System Windows XP i Windows 2000 nie obsługują ekrany wysokiej rozdzielczości

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 820286 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Typowa rozdzielczość na większości monitorów komputerowych jest 96 punktów na cal (DPI). Do niedawna większość sprzętu komputer nie mógł uzyskania wyższej rozdzielczości, ale zmienia się. Kilku producentów sprzętu komputery, które mają budowania (szczególnie producenci komputerów typu laptop) wyższe rozdzielczości ekranów.

Interfejs użytkownika, który został zaprojektowany do wyszukiwania dobra na monitorze 96 DPI może wyglądać tak dobrze, przy wyższych rozdzielczościach. Tekst i obiekty graficzne, które są małe rozdzielczością 96 DPI, może pojawić się znacznie mniejsze 200 dpi. Gdy zmniejsza liczbę pikseli na cal zwiększa rozmiar każdego piksela. Jeśli użytkownik mogą zostać skrócone o połowę podwójnej gęstości pikseli, rozmiar tekstu, tak aby tekst nie jest już możliwe do odczytania. W efekcie strony sieci Web określające rozmiary w pikselach pojemniki i tekstu pojawiają się połowy ich rozmiar i układ wokół nich odpowiednio dostosowane.

Obejście problemu

Wersja programu Internet Explorer 6 i nowszych rozwiązać te problemy proporcjonalnie zmieniając skali na ekranach, które mają wyższą rozdzielczość.

Skalowanie nie jest to idealne rozwiązanie. Osadzone Microsoft Formanty ActiveX, zachowania elementów binarnych i inne elementy, które korzystają z programu Microsoft Wywołania systemu Windows interfejsu GDI (Graphics Device) nie skalowane lub nie Skaluj wcale. Interfejs GDI nie wykonuje automatyczne skalowanie, w oparciu o gęstości ekran.

Internet Explorer 6 (i nowsze wersje) automatycznie Dopasowuje skalę w systemach wyższej rozdzielczości, gdy ustawienie DPI jest wyższa niż 96 DPI i UseHR wartość rejestru jest dodawany do rejestru. (O wyższej rozdzielczości systemy, producent zwykle nie tych zadań.)

Zmiana ustawienia DPI

Aby zmienić ustawienie DPI na komputerze, wykonaj następujące kroki:
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy pulpit systemu Windows, a następnie kliknij przyciskWłaściwości w menu skrótów. W Wyświetlanie Właściwości zostanie otwarte okno dialogowe.
 2. Kliknij przycisk Ustawienia Karta, a następnie kliknij przyciskZaawansowane przycisk.
 3. Na Ogólne ustawienia DPI pojawiają się w karcie na liście w Wyświetlanie obszar. Aby zmienić ustawienie DPI, wybierz rozmiar z Ustawienie DPI listy rozwijanej w obszarzeWyświetlanie, a następnie kliknij przycisk OK.
 4. Uruchom ponownie komputer, aby wprowadzone zmiany odniosły efekt.
 5. Dodawanie UseHR wpis rejestru:
  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main

  UseHR = DWORD: 00000001

Więcej informacji

Macierzysta obsługa wysokiej rozdzielczości monitorów zostaną uwzględnione w następnej wersji głównej systemu operacyjnego firmy Microsoft.

Materiały referencyjne

Dodatkowe informacje można znaleźć w następujących MSDN sieci Web witryny:
 • Dopasowanie skali dla ekranów wyższej rozdzielczości DPI
 • Jak napisać aplikacje wysokiej rozdzielczości

Właściwości

Numer ID artykułu: 820286 - Ostatnia weryfikacja: 24 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Słowa kluczowe: 
kbprb kbcrt kboem kbmt KB820286 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:820286

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com