Genel Ana Bilgisayar İşlemi hata iletisi ve bir el feneri simgesi görüntüleniyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 821690 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bilgisayarınızı başlattığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Wın32 Hizmetleri için genel ana bilgisayar işlemi bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor. Bu durumdan dolayı özür dileriz.
Burayı tıklatın <a0>ileti</a0> kutusunun altındaki'i tıklatırsanız, aşağıdaki hata imzası bilgileri görünebilir:
App name  App version  Module name  Module version  Offset
---------------------------------------------------------------------
Svchost.exe 5.1.2600.0  Hpgtpusd.dll 1.1.0.56     00008d0d
Windows Başlat ' ı ve Bilgisayarım ' ı tıklatın veya Bilgisayarım ' ı Windows masaüstünüzde çift tıklattığınızda,, arama ve bir el feneri simgesi görüntülenebilir, (örneğin, beş dakika) uzun bir süre önce dosyaları görünür. Dosya ve klasörlerin listesini görünmüyor olabilir.

Neden

Bu davranış ortaya çıkabilir bir eski HP Yazıcı sürücüsü veya bir eski HP tarayıcı sürücüsü kullanın.

Bu makalede açıklanan belirtilerle başka nedenlerle ortaya çıkabilir. Bu makalede açıklanan benzer bir sorun yaşıyorsanız, farklı bir sorun olabilir. Benzer sorunları gidermek için <a0></a0>, bu makalenin ilerisindeki "benzer sorunlar ve çözümleri" bölümüne bakın.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Bilgisayarın ve yazıcının veya tarayıcı devre dışı bırakır.
 2. Yazıcı veya tarayıcı bilgisayardan sökün.
 3. Bilgisayarı yeniden başlatın.
 4. Uyumlu bir sürücü ve yazıcı veya tarayıcı yazılımı yükleyin ve sonra yazıcıyı veya tarayıcının bilgisayara yeniden bağlayın.
HP Yazıcı veya tarayıcı için uyumlu bir sürücü edinmek için başvurun. Bu makalede adı geçen şirketler başvurma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/gp/vendors
Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir. Microsoft, teknik destek bulmanıza yardımcı olmak üzere üçüncü taraf iletişim bilgilerini sağlamaktadır. Bu bilgiler haber verilmeden değişebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.

Benzer sorunlar ve çözümleri

Bu makalede açıklanan soruna benzer bir sorunu yaşamaya devam ediyorsanız, farklı bir sorun olabilir. Benzer sorunlar ve çözümleri hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
931852Windows XP tabanlı bir bilgisayarı başlatıp Windows güncelleştirmelerini karşıdan yüklemeye çalıştığınızda hata iletileri
894391Bilgisayarı başlattıktan sonra "Genel Ana Bilgisayar İşlemi" hata iletisini alıyorsunuz veya DBCS eki dosya adları Zengin Metin biçiminde e-posta iletileri olarak görüntülenmiyor
819017Windows XP'de dosyaların Bilgisayarım'da görüntülenmesindeki uzun gecikme

Özellikler

Makale numarası: 821690 - Last Review: 23 Haziran 2008 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbresolve kbprb kberrmsg KB821690 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:821690

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com