçük harf duyarlı)

Daha fazla bilgi

Standart UNIX davranışını desteklemek için <a0></a0>, Windows Services for UNIX kurulumu NFS (ınterix alt sistemi yükleyen) temel yardımcı programlar veya sunucunun yüklerken Win32 dışı alt sistemler için varsayılan Windows XP davranışını değiştirmek için verir. Üzerinde büyük/küçük harf duyarlılığı'nı açın ve daha sonra sunucu NFS ve temel yardımcı programları kaldırın, Windows Services for UNIX Kur varsayılan, Win32 dışı alt sistemlerde büyük/küçük harf duyarlı olmayan davranışı geri yükler.

Özellikler

Makale numarası: 817921 - Last Review: 15 Nisan 2005 Cuma - Gözden geçirme: 4.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Interix 2.2 Standard Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows Services for UNIX 3.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows Services for Unix 2.2
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbunixservice kbhowto KB817921 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:817921

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com