Slik kontrollerer du versjonen av Office 2003-produkter

Artikkeloversettelser Artikkeloversettelser
Artikkel-ID: 821549 - Vis produkter som denne artikkelen gjelder for.
Hvis du vil ha en Microsoft Office XP-versjon av denne artikkelen, kan du se 291331.
Vis alt | Skjul alt

På denne siden

Sammendrag

Denne artikkelen beskriver hvordan du avgjør nøyaktig hvilken versjon av Microsoft Office 2003-produktet du bruker. Den inneholder også versjonsnumre for den opprinnelige versjonen og senere oppdateringspakker.

Mer informasjon

Finne versjonsnummeret

Du kan bruke metodene nedenfor til å finne ut hvilken versjon av Microsoft Office-programmene du har installert.

Obs!  Når en programvareoppdatering ikke inkluderer en oppdatert versjon av programmets kjørbare fil, kan du se i dokumentasjonen som følger med oppdateringen, for å fastslå hvilke filer som er oppdatert, og deretter kontrollere versjonen til de oppdaterte filene.

Metode 1: Bruke dialogboksen Legg til eller fjern programmer

Du finner versjonsinformasjonen for det installerte Office-programmet eller til de enkelte Office-produktene ved å klikke koblingen Klikk her for støtteinformasjon i dialogboksen Legg til eller fjern programmer. Denne versjonsinformasjonen er den mest nøyaktige dokumentasjonen for produktinformasjonen som er tilgjengelig på datamaskinen. Gjør dette ved å bruke følgende fremgangsmåte:
  1. Klikk Start, og klikk deretter Kontrollpanel.
  2. I Kontrollpanel klikker du Legg til eller fjern programmer.
  3. I dialogboksen Legg til eller fjern programmer kan du finne og deretter klikke den aktuelle Office-utgaven eller det enkelte produktet.
  4. Klikk koblingen Klikk her for støtteinformasjon. En meldingsboks viser den riktige versjonsinformasjonen for produktet, slik det er registrert av Installere Microsoft Windows.
Når du bruker denne metoden, har Office 2003 følgende versjonsnumre for den opprinnelige versjonen og for oppdateringspakkeversjonene:
Skjul denne tabellenVis denne tabellen
Office 2003-program Versjon Service Pack 1 (SP1)Service Pack 2 (SP2)Service Pack 3 (SP3)
Microsoft Office Access 200311.0.5614.011.0.6355.011.0.7969.011.0.8173.0
Microsoft Office Excel 200311.0.5612.011.0.6355.011.0.7969.011.0.8173.0
Microsoft Office FrontPage 200311.0.5516.011.0.6356.011.0.7969.011.0.8173.0
Microsoft Office InfoPath 200311.0.5531.011.0.6357.011.0.7969.011.0.8173.0
Microsoft Office 2003, alle versjoner11.0.5614.011.0.6361.011.0.7969.011.0.8173.0
Microsoft Office OneNote 200311.0.5614.011.0.6360.011.0.7969.011.0.8173.0
Microsoft Office Outlook 200311.0.5510.011.0.6353.011.0.7969.011.0.8173.0
Microsoft Office PowerPoint 200311.0.5529.011.0.6361.011.0.7969.011.0.8173.0
Microsoft Office Project 2003, Standard eller Professional11.0.5614.011.0.6707.011.0.7969.011.0.8173.0
Microsoft Office Publisher 200311.0.5525.011.0.6255.011.0.7969.011.0.8173.0
Microsoft Office Word 200311.0.5604.011.0.6359.011.0.7969.011.0.8173.0
Microsoft Office Visio 2003, Standard eller Professional11.0.3216.561411.0.4301.636011.0.7969.011.0.8173.0

Metode 2: Kontrollere versjonsegenskapen for den kjørbare filen

Bruk følgende metode til å finne den kjørbare filen, og til å kontrollere hvilken versjon av Office-programmet du bruker:
  • Finn den kjørbare filen for Office-programmet.

    Følgende er standardplasseringen for disse filene i Office 2003:
    Programfiler\Microsoft Office\Office11
    Obs!  Standardplasseringen for den kjørbare Visio-filen er følgende:
    Programfiler\Microsoft Office\Visio11
    Navnet på de kjørbare filene er følgende:
    Skjul denne tabellenVis denne tabellen
    ProgramnavnFilnavn
    Access 2003Msaccess.exe
    Excel 2003Excel.exe
    FrontPage 2003FrontPg.exe
    InfoPath 2003InfoPath.exe
    Office 2003Mso.dll
    OneNote 2003OneNote.exe
    Outlook 2003OutLLib.dll
    PowerPoint 2003PowerPnt.exe
    Project 2003WinProj.exe
    Word 2003WinWord.exe
    Visio 2003VisLib.dll
    Når du skal finne versjonsnummeret for Microsoft Outlook, kontrollerer du hvilken versjon du har av filen OutLLib.dll i stedet for å kontrollere versjonsnummeret for filen Outlook.exe, som er plassert i samme mappe som de oppførte kjørbare filene.

    Når du skal finne versjonsnummeret for Microsoft Visio, kontrollerer du hvilken versjon du har av filen Vislib.dll i stedet for å kontrollere versjonsnummeret for filen Visio.exe, som er plassert i samme mappe som den kjørbare filen for Visio.
Søk på harddisken når du skal finne den aktuelle filen. Gjør dette ved å bruke følgende fremgangsmåte:

Obs!  Siden det finnes flere versjoner av Microsoft Windows, kan fremgangsmåten nedenfor være annerledes på din datamaskin. Hvis dette er tilfelle, må du se i produktdokumentasjonen for å fullføre fremgangsmåten.
  1. Klikk Start og deretter Søk.
  2. I Søkeresultater-ruten klikker du Alle filer og mapper under Søkehjelperen.
  3. I boksen Hele eller deler av filnavnet skriver du inn filnavnet som er oppført tidligere, og deretter klikker du Søk.
  4. I listen over filer høyreklikker du filen, og deretter klikker du Egenskaper.
  5. I kategorien Versjon fastslår du hvilken versjon av filen som er installert på datamaskinen.
Når du bruker denne metoden, har Office 2003 følgende versjonsnumre for den opprinnelige versjonen og for oppdateringspakkeversjonene.

Obs!  Standardplasseringen for MSO.dll er Programfiler\Fellesfiler\Microsoft Shared\OFFICE11.
Skjul denne tabellenVis denne tabellen
Office 2003-program Versjon SP1SP2SP3
Msaccess.exe11.0.5614.011.0.6355.011.0.6566.011.0.8166.0
Excel.exe11.0.5612.011.0.6355.011.0.6560.011.0.8169.0
FrontPg.exe 11.0.5516.011.0.6356.011.0.6552.011.0.8164.0
InfoPath.exe11.0.5531.011.0.6357.011.0.6565.011.0.8165.0
Mso.dll11.0.5614.011.0.6361.011.0.6568.011.0.8172.0
Onenote.exe11.0.5510.011.0.6360.011.0.6554.011.0.8165.0
OutLLib.dll11.0.5510.011.0.6353.011.0.6565.011.0.8169.0
PowerPnt.exe11.0.5529.011.0.6361.011.0.6564.011.0.8169.0
WinProj.exe11.0.2003.81611.1.2004.170711.2.2005.180111.3.2007.1529
Mspub.exe11.0.5525.011.0.6255.011.0.6565.011.0.8166.0
WinWord.exe11.0.5604.011.0.6359.011.0.6568.011.0.8169.0
Vislib.dll11.0.3216.011.0.4301.011.0.5509.011.0.8161.0

Metode 3: Bruke dialogboksen Om Microsoft programnavn

I dialogboksen Om Microsoft programnavn vises det et tall etter produktnavnet. I Microsoft Office Excel 2003 kan det for eksempel hende at du ser følgende nummer:
(11.5207.5207)
Du finner dialogboksen Om Microsoft programnavn ved å klikke Om Microsoft programnavnHjelp-menyen i alle Office-programmene.

Når du bruker denne metoden, har Office 2003 følgende versjonsnumre for den opprinnelige versjonen og for oppdateringspakkeversjonene:
Skjul denne tabellenVis denne tabellen
Office-program Versjon SP1SP2SP3
Access 2003 11.5614.560611.6355.636011.6566.656811.8166.8172
Excel 200311.5612.560611.6355.636011.6560.656811.8169.8172
FrontPage 200311.5516.560611.6356.636011.6552.656811.8164.8172
InfoPath 200311.5531.560611.6357.636011.6565.656811.8165.8172
OneNote 200311.5510.560611.6360.636011.6554.656811.8165.8172
Outlook 200311.5510.560611.6353.636011.6568.656811.8169.8172
PowerPoint 200311.5529.560611.6361.636011.6564.656811.8169.8172
Project 200311.0.2003.81611.1.2004.170711.2.2005.1801.1511.3.2007.1529
Publisher 200311.5525.560611.6255.636011.6565.656811.8166.8172
Word 200311.5604.560611.6359.636011.6538.656811.8169.8172
Visio 200311.3216.560611.4301.636011.5509.656811.8161.8172

Tolke versjonsnummeret

Microsoft Office-produkter bruker følgende syntaks for versjonsnummeret:
aa.bbbb.cccc
Dette nummeret representerer følgende tre elementer:
  • aa: Versjonen av Office.
  • bbbb: Versjonen av den kjørbare filen for programmet. For eksempel filen Excel.exe.
  • cccc: Versjonen av filen Mso.dll.
Viktig! 
  • Når du installerer en oppdateringspakke, vil versjonen som vises i dialogboksen Om Microsoft programnavn, legge til bokstavene SP og nummeret på oppdateringspakkenivået. Hvordan disse bokstavene vises, avhenger av hvilken versjon av filen Mso.dll du har.
  • Du kan installere en hurtigreparasjon eller en oppdatering som inneholder feilrettingsfiler som finnes i den siste oppdateringspakken, og som oppdaterer Mso.dll-filen. I dette tilfellet vil versjonen av Mso.dll-filen som vises i dialogboksen Om Microsoft programnavn, legge til bokstavene SP og nummeret på oppdateringspakkenivået. Dette skjer selv om denne oppdateringspakken ikke er installert.

    Hvis du vil ha mer informasjon om dette problemet, klikker du følgende artikkelnummer for å vise artikkelen i Microsoft Knowledge Base:
    328294 Dialogboksen Om Microsoft <programnavn> rapporterer om en oppdateringspakkeversjon som er annerledes enn forventet i Office XP og Office 2003 (denne artikkelen kan være på engelsk)
  • Ikke alle oppdateringer endrer versjonsnummeret som er oppført i dialogboksen Om Microsoft programnavn. Derfor må du kontrollere egenskapene for programmets kjørbare fil.

Referanser

Hvis du vil ha mer informasjon, klikker du følgende artikkelnummer for å vise artikkelen i Microsoft Knowledge Base :
883677 Logg for Office 2003-oppdateringer

Egenskaper

Artikkel-ID: 821549 - Forrige gjennomgang: 19. mars 2008 - Gjennomgang: 9.8
Informasjonen i denne artikkelen gjelder:
  • Microsoft Office Access 2003
  • Microsoft Office Excel 2003
  • Microsoft Office InfoPath 2003
  • Microsoft Office OneNote 2003
  • Microsoft Office Outlook 2003
  • Microsoft Office PowerPoint 2003
  • Microsoft Office Project Professional 2003
  • Microsoft Office Project Standard 2003
  • Microsoft Office Project Server 2003
  • Microsoft Office Publisher 2003
  • Microsoft Office Professional Edition 2003
  • Microsoft Office Visio Professional 2003
  • Microsoft Office Visio Standard 2003
  • Microsoft Office Word 2003
  • Microsoft Office FrontPage 2003
  • Microsoft Office Standard Edition 2003
  • Microsoft Office Student and Teachers Edition 2003
  • Microsoft Office Small Business Edition 2003
  • Microsoft Office Basic Edition 2003
Nøkkelord: 
kbpubtypekc kbhowto KB821549

Gi tilbakemelding

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com