Windows XP'de çok sayıda bağlantı programı yüklüyse yalnızca bir çevirmeli ağ bağlantısı programı başlatılıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 818534 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Birden çok uzaktan erişim bağlantısı programı yüklerseniz, yalnızca bir bağlantı programlar doğru şekilde başlatır. Örneğin, Microsoft Network (MSN) yazılımı yükleyin ve sonra AOL yazılımını yükleyin, AOL yazılımını yeniden başlatılabilir, ancak MSN yazılım başlatılmaz.

Neden

Bu sorun, Windows XP'ye yalnızca
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Rasman\Parameters\CustomDLL
alt anahtarında listelenen ilk .dll dosyası tanıdığı nedeniyle oluşur.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Herhangi bir önkoşul bulunmamaktadır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmez.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yenisi) aşağıdaki tabloda listelenir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
Date     Time  Version    Size   File name      Operating system
------------------------------------------------------------------------------------------
03-Jul-2003 16:38 5.1.2600.1243 163,840 Rasmans.dll     Windows XP 32-bit edition
03-Jul-2003 16:38 5.1.2600.1243 490,496 Rasmans.dll  IA-64 Windows XP 64-bit edition
03-Jul-2003 14:50 5.1.2600.1243 163,840 Wrasmans.dll x86  Windows XP 64-bit edition 

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows XP Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows XP için bir <a0>Uzaktan erişim</a0> özel çevirme .dll dosyası yazarsanız,
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Rasman\Parameters\CustomDLL
alt anahtarında bu dosyayı kaydetmeniz gerekir.
CustomDLL
alt özel çevirme .dll dosyalarının bir listesini içerir. Birden çok özel çevirme .dll dosyası
CustomDLL
alt anahtarında listelenen karşın, Windows XP listelenen yalnızca ilk özel çevirme .dll dosyasını okur. Yazdığınız arama özel .dll dosyasının liste başlatılmazsa, telefon defteri girdisini çift tıklattığınızda müşteri Çevirici program başlatılmıyor. Listede, yazdığınız arama özel .dll dosyasının ile başlatılırsa, özel Çevirici program başlatılır. Ancak, diğer <a0>Talep</a0> Çevirici programlar çalışmayabilir.Yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminoloji hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 818534 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe atdownload kbwinxpsp2fix kbregistry kbclient kbbroadband kbremoting kbfix kbbug kbwinxppresp2fix KB818534 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:818534

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com