Systém Windows XP nerozpozná disk DVD-RW

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 818733 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Vložíte-li v počítači se systémem Windows XP do jednotky DVD disk DVD-RW, systém Windows XP jej nerozpozná. Na disku například nebudou zobrazeny žádné soubory.

K tomuto problému může docházet i v případě disků DVD-RW, které jsou formátovány jako disky DVD-VR. Formát DVD-VR používají některé stolní rekordéry DVD.

Příčina

K tomuto problému dochází proto, že se ovladač Udfs.sys formátu UDF (Universal Disc Format) pokouší načíst disk DVD-RW pomocí paketu o délce 32 bloků namísto 16 bloků. Disk CD-RW používá délku paketu 32 bloků, ale disk DVD-RW používá délku paketu 16 bloků.

Řešení

Informace o aktualizaci Service Pack

Problém vyřešíte instalací nejnovější aktualizace Service Pack pro systém Windows XP. Další informace naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
322389 Jak získat nejnovější aktualizaci Service Pack pro systém Windows XP

Informace o opravě hotfix

K dispozici je podporovaná oprava hotfix dodávaná společností Microsoft. Tato oprava hotfix je však určená pouze k odstranění problému popsaného v tomto článku. Instalujte ji pouze v systémech, ve kterých dochází k tomuto konkrétnímu problému. Tato oprava hotfix může být dále testována. Pokud vás tedy uvedené potíže příliš neobtěžují, doporučujeme, abyste počkali na další aktualizaci softwaru, která bude tuto opravu obsahovat.

Pokud je k dispozici oprava hotfix ke stažení, na začátku tohoto článku znalostní báze Knowledge Base naleznete oddíl Hotfix download available (Oprava hotfix ke stažení). Pokud zde tento oddíl není uveden, požádejte o poskytnutí opravy hotfix středisko technické podpory a péče o zákazníky společnosti Microsoft.

Poznámka: Máte-li jakékoli další dotazy nebo je-li třeba vyřešit nějaké potíže, je možné, že pro ně bude nutné vytvořit samostatný požadavek na služby. Další dotazy a žádosti o podporu, které se netýkají této konkrétní opravy hotfix, podléhají běžným sazbám za poskytnutí podpory. Úplný seznam telefonních čísel služeb technické podpory a péče o zákazníky společnosti Microsoft a možnost vytvoření samostatného požadavku na služby naleznete na tomto webu společnosti Microsoft:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Poznámka: Ve formuláři Hotfix download available (Oprava hotfix ke stažení) jsou uvedeny jazyky, v nichž je oprava hotfix k dispozici. Pokud seznam neobsahuje váš jazyk, znamená to, že daná oprava hotfix v tomto jazyku není k dispozici. Anglická verze této opravy má následující atributy souboru (nebo novější). Data a časy jednotlivých souborů jsou uvedeny ve formátu UTC (Coordinated Universal Time). Při zobrazení informací o souborech jsou data a čas převedeny na místní čas. Rozdíl mezi místním časem a časem UTC naleznete na kartě Časové pásmo na panelu Datum a čas v okně Ovládací panely. Po instalaci opravy bude mít tento soubor následující nebo vyšší atributy souborů:
  Datum  Čas Verze Velikost Název souboru Úroveň aktualizace ------------------------------------------------------------------- 13. května 2003 1:42 5.1.2600.114 64 000 Udfs.sys   Bez aktualizace SP 13. května 2003 12:36 5.1.2600.1222  64 000 Udfs.sys   SP1


Další informace

Pokud v počítači se systémem Windows XP nadále dochází k potížím se čtením disku DVD-RW, požádejte výrobce rekordéru DVD o případné aktualizace firmwaru.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny na začátku tohoto článku.

Tento problém byl poprvé opraven aktualizací Windows XP Service Pack 2.

Vlastnosti

ID článku: 818733 - Poslední aktualizace: 1. prosince 2008 - Revize: 3.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows XP Home Edition SP1
 • Microsoft Windows XP Professional SP1
Klíčová slova: 
kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbwinxppresp2fix kbwinxpsp2fix kbqfe kbfix kbbug KB818733

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com