NASıL YAPıLıR: Ayarlama ve Ölçekle, .NET Framework üzerinde oluşturuldu uygulamalarının performansı

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 818015 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım makalede, performans ayarlama ve .NET Framework'ün temel alındığı uygulamaları ölçeklendirme ile ilgili önemli konuları açıklar. Bu makaleler, .NET Framework üzerinde uygulamalar için daha ayrıntılı bilgi sağlayan bir dizi birisidir.

Bu bölümdeki makaleleri şunlardır:
818016NASıL YAPıLıR: .NET Framework üzerinde oluşturuldu, uygulamaları dağıtma
818013NASıL YAPıLıR: Desteği, .NET Framework üzerinde oluşturuldu uygulamalar
818015NASıL YAPıLıR: Ayarlama ve Ölçekle, .NET Framework üzerinde oluşturuldu uygulamalarının performansı
818014NASıL YAPıLıR: .NET Framework üzerinde oluşturuldu, uygulamaları Secure

Oturumlar için ASP.NET uygulamalarını yapılandırma

ASP.NET uygulamaları arasında birden fazla isteği kullanıcı bilgilerini izlemek için Gelişmiş destek içerir. Kullanıcıların binlerce ölçmektir uygulamalarını etkinleştirmek için <a0></a0>, oturumların esnek yollarla depolayabilir. Oturum bilgilerini işlemdeki depolamak için varsayılan yöntemdir. Bu kullanıcı bilgilerini tek bir sunucunun bellekte depolar. Işlemdeki yöntemi en hızlı performansı sağlar. Daha fazla ölçeklenebilirliğin ancak daha yavaş performans iki yöntem sunar: bir durum sunucusunda oturum bilgilerini saklamak veya SQL Server çalıştıran bir bilgisayarda oturum bilgilerini saklamak.

ASP.NET oturum üç standart yöntemleri kullanarak yapılandırma hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
317604NASıL YAPıLıR: SQL Server'a deposu ASP.NET oturum durumu yapılandırma


ASP.NET oturumlar için zaman aşımı süresini ayarlama

Uygulamaya bağlı olarak, ASP.NET oturum çok miktarda bellek kullanabilirsiniz. Ne zaman kullanıcı yüklenemedi ve depolanan bilgileri her kullanıcı, bellek kısıtlı artar, miktarı sistemlerde performans sorunları oluşabilir. Oturumların gerektiren bellek azaltmak için bir oturum depolanan zaman kısaltmak için yoludur. Oturum bilgilerini oturum zaman aşımı süresini azaltmak için önce varsayılan 20 dakikalık boşta kalma süresini göz ardı edilir. Oturum zaman aşımı süresini artırmak, alternatif olarak, kullanıcılar için etkin bir oturuma oturum açma bilgilerini, alışveriş arabasının içeriği veya başka bir oturuma özgü Ayrıntılar kaybetmeden dönebilirsiniz.

Bir oturum durumu için zaman aşımını ayarlama hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/h6bb9cz9(vs.71).aspx

ASP.NET sınama uygulamaları ve Web Hizmetleri, Web Application Stress kullanarak aracı

Web Application Stress (WAS) aracı, sınama Web Uygulama performansı ve ölçeklenebilirliği için yararlıdır. ASP.NET Web uygulamaları ve Web Hizmetleri için bu aracı kullanabilirsiniz. Ancak, her hizmet türü için WAS aracını nasıl fark vardır.

ASP.NET sınamak için nasıl kullanılacağı hakkında ek bilgi WAS için uygulamalar, Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
815161NASıL YAPıLıR: Ölçen ASP.NET, Web Application Stress Tool ile) yanıtlama hızı performansı
815160NASıL YAPıLıR: Web Application Stress Tool ile sınama ASP.NET Web Hizmetleri

Performans kullanın, .NET Framework üzerinde oluşturuldu Windows-based Applications çözümleme için yönetim aracı

.NET Framework olarak çalıştırmak, derlemeleri yönetir. Bu nedenle, .NET Framework, pek çok her birleştirme hakkında bilgi erişimi vardır. Bu bilgileri, performans sayaçlarını yararlanılır. Yönetici olarak, bu sayaçlar için <a0>Performans</a0> yönetim aracını kullanarak erişebilirsiniz.

ASP.NET uygulamaları .NET Framework'ün temel alındığı standart Windows tabanlı uygulamaların bulunandan daha fazla bilgi için erişim kazanabilirler. Düzinelerce, izleyen sayaçları da vardır. Ancak, çoğu Yöneticiler, bu sayaçların yalnızca birkaç anlamalısınız.

.NET Framework gösterir en önemli performans sayaçları hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
815158NASıL YAPıLıR:, .NET Framework tabanlı Windows Application Performans çözümleme için <a0>Performans</a0> yönetimsel aracını kullanın.

815159NASıL YAPıLıR: <a0>Performans</a0> yönetimsel aracını kullanarak ASP.NET Web uygulaması performansını çözümleme.

Multiserver ASP.NET Web uygulamalarının ve Web Hizmetleri

Web uygulamaları, gereksinimleri karşılayan bir performans, ölçeklenebilirlik ve güvenilirlik tek bir sunucuya ötesinde ölçmektir olabilir. Birden çok sunucuya ASP.NET uygulaması ölçeklendirme yaparken göz önüne almanız gereken benzersiz çok sayıda etken vardır.

Bir ASP.NET uygulaması birden fazla sunucuya ölçmektir hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
815162NASıL YAPıLıR: Multi-Server ASP.NET Web uygulamalarının ve Web Hizmetleri ayarla

ASP.NET uygulamaları için hata ayıklama devre dışı bırakma

Geliştirme ve sorun giderme sırasında geliştiricilerin ASP.NET uygulamasının hata ayıklama etkinleştirebilirsiniz. Hata ayıklama geliştiricileri için çok yararlı bilgi sunar, ancak uygulama performansını önemli ölçüde etkiler. Gereksiz yere etkin hata ayıklama olan sistemlerde hata ayıklamasını devre dışı bırakmak zorunda kalabilirsiniz.

ASP.NET uygulamalarında hata ayıklama devre dışı bırakma hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
815157NASıL YAPıLıR: ASP.NET uygulamaları için hata ayıklama devre dışı bırak.

ASP.NET'e kısıtlayın. çok işlemcili bir Sistem'de belirli işlemci

Varsayılan olarak, ASP.NET uygulamaları, bir sistemdeki tüm işlemcilerin kullanır. Bu, çoğu ortamlar için de çalışır. Ancak, çok işlemcili sistemlerde performansı ayarlama, ASP.NET'in belirtilen bir veya birden çok işlemci için kısıtlama olabilir.

ASP.NET'in belirtilen işlemciler çok işlemcili bir sistemde sınırlamak için adım hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
815156NASıL YAPıLıR: ASP.NET'in belirli işlemci için çok işlemcili bir Sistem'de sınırla

Referanslar

.NET Framework'ün temel alındığı uygulamalarının güvenliğini sağlama hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitelerini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/netframework/aa497330.aspx
http://technet.microsoft.com/en-us/windowsserver/default.aspx


Özellikler

Makale numarası: 818015 - Last Review: 27 Şubat 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 4.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft .NET Framework 1.0
  • Microsoft ASP.NET 1.0
  • Microsoft Internet Information Services 5.0
  • Microsoft ASP.NET 1.1
  • Microsoft .NET Framework 1.1
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbweb kbperformance kbhowtomaster KB818015 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:818015

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com