Kök ipuçları, bunlar kaldırıldıktan sonra yeniden

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 818020 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Son kök ipucunu, bir Microsoft DNS sunucusundan silmek için DNS Yöneticisi'ni veya dnscmd komutunu kullandığınızda, bir veya daha fazla silinmiş kök ipuçları, yaklaşık 15 dakika sonra yeniden görünebilir. Kök ipuçlarını kalıcı olarak silinmez, bir uyarı almazsınız.

Not Microsoft, Microsoft DNS sunucusundan tüm kök ipuçlarını kaldırılmasını desteklemez. Bir Microsoft DNS sunucusu, en az bir kök ipucu olması gerekir. Ancak, varolan kök ipuçlarını yeni kök ipuçları ile değiştirebilirsiniz. Kök ipuçlarını değiştirdiğinizde, değişiklik kalıcıdır ve eski kök ipuçlarını yeniden görünür. DNS sunucusu iletme emin olmak için DNS Yöneticisi'nde <a0>ileticiler</a0> sekmesindeki Bu etki alanı için özyineleme kullan onay kutusunu seçmek için tıklatın, kök ipuçlarını kullanılmaz.

Neden

Kök ipuçlarını kalıcı olarak ve tamamen kök ipuçları DNS Yöneticisi'nden, CACHE.DNS dosyası ve Active Directory'den kaldırarak kaldırılabilir. Kök ipuçları, diğer iki konum içinde (CACHE.DNS dosyası ve Active Directory) hala var olduğundan kök ipuçları, bu senaryoya göre geri dönebilirsiniz.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Daha fazla bilgi

Bir DNS sunucusu kök sunucusu değil, kök ipuçları en az bir ad sunucusu (NS) kaynak kaydı formunda belirtin ve bir kök DNS sunucusu ve karşılık gelen bir ana bilgisayar (A) kaynak kaydı için bu kök DNS sunucusu belirtmeniz gerekir. Aksi halde, DNS sunucusu başlangıçta kök DNS sunucusuna bağlantı kuramıyor ve yetkili bölgelerinden dışındaki adlara ilişkin sorguları yanıtlamak edemiyor.

Kök ipuçları DNS sunucularınız biliyor adlara ilişkin sorguları çözümlemek için kullanabileceğiniz ınternet'teki DNS sunucularının listesini alır. Bir DNS sunucusu yerel verilerini kullanarak bir ad sorgusu çözümlenemiyor sorguyu DNS sunucusuna göndermek için kök ipuçlarını kullanır. Bulmaya ve diğer DNS sunucularını bulmaya çalışan DNS sunucuları için bu ipuçlarını olması gerekir.

DNS sunucusunda kök ipuçlarını güncelleştirmek için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Yönetimsel Araçlar ' ı tıklatın ve sonra DNS ' yi tıklatın.
 2. Konsol ağacında uygun DNS sunucusunu tıklatın.
 3. Eylem menüsünde Özellikler ' i tıklatın.
 4. Kök ipuçları sekmesini tıklatın.
 5. Sunucu kök ipuçlarını değiştirmek için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
  • Listeye kök sunucusu eklemek için Ekle ' yi tıklatın ve sonra adı ve listeye eklemek istediğiniz sunucunun IP adresini belirtin.
  • Listedeki bir kök sunucusunu değiştirmek için Düzenle ' yi tıklatın ve sonra adı ve listede değiştirmek istediğiniz sunucunun IP adresini belirtin.
  • Bir kök sunucusunu listeden kaldırmak için <a0></a0>, bu listeden seçin ve sonra da <a2>Kaldır</a2>'ı tıklatın.
  • Bir DNS sunucusundan kök ipuçlarını kopyalamak için <a0></a0>, sunucudan Kopyala ' yı tıklatın ve sonra uygun DNS IP adresini belirlemek, sorguların çözümlenmesinde kullanılacak kök sunucuların listesini kopyalamak istediğiniz sunucu. Bu kök ipuçları, herhangi bir varolan kök ipuçlarının üzerine yazmaz.

Özellikler

Makale numarası: 818020 - Last Review: 3 Aralık 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 6.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, 64-Bit Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug KB818020 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:818020

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com