BILGI: Varsayılan olarak HTTP GET ve HTTP POST devre

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 819267 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, .NET Framework 1.1 yöntem HTTP GET ve HTTP POST yöntemi bir Web sunucusunda etkileyen değişiklikler açıklanır. Bu makalede ayrıca bu yeni işlevsellik için geçici çözümler anlatılmaktadır.

Daha fazla bilgi

.NET bağlantılı Web Hizmetleri, HTTP GET, HTTP POST ve SOAP iletişim kurallarını destekler. Varsayılan olarak, .NET Framework 1. 0'da, tüm üç iletişim kuralları etkinleştirilir. Varsayılan olarak, .NET Framework 1.1, HTTP GET ve HTTP POST her ikisi de devre dışıdır. Bu, güvenlik nedenleriyle yapılır.

.NET Framework 1.1 için bir Web hizmeti yükseltildiğinde, bir Web hizmetini çağırmak için HTTP GET veya HTTP POST kullanan uygulamalar başarısız. Bu uygulamaları aldığınız bir
System.NET.WebException
istek biçimi belirten hata iletisi tanınmıyor.

HTTP POST HTML tabanlı bir sınama formu kullanır ve bu nedenle .NET Framework 1. 1'de HTML tabanlı bir sınama formu çalışmaz unutmayın. Bu, aşağıda belirtildiği gibi localhost dışında geçerlidir.

.NET Framework 1.1 HttpPostLocalhost adlı yeni bir iletişim kuralını tanımlar. Bu yeni iletişim kuralı, varsayılan olarak etkinleştirilir. Bu protokol, Web Hizmetleri, uygulamaların HTTP POST istekleri aynı bilgisayarda kullanmak ba?latmak izin verir. Bu, POST URL http://localhost, http://hostname kullanan sağlanan geçerlidir. Bu Web hizmeti geliştiricilerinin Web hizmetin bulunduğu aynı bilgisayardan Web hizmetini çağırmak için HTML tabanlı bir sınama formu kullanmak için izin verir.

Web hizmetinin bir uzak bilgisayardan erişmeye çalıştığınızda ınvoke düğmesini görmezsiniz. Ve aşağıdaki hata iletisini alırsınız:

Sınama formu yalnızca yerel makinedeki gelen istekleri kullanılabilir

Geçici Çözüm

HTTP GET ve HTTP POST Web.config düzenleyerek etkinleştirilebilir vroot için Web hizmetin bulunduğu dosya. Aşağıdaki yapılandırma için HTTP GET ve HTTP POST sağlar:
<configuration>
  <system.web>
  <webServices>
    <protocols>
      <add name="HttpGet"/>
      <add name="HttpPost"/>
    </protocols>
  </webServices>
  </system.web>
</configuration>
Alternatif olarak, Machine.config <protocols>bölümünde düzenleyerek bilgisayardaki tüm Web Hizmetleri için bu iletişim kurallarını etkinleştirebilirsiniz. Aşağıdaki örnek, localhost HTTP GET, HTTP POST ve ayrıca SOAP ve HTTP POST etkinleştirir:
<protocols>
	<add name="HttpSoap"/>
	<add name="HttpPost"/>
	<add name="HttpGet"/> 
	<add name="HttpPostLocalhost"/>
   <!-- Documentation enables the documentation/test pages -->
	<add name="Documentation"/>
</protocols>

Referanslar

Web Hizmetleri Yapılandırması hakkında daha fazla bilgi için bkz: <protocols> Öğesi .NET Framework 1.1 belgelerinde: http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ccbk8w5h(vs.71).aspx

Özellikler

Makale numarası: 819267 - Last Review: 16 Mayıs 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft .NET Framework 1.1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kberrmsg kbwebclasses kbwebserver kbhttp kbhtml kbinfo KB819267 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:819267

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com