System Windows XP nie rozpoznaje dysku DVD-RW

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 818733 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Po włożeniu dysku DVD-RW do stacji dysków DVD, która znajduje się w komputerze z systemem Microsoft Windows XP, system Windows XP nie rozpoznaje dysku. Na przykład nie widać żadnych plików na dysku.

Ten problem może także występować w przypadku dysków DVD-RW sformatowanych jako dyski DVD-VR. Część konsumenckich nagrywarek DVD używa formatu DVD-VR.

Przyczyna

Ten błąd występuje, ponieważ sterownik uniwersalnego formatu dysków — Udfs.sys — próbuje odczytywać dysk DVD-RW, używając pakietów o długości 32 bloków, zamiast pakietów o długości 16 bloków. Na dyskach CD-RW długość pakietu wynosi 32 bloki, ale na dyskach DVD-RW długość pakietu wynosi 16 bloków.

Rozwiązanie

Informacje dotyczące dodatku Service Pack

Aby rozwiązać ten problem, należy zaopatrzyć się w najnowszy dodatek Service Pack dla systemu Windows XP. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
322389 Jak uzyskać najnowszy dodatek Service Pack dla systemu Windows XP

Informacje o poprawce

Firma Microsoft udostępniła obsługiwaną poprawkę. Jednak jest ona przeznaczona tylko do usunięcia problemu opisanego w tym artykule. Tę poprawkę należy stosować tylko w tych systemach, w których występuje opisany problem. Poprawka może być nadal w fazie testowania. Jeżeli dany system nie jest poważnie narażony na ten problem, firma Microsoft zaleca, aby poczekać na następną aktualizację oprogramowania zawierającą tę poprawkę.

Jeśli poprawka jest dostępna do pobrania, na początku tego artykułu z bazy wiedzy Knowledge Base jest umieszczona sekcja „Poprawka dostępna do pobrania”. Jeśli nie ma tej sekcji, skontaktuj się z działem pomocy technicznej firmy Microsoft w celu uzyskania poprawki.

Uwaga W przypadku wystąpienia dodatkowych błędów lub konieczności rozwiązania problemu może być wymagane utworzenie osobnego zlecenia usługi. Typowe opłaty za korzystanie z pomocy technicznej będą pobierane tylko w przypadku dodatkowych pytań i problemów, których nie można rozwiązać przy użyciu tej poprawki. Aby uzyskać pełną listę numerów telefonów Pomocy technicznej firmy Microsoft lub utworzyć osobne zlecenie usługi, odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Uwaga Sekcja „Poprawka dostępna do pobrania” zawiera listę języków, dla których ta poprawka jest dostępna. Jeśli odpowiedni język nie jest widoczny, oznacza to, że ta poprawka nie jest dostępna dla tego języka. W poniższej tabeli przedstawiono atrybuty plików poprawki w wersji anglojęzycznej lub nowsze. Daty i godziny ostatniej modyfikacji plików podano zgodnie z czasem UTC (Coordinated Universal Time). Są one zamieniane na czas lokalny po wyświetleniu informacji o pliku. Aby zobaczyć różnicę między czasem UTC a czasem lokalnym, należy skorzystać z karty Time Zone (Strefa czasowa) narzędzia Data i godzina, które jest dostępne w Panelu sterowania. Po zainstalowaniu poprawki ten plik będzie miał następujące lub nowsze atrybuty:
  Data     Godzina   Wersja     Rozmiar  Nazwa pliku  Poziom SP ------------------------------------------------------------------- 13-Maj-2003 01:42 5.1.2600.114  64 000 Udfs.sys   Nie SP 13-Maj-2003 12:36 5.1.2600.1222  64 000 Udfs.sys   SP1


Więcej informacji

Jeśli problemy z odczytem dysków DVD-RW na komputerze z systemem Windows XP będą nadal występować, należy skontaktować się z producentem nagrywarki DVD, aby dowiedzieć się, czy są dostępne aktualizacje oprogramowania układowego.

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft wymienionych na początku tego artykułu.

Ten problem został po raz pierwszy rozwiązany w systemie Windows XP z dodatkiem Service Pack 2.

Właściwości

Numer ID artykułu: 818733 - Ostatnia weryfikacja: 11 września 2008 - Weryfikacja: 3.2
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows XP Home Edition SP1
 • Microsoft Windows XP Professional SP1
Słowa kluczowe: 
kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbwinxppresp2fix kbwinxpsp2fix kbqfe kbfix kbbug KB818733

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com