Wypełnienie przezroczystą teksturą nie jest drukowane jako przezroczyste

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 820592 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Podczas drukowania publikacji z kilkoma obiektami wypełnionymi przezroczystą teksturą obszary wypełnione teksturą nie zawsze są drukowane jako przezroczyste.

Przyczyna

Ten problem występuje tylko podczas drukowania na drukarce PostScript. Program Publisher 2003 pakietu Microsoft Office używa specjalnego kropkowanego deseniu w celu symulowania przezroczystości podczas drukowania. Ten kropkowany deseń jest zwany „przesłoną”. Deseń przesłony jest renderowany w inny sposób na drukarkach PostScript. Niektóre stopnie przezroczystości mogą być renderowane jako jednobarwne na określonej drukarce PostScript i drukowane bez problemów na innych drukarkach PostScript.

Obejście problemu

Aby rozwiązać ten problem, można utworzyć wielowarstwowy efekt przezroczystości w innym programie, takim jak Adobe Photoshop, Adobe Illustrator lub Corel Draw. Należy zapisać obraz jako grafikę EPS, a następnie połączyć obraz, tak aby zapewnić jego poprawne przetwarzanie przez drukarkę podczas drukowania. Można również wstawić grafikę EPS, osadzając grafikę w publikacji. Zalecane jest połączenie pliku EPS, jeżeli planowane jest korzystanie z usług profesjonalnej przygotowalni lub drukarni.
  1. W menu Połącz wskaż polecenie Obraz, a następnie kliknij polecenie Z pliku.
  2. Wybierz uprzednio utworzony obraz.
  3. Kliknij strzałkę skierowaną w dół obok przycisku Wstaw, a następnie kliknij polecenie Połącz z plikiem.

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft wymienionych w sekcji "Informacje zawarte w tym artykule dotyczą".

Więcej informacji

Produkty omówione w tym artykule są wytwarzane przez producentów niezależnych od firmy Microsoft. Firma Microsoft nie daje żadnych gwarancji, domyślnych ani żadnego innego rodzaju, odnośnie do wydajności lub niezawodności tych produktów.

Właściwości

Numer ID artykułu: 820592 - Ostatnia weryfikacja: 15 kwietnia 2004 - Weryfikacja: 3.4
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Office Publisher 2003
  • Microsoft Office Publisher 2003 with Digital Imaging
Słowa kluczowe: 
kbpostscript kbgraphic kbprint kbnofix kbbug KB820592

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com