Terminal Hizmetleri oturumu sırasında bir Office belgesini klipleri için arama yaptığınızda bir "bellek yetersiz" hata iletisi alıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 821257 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir Microsoft Office belgesini klipleri aradığınızda (Ekle menüsünden Resim ' in üzerine gelin ve Küçük resim</a1>'ı tıklatın) bir Microsoft Windows 2000 Terminal Hizmetleri oturumu sırasında aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Microsoft Clip Organizer
Not enough memory. (Bellek yetersiz.). Deneyin diğer uygulamaları kapatmayı veya bilgisayarı yeniden başlatma.
Bu işlemi tamamlamak yeterli depolama kullanılabilir.
Hata kodu 0x8007000E
Yok bir küçük resim arama sonuçları listesinde döndürülür rağmen arama ölçütünüze uyan küçük resimleri Clip Organizer içerir. Sonuç olarak, Office belgenize bir küçük resmi ekleyemiyor.

Neden

Bu sorun, aşağıdaki koşullardan her ikisi de doğru olduğunda oluşabilir:
 • Bir Windows 2000 Service Pack 4 (SP4) bağlandığınız - tabanlı bir Terminal Hizmetleri istemcisinden Windows 2000 Terminal Hizmetleri'ni çalıştırarak, bilgisayarı.

  -ve-
 • Terminal sunucusu için <a0>Administrators</a0> grubunun üyesi olan bir kullanıcı olarak oturum açın.
Bu sorun, Terminal Hizmetleri Windows 2000 SP4'te Microsoft Data Access Components (MDAC) arabirimi Remoting bileşeninin işlevselliğini etkileyen yapılan güvenlik ayarlarındaki değişiklikler nedeniyle oluşur. Windows 2000 SP4'te tanıtılan yeni güvenlik ayarları hakkında daha fazla bilgi için bu makalenin "Daha fazla bilgi" bölümüne bakın.

Durum

Microsoft bu sorunun "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Çözüm

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine bir istekte bulunun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yenisi) aşağıdaki tabloda listelenir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version   Size   File name
  ----------------------------------------------------
  20-Jun-2003 18:54 2.53.6203.0 192,784 Msdaps.dll
Not MDAC 2.7 sürümü çalıştırıyorsanız, Service Pack 1 (SP1), Windows 2000 SP4 tabanlı bir bilgisayarda bir MDAC 2.7 SP1'i edinmek için PSS'YE başvurun bu düzeltmenin genel sürümü.

Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yenisi) aşağıdaki tabloda listelenir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version    Size   File name
  -----------------------------------------------------
  16-Jul-2003 15:13 2.71.9031.52 188,416 Msdaps.dll
MDAC sürüm 2.8 da bu sorunu giderir. MDAC sürüm 2.8 karşıdan yüklenip kurulacağı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=6c050fe3-c795-4b7d-b037-185d0506396c&DisplayLang=en

Daha fazla bilgi

"Genel nesneler oluştur" sağ (SeImpersonatePrivilege işlevi) önce güvenliği artırmaya yardımcı olmak için Windows 2000 SP4'te bulunan Windows 2000 Terminal Hizmetleri için yeni bir güvenlik ayarını kullanıcıdır. Kullanıcı hesabının bir Terminal Hizmetleri oturumunda genel nesneler Oluştur Bu kullanıcı hakkı gereklidir.

"Genel nesneler oluşturma" kullanıcı hakkını da dahil olmak üzere Windows 2000 SP4'te sunulan güvenlik ayarları hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
821546"Bir istemci kimlik doğrulaması sonra ımpersonate" genel bakış ve "Genel nesneler oluştur" güvenlik ayarları

Özellikler

Makale numarası: 821257 - Last Review: 10 Mayıs 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 8.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office 2003, All Editions, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • the operating system: Microsoft Windows 2000 SP4
 • Microsoft Office XP, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • the operating system: Microsoft Windows 2000 SP4
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbqfe kbhotfixserver kbtshoot kberrmsg kbpending kbbug KB821257 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:821257

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com