Kako provjeriti verziju proizvoda Office 2003

Prijevod članka Prijevod članka
ID članka: 821549 - Pregledajte proizvode na koje se odnosi ovaj članak.
Verziju ovog članka koja se odnosi na Microsoft Office XP potražite pod brojem291331 (Ova veza može upućivati na sadržaj koji je djelomično ili potpuno na engleskom jeziku).
Proširi sve | Sažmi sve

Na ovoj stranici

SAŽETAK

Članak opisuje način preciznog određivanja verzije proizvoda Microsoft Office 2003. U njemu se navode i brojevi verzija za izvorna izdanja i naknadne servisne pakete.

DODATNE INFORMACIJE

Pronalaženje broja verzije

Sljedeće će vam metode olakšati određivanje instalirane verzije sustava Microsoft Office.

Napomena Kada ažuriranje softvera ne obuhvaća ažuriranu verziju izvršne datoteke programa, pogledajte dokumentaciju koju ste dobili s ažuriranjem da biste odredili koje su datoteke ažurirane, a zatim provjerite verzije ažuriranih datoteka.

Prva metoda: Korištenje dijaloškog okvira Add or Remove Programs (Dodaj ili ukloni programe)

Informacije o verziji instaliranog programa iz sustava Office ili pojedinih proizvoda iz sustava Office možete provjeriti klikom na vezu Click here for support information (Pritisnite ovdje za podatke o podršci) u dijaloškom okviru Add or Remove Programs (Dodaj ili ukloni programe). Te informacije o verziji predstavljaju najtočniju dostupnu dokumentaciju o verziji proizvoda na vašem računalu. Da biste to učinili, slijedite ove korake:
  1. Kliknite Start, a zatim Control Panel (Upravljačka ploča).
  2. Na Upravljačkoj ploči kliknite Add or Remove Programs (Dodaj ili ukloni programe).
  3. U okviru Add or Remove Programs (Dodaj ili ukloni programe) pronađite i kliknite odgovarajuću verziju sustava Office ili pojedinačnog proizvoda.
  4. Kliknite pripadnu vezu Click here for support information (Kliknite ovdje za informacije o podršci). U dijaloškom će se okviru pojaviti točne informacije o verziji proizvoda u obliku u kojem ih je zabilježio instalacijski program za Microsoft Windows.
Kada koristite ovu metodu, Office 2003 navodi sljedeće brojeve verzija za izvornu verziju i verzije iz servisnih paketa:
Sažmi ovu tablicuProširi ovu tablicu
Program iz sustava Office 2003 Verzija izdanja Service Pack 1 (SP1)Service Pack 2 (SP2)
Microsoft Office Access 200311.0.5614.011.0.6355.011.0.7969.0
Microsoft Office Excel 200311.0.5612.011.0.6355.011.0.7969.0
Microsoft Office FrontPage 200311.0.5516.011.0.6356.011.0.7969.0
Microsoft Office InfoPath 200311.0.5531.011.0.6357.011.0.7969.0
Microsoft Office 2003, bilo koje izdanje11.0.5614.011.0.6361.011.0.7969.0
Microsoft Office OneNote 200311.0.5614.011.0.6360.011.0.7969.0
Microsoft Office Outlook 200311.0.5510.011.0.6353.011.0.7969.0
Microsoft Office PowerPoint 200311.0.5529.011.0.6361.011.0.7969.0
Microsoft Office Project 2003, Standard ili Professional11.0.5614.011.0.6707.011.0.7969.0
Microsoft Office Publisher 200311.0.5525.011.0.6255.011.0.7969.0
Microsoft Office Word 200311.0.5604.011.0.6359.011.0.7969.0
Microsoft Office Visio 2003, Standard ili Professional11.0.3216.561411.0.4301.636011.0.7969.0

Druga metoda: Provjera svojstva verzije za izvršnu datoteku

Da biste pronašli izvršnu datoteku i provjerili verziju programa iz sustava Office, koristite sljedeću metodu:
  • Pronađite izvršnu datoteku programa iz sustava Office.

    Ovo je zadana lokacija za te datoteke u sustavu Office 2003:
    Programske datoteke\Microsoft Office\Office11
    Napomena Zadana lokacija izvršne datoteke programa Visio jest:
    Program files\Microsoft Office\Visio11
    Nazivi izvršnih datoteka su:
    Sažmi ovu tablicuProširi ovu tablicu
    Naziv programaNaziv datoteke
    Access 2003Msaccess.exe
    Excel 2003Excel.exe
    FrontPage 2003FrontPg.exe
    InfoPath 2003InfoPath.exe
    Office 2003Mso.dll
    OneNote 2003OneNote.exe
    Outlook 2003OutLLib.dll
    PowerPoint 2003PowerPnt.exe
    Project 2003WinProj.exe
    Word 2003WinWord.exe
    Visio 2003VisLib.dll
    Da biste dobili broj verzije za Microsoft Outlook, umjesto provjeravanja broja verzije datoteke Outlook.exe (koja se nalazi u istom direktoriju kao i navedene izvršne datoteke) provjerite verziju datoteke OutLLib.dll.

    Da biste dobili broj verzije za Microsoft Visio, umjesto provjeravanja broja verzije datoteke Visio.exe (koja se nalazi u istom direktoriju kao i navedene Visio izvršne datoteke) provjerite verziju datoteke Vislib.dll.
Da biste pronašli odgovarajuću datoteku, pretražite pogon tvrdog diska. Da biste to učinili, slijedite ove korake.

Napomena Budući da postoji više verzija sustava Microsoft Windows, koraci opisani u nastavku mogu se razlikovati na vašem računalu. Ako se razlikuju, upute za dovršenje tih koraka potražite u dokumentaciji koju ste dobili uz proizvod.
  1. Kliknite Start, a zatim Search (Traži).
  2. U oknu Search Results (Rezultati pretraživanja) kliknite All files and folders (Sve datoteke i mape) u odjeljku Search Companion (Suradnik za pretraživanje).
  3. U okviru All or part of the file name (Sve ili dio naziva datoteke) unesite naziv odgovarajuće datoteke u skladu s gornjim popisom i kliknite Search (Traži).
  4. Na dobivenom popisu datoteka desnom tipkom miša kliknite Properties (Svojstva).
  5. Na kartici Version (Verzija) odredite verziju datoteke instalirane na računalo.
Kada koristite ovu metodu, Office 2003 navodi sljedeće brojeve verzija za izvornu verziju i verzije iz servisnih paketa.

Napomena Zadana lokacija datoteke MSO.dll jest Program Files\Common Files\Microsoft Shared\OFFICE11.
Sažmi ovu tablicuProširi ovu tablicu
Program iz sustava Office 2003 Verzija izdanja SP1SP2
Msaccess.exe11.0.5614.011.0.6355.011.0.6566.0
Excel .exe11.0.5612.011.0.6355.011.0.6560.0
FrontPg.exe11.0.5516.011.0.6356.011.0.6552.0
InfoPath.exe11.0.5531.011.0.6357.011.0.6565.0
Mso.dll11.0.5614.011.0.6361.011.0.6568.0
Onenote.exe11.0.5510.011.0.6360.011.0.6554.0
OutLLib.dll11.0.5510.011.0.6353.011.0.6565.0
PowerPnt.exe11.0.5529.011.0.6361.011.0.6564.0
WinProj.exe11.0.2003.81611.1.2004.170711.2.2005.1801
Mspub.exe11.0.5525.011.0.6255.011.0.6565.0
WinWord.exe11.0.5604.011.0.6359.011.0.6568.0
Vislib.dll11.0.3216.011.0.4301.011.0.5509.0

Treća metoda: Korištenje dijaloškog okvira About Microsoft naziv programa (O Microsoft "naziv programa")

U dijaloškom okviru About Microsoft naziv programa (O Microsoft "naziv programa") broj će se nalaziti iza naziva proizvoda. Na primjer, u programu Microsoft Office Excel 2003 možete vidjeti sljedeći broj:
(11.5207.5207)
Da biste pronašli dijaloški okvir About Microsoft naziv programa (O Microsoft "naziv programa"), na izborniku Help (Pomoć) u bilo kojem programu iz sustava Office kliknite About Microsoft naziv programa (O Microsoft "naziv programa").

Kada koristite ovu metodu, Office 2003 navodi sljedeće brojeve verzija za izvornu verziju i verzije iz servisnih paketa:
Sažmi ovu tablicuProširi ovu tablicu
Program iz sustava Office Verzija izdanja SP1SP2
Access 200311.5614.560611.6355.636011.6566.6568
Excel 200311.5612.560611.6355.636011.6560.6565
FrontPage 200311.5516.560611.6356.636011.6552.6568
InfoPath 200311.5531.560611.6357.636011.6565.6568
OneNote 200311.5510.560611.6360.636011.6554.6568
Outlook 200311.5510.560611.6353.636011.6568.6568
PowerPoint 200311.5529.560611.6361.636011.6564.6568
Project 200311.0.2003.81611.1.2004.170711.2.2005.1801.15
Publisher 200311.5525.560611.6255.636011.6565.6568
Word 200311.5604.560611.6359.636011.6538.6568
Visio 200311.3216.560611.4301.636011.5509.6568

Tumačenje broja verzije

Proizvodi iz sustava Microsoft Office za broj verzije koriste sljedeću sintaksu:
aa.bbbb.cccc
Taj se broj sastoji od ove tri stavke:
  • aa: verzija sustava Office.
  • bbbb: verzija izvršne datoteke programa. Na primjer, datoteka Excel.exe.
  • cccc: verzija datoteke Mso.dll.
Važno
  • Kada instalirate servisni paket, verzijom prikazanom u dijaloškom okviru About Microsoft naziv programa (O Microsoft "naziv programa") dodaju se slova "SP" i broj razine servisnog paketa. Način prikaza tih slova ovisi o verziji datoteke Mso.dll.
  • Možete primijeniti hitni popravak ili javno ažuriranje koje sadrži popravke koji se nalaze u najnovijem servisnom paketu i kojim se ažurira datoteka Mso.dll. U tom slučaju verzijom datoteke Mso.dll prikazanom u dijaloškom okviru About Microsoft naziv programa (O Microsoft "naziv programa") dodaju se slova "SP" i broj razine servisnog paketa. To se događa čak i ako taj servisni paket nije instaliran.

    Dodatne informacije o ovoj temi potražite u članku iz Microsoftove baze znanja pod sljedećim brojem:
    328294 Dijaloški okvir O Microsoft <naziv programa> prikazuje verziju servisnog paketa drugačiju od očekivane u sustavima Office XP i Office 2003 (Ova veza može upućivati na sadržaj koji je djelomično ili potpuno na engleskom jeziku)
  • Ne mijenja se svim ažuriranjima broj verzije naveden u dijaloškom okviru About Microsoft naziv programa (O Microsoft "naziv programa"). Stoga morate provjeriti svojstva izvršne datoteke programa.

REFERENCE

Dodatne informacije potražite u članku iz Microsoftove baze znanja pod brojem
883677 Povijest ažuriranja sustava Office 2003 (Ova veza može upućivati na sadržaj koji je djelomično ili potpuno na engleskom jeziku)

Svojstva

ID članka: 821549 - Posljednja izmjena: 24. travnja 2007. - Revizija: 8.6
ODNOSI SE NA:
  • Microsoft Office Access 2003
  • Microsoft Office Excel 2003
  • Microsoft Office InfoPath 2003
  • Microsoft Office OneNote 2003
  • Microsoft Office Outlook 2003
  • Microsoft Office PowerPoint 2003
  • Microsoft Office Project Professional 2003
  • Microsoft Office Project Standard 2003
  • Microsoft Office Project Server 2003
  • Microsoft Office Publisher 2003
  • Microsoft Office Professional Edition 2003
  • Microsoft Office Visio Professional 2003
  • Microsoft Office Visio Standard 2003
  • Microsoft Office Word 2003
  • Microsoft Office FrontPage 2003
  • Microsoft Office Standard Edition 2003
  • Microsoft Office Student and Teachers Edition 2003
  • Microsoft Office Small Business Edition 2003
  • Microsoft Office Basic Edition 2003
Ključne riječi: 
kbpubtypekc kbhowto KB821549

Pošaljite povratne informacije

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com