Bilgisayarınız zaman zaman yanıt vermiyor ve bir "Dur hata kodu 0x000000C2 (bad_pool_caller)" hatası oluşur

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 820765 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Windows 2000 çalıştıran bir bilgisayar kullanıyorsanız, bilgisayar zaman zaman (kilitlenebilir) yanıt vermeyebilir ve aşağıdaki Dur hatasını ortaya çıkabilir:
*** 0X000000C2 BAD_POOL_CALLER DUR

Neden

NetBIOS Aktarım etkin olduğunda bu sorun oluşabilir. Netbt.sys içinde bulunan bir hata bir Unicode dize statik bir dizeye başlatıldı ve içinde serbest bırakılan NbtReadSingleParameter işlev. Geçerli iş parçacığı hatalı havuzu isteği yapıyor bad_pool_caller (C2) hata gösterir. Genellikle, bu isteği (IRQ) düzeyi yanlış kesme isteği üzerine oluşur veya önceden boşaltılmış bir bellek ayrılması azaltarak neden olur.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşmış olan sistemlere uygulayın.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir, bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü yoktur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve destek için bir istek gönderin.

Not Ek sorunlar oluşursa veya sorun giderme gerekli ise, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Tam listesini Microsoft Müşteri Hizmetleri ve destek telefon numaralarının veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bu dil için kullanılabilir bir düzeltme değil çünkü.

Önkoşullar

Bu düzeltme eki Windows 2000 Service Pack 2 (SP2), Windows 2000 Service Pack 3 (SP3) veya Windows 2000 Service Pack 4 (SP4) gerektirir.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme değiştirme bilgileri

Bu düzeltmenin herhangi bir yerini almaz diğer düzeltmeler.

Dosya bilgileri

Bu güncelleştirmenin İngilizce sürümü Düzeltme dosya öznitelikleri (veya üstü) aşağıdaki tabloda listelenen. Tarihleri ve saatleri bu dosyaların Eşgüdümlü Evrensel Saat listelenir (UTC). Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. İçin utc ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için kullanın Saat Bölge Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında sekmesi.
  Date     Time  Version     Size   File name 
  -------------------------------------------------------- 
  21-May-2003 18:48 5.0.2195.6747  163,568 Netbt.sys

Durum

Microsoft listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır Bu makalenin başında.

Daha fazla bilgi

Düzeltme paketlerinin adlandırılması hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
816915 Microsoft Windows yazılım güncelleştirme paketleri için yeni dosya adlandırma şeması

Özellikler

Makale numarası: 820765 - Last Review: 30 Ocak 2012 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbautohotfix kbHotfixServer kbqfe kbbug kbfix kbwin2000presp5fix kbmt KB820765 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:820765

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com