Riešenie problémov s "Stop kód chyby 0x0000007B (INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE)" chybové hlásenia, ktoré sa vyskytujú pri spustení systému Windows 2000 Setup

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 822051 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Pozn mka
Tento článok sa uplatňuje na systém Windows 2000. Podpora pre Windows 2000 končí 13. júla 2010. The Windows 2000 podpora riešenie Center je východiskom pre plánovanie vašej stratégie migrácie zo systému Windows 2000. Ďalšie informácie nájdete Microsoft Support Lifecycle politiky.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje riešenie problémov s „Stop 0x0000007B" chybové hlásenia, ktoré sa môžu vyskytnúť pri spustení Inštalátor na inštaláciu systému Microsoft Windows 2000 Server na vašom počítači alebo pri inštalácii systému Windows 2000 service pack na počítač so systémom Windows 2000. V určitých situáciách môže prijímať chybové hlásenie, ktoré je podobné nasledovnému na modrom obrazovky, keď ste Inštalácia systému Windows 2000 alebo pri inštalácii systému Windows 2000 service pack:
*** STOP 0X0000007B (parameter1, parameter2, Parameter3, Parameter4)
INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE
Chybové hlásenie „Stop 0x0000007b" Windows 2000 výkonný znakovom režime chybové hlásenie Stop. Môže to byť spôsobené rôzne otázky. To môže naznačovať, že buď zlyhanie sa vyskytla vstupno-výstupná inicializácie systému pri inicializuje ovládač pre zavádzacie zariadenie zariadenie, ktoré systém Windows sa pokúša spustiť z, alebo nie ste systém súborov inicializovať, pretože sa nerozpoznal údajov, ktorý je uložený na boot zariadenie. Toto chybové hlásenie sa môže vyskytnúť v nasledovných situáciách:
 • Ak je nainštalovaný systém Windows na nepodporovaný disku alebo malých počítači systém interface (SCSI) controller.
 • Po inštalácii nového adaptér SCSI alebo disku radič
 • Keď bol po disk so systémom oblasť.
Tento článok popisuje všeobecné a špecifické kroky na riešenie problémov, ktoré môžete použiť v situáciách, keď dostanete to chybové hlásenie počas inštalácie systému Windows 2000 alebo počas Inštalácia balíka Windows 2000 service pack.

Poznámka Tento článok popisuje riešenie problémov s „Stop 0x0000007B" chybové hlásenia, ktoré sa môžu vyskytnúť pri spustení Inštalátor na inštaláciu systému Windows 2000 alebo Keď nainštalujete balík Windows 2000 service pack. Na riešenie všeobecných "Stop 0x0000007B"chybové hlásenia, ktoré sa môžu vyskytnúť v počítači so systémom Windows 2000, nie sú špecificky spojené s nastavenie, kliknite na nasledovné číslo článku zobrazíte článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
822052 Riešenie problémov s "zastaviť 0x0000007B"chybové hlásenia v systéme Windows 2000

Všeobecné postupy riešenia problémov

Prečítajte si pred riešenie problémov s chybovým hlásením „Stop 0x0000007B", obsah tohto článku zistiť, či niektorý osobitných otázok ktoré sú uvedené ďalej v tomto článku sa na vás vzťahovať. Ak tak neurobia, použite tieto všeobecné kroky na riešenie problémov:
 1. Ak inštalujete systém Windows 2000 po prvýkrát, istí, že počítač spĺňa systémové požiadavky na Windows 2000, vrátane množstvo pamäte RAM a veľkosť diskového priestoru, ktoré musíte mať na načítanie operačného systém.

  Ďalšie informácie o systémových požiadavkách pre systém Windows 2000 nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
  304297Systémové požiadavky pre operačné systémy Microsoft Windows 2000
 2. Ak ste nedávno pridali nový hardvér, odstráňte nový hardvér ho alebo ho prekonfigurujte tak, že nie je v rozpore so zdrojmi akéhokoľvek iného nainštalovaných radičov.

  Ak IRQ alebo vstupno-výstupné porty adresujú konflikt medzi zavádzacím radičom a iným radičom, systém Windows 2000 môžu zobraziť Chybové hlásenie „stop 0x0000007B". Kontrola kompatibility hardvéru spoločnosti Microsoft Zoznam (HCL) skontrolujte, či hardvér, ktorý chcete pridať a jeho ovládače sú kompatibilné so systémom Windows 2000. Ďalšie informácie o zozname HCL, navštívte nasledujúce webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:
  http://www.Microsoft.com/whdc/HCl/default.mspx
  Informácie o hardvéri, ktorý chcete nainštalovať, obráťte sa na výrobcu hardvéru.
 3. Použiť funkciu Posledná známa funkčná konfigurácia. Pomocou Funkcie Posledná známa funkčná konfigurácia môže vyriešiť problém, ak ste nedávno nainštalovaný ovládač zariadenia, ktorý je nezlučiteľný s váš boot radič.

  Keď použijete funkciu Posledná známa funkčná konfigurácia spustíte počítač pomocou najnovších nastavenia, ktoré pracovali. Toto funkcia obnoví informácie a ovládač nastavenia databázy registry, ktoré boli v platnosti v poslednej dobe, že počítač sa úspešne spustila. Použitie tejto funkcie, keď ste nie je možné spustiť systém Windows po vykonaní zmeny do počítača (napríklad, ak nainštalujete alebo inovujete ovládač zariadenia).

  Na spustenie počítača, ktoré pomocou funkcie Posledná známa funkčná konfigurácia, postupujte nasledovne:
  1. Reštartujte počítač.
  2. Stlačte kláves F8, keď sa zobrazí nasledovné hlásenie:
   Prosím vyberte operačný systém na Štart.
  3. Na Windows Advanced možnosť menu, vyberte pomocou klávesov so šípkami vyberte Last Known Good Configuration, a potom stlačte kláves ENTER.
  4. Ak používate iné operačné systémy kliknite na položku počítač, Microsoft Windows 2000 zo zoznamu, sa zobrazí, a potom stlačte kláves ENTER.

   Upozornenie Po môžete spustiť počítač pomocou funkcie Posledná známa funkčná Funkcie Konfigurácia, zmeny, ktoré ste vykonali od posledného úspešného spustenia sa stratia.

   Ak môžete spustiť počítač pomocou poslednej posledné známe Dobrý funkcie Konfigurácia, posledný zmeniť vykonané do počítača (pre napríklad inštaláciou ovládača) môže byť príčinou problému. Na riešenie problému, môžete odstrániť alebo aktualizovať ovládač, a potom test Windows na určenie, či sa problém vyriešil.
 4. Použiť disketu núdzovej opravy (ERD).

  Ak máte ERD, použite na vyriešenie tohto problému. Môžete použiť záchranná oprava proces opravy systémových súborov, zavádzací sektor oblasti a pri spustení prostredie.

  Ďalšie informácie o núdzovej opravy funkciu získate po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
  231777Ako vytvoriť núdzového obnovenia Disku v systéme Windows 2000

Špecifické postupy riešenia problémov

Vírusov v zavádzacom sektore

Môže sa zobraziť chybové hlásenie „Stop 0x0000007B"Ak počítač je infikovaný vírusom zavádzacieho sektora. Používať antivírusový program na kontrolu vášho v počítači vírusy. Okrem toho skontrolujte všetky diskety pre vírusy pred môžete ich znova použiť.

Ďalšie informácie o tom, ako chrániť zavádzací sektor z vírusy, po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
122221Ako chrániť zavádzací sektor z vírusy v systéme Windows

Spoločnosť Microsoft neposkytuje softvér, ktorý môžete zistiť alebo odstrániť počítačové vírusy. Ak máte podozrenie alebo potvrdenie, že počítač je infikovaný s vírus, získať aktuálny antivírusový softvér. Zoznam antivírusový softvér výrobcovia, kliknite na nasledovné číslo článku pozri článok v Microsoft Knowledge Base:
49500 Zoznam dodávateľov antivírusového softvéru

Zoznam špecifickej otázky

Nasledujúci zoznam obsahuje ďalšie informácie o špecifických situácií, kde sa chybové hlásenie „Stop 0x0000007B"môže vyskytnúť pri spustení Inštalátor systému Windows 2000 na inštaláciu systému Windows 2000 na vašom počítači alebo pri inštalácii Windows 2000 service pack. Kliknite na prepojenie alebo odkazy, ktoré chcete pre viac informácie o tom, ako riešenie problému:

Chybové hlásenie „Stop 0x0000007B"vyskytuje pri spustení automatickej inštalácie s možnosťou ExtendOemPartition a nainštalovaní adaptéra Microsoft Loopback

Späť na Top

Chybové hlásenie „Stop 0x0000007B"sa vyskytuje, keď použijete jednotku Universal Serial Bus (USB) CD-ROM na inštaláciu systému Windows 2000

Ak používate disk USB CD-ROM na inštaláciu systému Windows 2000 na určité Legacy-free počítače môžu chybové „Stop 0x0000007B"správu zvonením spustíte počítač pomocou disku CD-ROM systému Windows 2000. Pretože mnoho Legacy-free počítače nemajú štandardné jednotku CD-ROM alebo disketu jednotku, jednotku USB CD-ROM možno len spôsob, ktorý môžete použiť na inštaláciu alebo obnoviť systém Windows.

Príčinou

Inštalátor systému Windows 2000 nepodporuje niektoré jednotky USB CD-ROM ako zavádzacích zariadení. Keď spustíte počítač pomocou nepodporovaného USB Jednotka CD-ROM, môže dostávať chybové hlásenie „Stop 0x0000007B"počas text-mode portion of Setup.

Rozlíšenie

Ak chcete tento problém vyriešiť, získať najnovšie služby systému Windows 2000 Pack.

Ďalšie informácie o tom, ako to urobiť nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v Microsoft Knowledge Base:
260910Ako získať najnovší balík service pack pre systém Windows 2000

Späť na Top

Chybové hlásenie „Stop 0x0000007B"vyskytuje pri inovácii počítača na systém Windows 2000 ak je v počítači nainštalovaný DPT Storage Manager verziu 2.26 alebo staršiu

Pri pokuse o inováciu počítača zo systému Microsoft Windows NT 4.0 na systém Windows 2000, môže zobraziť nasledujúce chybové hlásenie Stop na modrom obrazovky a počítač nemusí spustiť:
STOP: 0X0000007B, 0xF4063848, 0xC000034, 00000000, 00000000

Príčinou

Tento problém sa môže vyskytnúť, ak DPT Storage Manager verziu 2.26 alebo skôr je nainštalovaný na počítači. Vytvorí DPT Storage Manager Setup kľúč databázy registry nesprávne Plug and Play, ktorá zabraňuje upgrade operácie Windows 2000 ale nemá žiadny neželaný vplyv na počítačoch so systémom Windows NT 4.0.

Rozlíšenie

Ak chcete tento problém vyriešiť, buď inovovať verziu DPT skladovanie Správca Storage Manager verzie 2.27 alebo neskôr, alebo získať a nainštalovať W2kprep.exe súbor z DPT. Súbor W2kprep.exe je súčasťou DPT skladovanie Manager verzie 3.03 a neskôr.

Ďalšie informácie o skladovanie Správca, navštívte nasledovnú Adaptec webovú lokalitu:
http://www.Adaptec.com
Späť na Top

Chybové hlásenie „Stop 0x0000007B"vyskytuje pri inovácii počítača na systém Windows 2000 ak má váš počítač HighPoint UltraDMA ATA/66 controller

Ak spustíte počítač pomocou disku CD-ROM systému Windows 2000 na Inštalácia systému Windows a počítač používa pevný disk HighPoint UltraDMA ATA/66 radič, počítač môže prestať reagovať (zablokuje sa) a dostanete nasledujúce hlásenie:
Načítanie stroj Informácie
Vám nemôže nainštalovať stlačením klávesu F6 sekundárny radič ovládač.

Ak inovujete počítač zo systému Windows NT 4.0, Microsoft Systém Windows 98 alebo Microsoft Windows 95, môžu prijímať „Stop 0x0000007B INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE"chybové hlásenie.

Príčinou

Tento problém sa vyskytuje, pretože neexistuje žiadne kompatibilné s Windows 2000 ovládač pre radič pevného disku HighPoint UltraDMA ATA/66/EHS.

Riešenie

Obísť tento problém, použite jednu z nasledujúcich metód, ako vhodné na vašej situácii:
 • Použite nízkou hustotou dátový kábel.
 • Vypnúť podporu ATA/66 v systéme BIOS počítača.
 • Použite ATA/66 pevný disk v počítači.

Stav

Spoločnosť Microsoft potvrdila, že ide o problém v produktoch spoločnosti Microsoft, ktoré sú uvedené v časti "Platí pre".

Ďalšie informácie

HighPoint UltraDMA ATA/66 radič pevného disku je spoločná na ABIT motherboardy ako BE6 doske.

Späť na začiatok

Chybové hlásenie „Stop 0x0000007B"prejavuje pri inštalácii systému Windows 2000 Professional na zrkadlený zväzok

Pri inštalácii systému Windows 2000 Professional na zrkadlený zväzok ktorý bol vytvorený pomocou Windows 2000 Server, dostanete „Stop 0x0000007B INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE "chybové hlásenie.

Príčinou

Tento problém sa vyskytuje, pretože systém Windows 2000 Professional nie podporu zrkadlené zväzky.

Rozlíšenie

Aby sa zabránilo tomuto chybovému hláseniu, Štart Windows 2000 Server alebo Inštalátor systému Windows 2000 Server a odstrániť zrkadleného zväzku. Môžete tiež odstrániť všetky zväzky z oboch zrkadlené disky počas text-mode portion of Setup.

Stav

Spoločnosť Microsoft potvrdila, že ide o problém v produktoch spoločnosti Microsoft, ktoré sú uvedené v časti "Platí pre".Späť na začiatok

Chybové hlásenie „Stop 0x0000007B"prejavuje pri inštalácii systému Windows 2000, ak používate adaptéry SCSI, ktoré nie sú zahrnuté v zozname HCL

Existuje niekoľko ovládačov na adaptér SCSI, ktoré boli predtým zahrnuté v Microsoft Windows NT 4.0 a Microsoft Windows NT 3.51, ktoré majú bol odstránený zo systému Windows 2000. Ak používate jeden z adaptéry SCSI, ktoré sú uvedené neskôr v tomto článku, môže sa zobraziť chybové hlásenie „Stop 0x0000007B" Keď vykonávate "čisté" inštaláciu systému Windows 2000. Všimnite si, že upgrade operácia zo systému Windows NT na systém Windows 2000 nie je ovplyvnené, pretože systém Windows 2000 je kompatibilný s ovládačmi v systéme Windows NT.

Nasleduje zoznam ovládače a opis veľkokapacitného adaptéry, ktoré boli predtým zahrnuté v systéme Windows NT, a ktoré nie sú zahrnuté v systéme Windows 2000:
 • delldsa - Dell Array
 • ncr53c9x - NCR 53C9X SCSI Host Adapter
 • Spock - IBM MCA SCSI Host Adapter
 • oliscsi - Olivetti ESC-1/ESC-2 SCSI Host Adapter
 • ncrc700 - NCR C700 SCSI Host Adapter
 • aha174x - Adaptec AHA-174 X EISA SCSI Host Adapter
 • dptscsi - DPT SCSI Host Adapter
 • ultra14f - UltraStor 14F/14FB/34F/34FA/34FB SCSI Host Adaptér
 • ultra24f - UltraStor 24F/24FA SCSI Host Adapter
 • ami0nt - AMIscsi SCSI Host Adapter
 • fd7000ex - budúcnosť domény TMC-7000EX EISA SCSI Host Adapter
 • fd8xx - budúcnosť domény 8XX SCSI Host Adapter
 • šípku - Adaptec AHA-274 X, AHA-284 X, Adaptec AIC-777 X SCSI Host Adaptér
 • slcd32 - Sony generický radič CD-ROM
 • mkecr5xx - radič CD-ROM MKEPanasonic
 • Mitsumi - radič CD-ROM Mitsumi
Tieto adaptéry nie sú zahrnuté v systéme Windows 2000 Hardware Zoznam kompatibility (HCL).

Ďalšie informácie o zariadeniach, ktoré nie sú kótované na HCL systému Windows 2000, kliknite na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
142865Microsoft podpora politiky na hardvéri nie v katalógu služby Windows (HCL systému Windows)
Ak chcete vykonať čistú inštaláciu systému Systém Windows 2000 a používate jednu z týchto adaptéry SCSI, kontaktujte SCSI adaptér výrobcu o dostupnosti ovládačov pre systém Windows 2000. Všimnite si, že ak nie sú k dispozícii, môžete sa pokúsiť použiť Windows NT 4.0 ovládače, ktoré sú poskytnuté výrobcom.

Späť na začiatok

Chybové hlásenie „Stop 0x0000007B"sa môže vyskytnúť po stlačení klávesu F6 a zadajte OEM ovládača počas inštalácie systému Windows 2000

Pri inštalácii systému Windows 2000 na novom počítači alebo na počítači ktoré má najnovšiu technológiu radič SCSI alebo IDE, možno budete musieť použiť Ovládač zariadenia OEM na podporu na pokračovanie v inštalácii. Napríklad, možno budete musieť použiť nový radič veľkokapacitného pokračovať s Inštalácia. Windows 2000 Setup môže zastaviť, a môže zobraziť chybové hlásenie Ak inštalátor nezistí správne regulátora. Ak spustíte počítač prostredníctvom pomocou diskety inštalácie alebo inštalačný disk CD-ROM, dostanete nasledujúce chybové hlásenie:
Inštalátor nenašiel žiadne pevného disku mechaniky nainštalované vo vašom systéme.
Ak inovujete na systém Windows 2000 v pomocou súboru Winnt32.exe alebo ak vykonávate novej inštalácie pomocou Príkaz Winnt.exe súbor, zobrazí nasledujúce chybové hlásenie Stop:
STOP 0X0000007B (parameter1, parameter2, Parameter3, Parameter4)
INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE
Tento problém sa môže vyskytnúť po aktualizácii firmvér alebo BIOS podporovaný radič SCSI, ak aktualizácie príčiny nezlučiteľnosť s SCSI ovládač, ktorý je súčasťou systému Windows.

Počas text-mode portion of Inštalátor, systém Windows zastaví krátko a výzva na stlačenie klávesu F6. Táto možnosť sa zobrazí v stavovom riadku a umožňuje použiť ovládač výrobcu OEM. Použitie ovládača OEM je obmedzená na nainštalovať ovládač, ktorý nie je natívne podporovaná alebo že nemá nezhoduje ovládač, ktorý je súčasťou systému Windows.

Ak používate novší verzia OEM vodiča a tento nový ovládač OEM má rovnaký názov alebo Plug a Hrať identifikátor ako ovládač, ktorý je súčasťou systému Windows, inštalačný program ignoruje nový ovládač OEM a používa ovládač, ktorý je súčasťou systému Windows. V dôsledku toho zobrazí chybové hlásenie, ktoré je opísané skôr v tomto článok. Ak požadujete aktualizovaný ovládač OEM na podporu existujúcich radič že je natívne podporované Windows, ale nie je zistená počas inštalácie, môžete musia nahradiť Windows ovládač, ktorý sa nachádza na jednom zo štyroch Windows Nastavenie diskety alebo ktorý sa nachádza v priečinku dočasných inštalačných ($ WIN_NT$. ~ BT) s nový ovládač výrobcu OEM. Toto nahradenie povolení systému Windows používať aktualizovaný ovládač OEM počas text-mode portion of Setup, ale môžete skopírovať rovnaké aktualizovaný ovládač OEM do priečinka System32\Drivers konečnej systém Windows Inštalácia pred inštalácia pokračuje na grafický režim časť nastavenie.

Všimnite si, že ak chcete naformátovať oblasť systémom súborov NTFS súbor systému počas inštalácie, nemôžete kopírovať novší ovládač OEM na System32\Drivers priečinok po dokončení text-mode portion of Setup. Toto problém sa vyskytuje, pretože inštalačný program systému Windows formáty oblasť ako systém súborov NTFS pred kopírovaním súborov. Ak chcete obísť toto obmedzenie, nainštalujte systém Windows do tuku oblasť, ktorá je menej ako 2 GB alebo na systém FAT32 oblasť, ktorá je menšia ako 32 GB. Robí to povoľuje prístup pomocou spúšťacej diskety z Windows 98 alebo Microsoft Windows Millennium Edition (Me). Po inštalácii systému Windows 2000, konvertovať oblasti diskov FAT alebo FAT32 na systém súborov NTFS. Ak chcete tak urobiť, zadajte nasledujúci riadok Príkazový riadok a potom stlačte kláves ENTER:
Convert c:/fs: NTFS
Späť na Top

Chybové hlásenie „Stop 0x0000007B"vyskytuje pri spustení systému Windows NT 4.0 po nainštalovaní systému Windows 2000 konfigurácie dvojakého zavádzania systému Windows NT 4.0 Service Pack 3 (SP3)

Ak nainštalujete systém Windows 2000 v konfigurácii s duálnym s Windows NT 4.0 Service Pack 3 (SP3), môže sa vyskytnúť jeden alebo viac nasledovné príznaky:
 • Pri spustení systému Windows NT 4.0 sa zobrazí chybové hlásenie to je podobné nasledovnému:
  STOP: 0X0000007B (0x8881Ae30, 0x00000000, 0x00000000, 0x00000000)
  INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE
 • Nemôžete prístup oblastiach so systémom NTFS pomocou Windows NT 4.0.

Príčinou

Tento problém sa vyskytuje, pretože inštalačný program systému Windows 2000 neaktualizuje Ovládač systému Windows NT 4.0 SP3 Ntfs.sys v konfigurácii spustenia. Ntfs.sys súbor musí aktualizovať tak, že Windows 2000 môžu získať prístup k oblastiam NTFS.

Rozlíšenie

Zabrániť tomuto problému, uplatňujú najnovšie služby systému Windows NT 4.0 Pack pred inštaláciou systému Windows 2000.

Ďalšie informácie o možnostiach získania Najnovšie Windows NT service pack, kliknite na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
152734Ako získať najnovší balík service pack pre systém Windows NT 4.0

Stav

Spoločnosť Microsoft potvrdila, že ide o problém v produktoch spoločnosti Microsoft, ktoré sú uvedené v časti "Platí pre".Späť na začiatok

Pri reštartovaní počítača po nainštalovaní systému Windows 2000 Service Pack 3 (SP3) sa zobrazí chybové hlásenie „Stop 0x0000007B"

Pri pokuse o inštaláciu systému Windows 2000 Service Pack 3 (SP3), môžete skúsenosti jeden z nasledujúcich príznakov:
 • Keď reštartujete počítač, dostanete nasledujúce chybové hlásenie:
  Vygeneroval Winlogon.exe chyby a bude vypnutý
  Počítač sa reštartuje, zobrazí rovnaké chybové hlásenie a potom znova reštartuje.
 • Zobrazí nasledujúce chybové hlásenie Stop na modrom obrazovka:
  *** STOP 0X0000007B (parameter1, parameter2, Parameter3, Parameter4)
  INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE
  Poznámka Chybové hlásenie Stop sa môže vyskytnúť pri pokuse o odstránenie Windows 2000 SP3.

Príčinou

Tento problém sa môže vyskytnúť, ak je antivírusový softvér spustený vaše počítač pri inštalácii systému Windows 2000 SP3.

Rozlíšenie

Ak chcete vyriešiť tento problém, postupujte nasledovne.

Upozornenie Ak sa rozhodnete použiť informácie, ktoré je obsiahnuté v tejto Článok opraviť počítač so systémom Windows 2000 Server, ktoré je doménou radič, Všimnite si, že proces opravy prepíše Active Directory databázy adresárovej služby. Pred použitím procesu opravy sa vám späť Winnt\Ntds\Ntds.dit Active Directory databázu. Pre ďalšie informácie o tom, ako zálohovať služby Active Directory, pozri "späť hore údaje o stave systému" tému v Pomocníkovi systému Windows.
 1. Spustite počítač z disku CD-ROM systému Windows 2000.

  Poznámka Možno budete musieť zmeniť nastavenie systému BIOS, než budete môcť spustiť počítač z disku CD-ROM alebo DVD-ROM jednotku. Ďalšie informácie o tom, ako Ak chcete nakonfigurovať počítač spustiť z jednotky CD-ROM alebo DVD-ROM, pozri váš Dokumentácia počítača alebo sa obráťte na výrobcu počítača. Ak nemôžete Spustite počítač z disku CD-ROM systému Windows 2000, vložte inštalačnú disketu 1 z štyri diskety Windows 2000 Setup v disketovej jednotky, a potom reštartujte počítač.
 2. Na Možnosti opravy obrazovke, stlačte kláves r na začiatku procesu núdzového obnovenia.
 3. Opätovným stlačením tlačidla f vykonávať rýchle opravy.
 4. Postupujte podľa pokynov zobrazených na obrazovke dokončiť proces opravy.
 5. Po reštartovaní počítača, spustite počítač z disk CD-ROM Windows 2000 alebo Windows 2000 Setup diskety.

  Značka ste si istí, že počítač nie je momentálne spustená do systému Windows.
 6. Opakujte kroky 2 až 4 a potom reštartujte váš počítač.
 7. Uistite sa, že váš antivírusový softvér a všetky ostatné programy, že Štart automaticky sú vypnuté alebo odstrániť a potom inštalovať Windows 2000 SP3.
Poznámka Ak nie preinštalovať Windows 2000 SP3, po vykonaní krokov 1 až 7, Inštalátor systému Microsoft Windows a Microsoft Internet Explorer môže nefunguje správne.

Vyriešiť problémy s Windows Installer, stiahnuť a nainštalovať Windows Installer Redistribuovateľný balík pre systém Windows 2000. Urobiť Takže, navštívte nasledovnú webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:
http://www.Microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID = 4b6140f9-2 d 36-4977-8fa1-6f8a0f5dca8f & DisplayLang = en
Ak chcete vyriešiť problémy s programom Internet Explorer, ho preinštalovať. Pre viac informácie o tom, ako urobiť, navštívte nasledovnú webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:
http://www.Microsoft.com/Windows/IE/default.mspx
Všimnite si že záložné médiá pre službu Active Directory má obmedzenú životnosť. Preto, existujúce zálohy sa nakoniec stal obsolentným.

Ďalšie informácie o životnosti Active Directory zálohovania, po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
216993Užitočné skladovateľnosti zálohovania stavu systému služby Active Directory
Späť na Top

Pri reštartovaní počítača po nainštalovaní systému Windows 2000 Service Pack 2 (SP2) na počítač so systémom Windows 2000 Advanced Server sa zobrazí chybové hlásenie „Stop 0x0000007B"

Po inštalácii systému Windows 2000 Advanced Server Service Pack 2 (SP2) v počítači, ktorý má integrated device electronics (IDE) disk, si môže sa zobraziť chybové hlásenie „Stop 0x0000007B"po reštartovaní počítača.

Príčinou

Atapi.sys služba spustená, a zobrazí sa súbor Atapi.sys existuje v počítači.

Rozlíšenie

Chcete odstrániť túto chybu, použite konzolu na obnovenie premenovať existujúci súbor Atapi.sys, a potom rozbaľte novú kópiu súbor Atapi.sys z Pôvodná Windows 2000 inštalačnom disku CD-ROM. Tak chcete urobiť, postupujte podľa týchto krokov:
 1. Spustite počítač z inštaláciu systému Windows 2000 CD-ROM.

  Poznámka Možno budete musieť zmeniť nastavenie systému BIOS, než budete môcť spustiť počítač z disku CD-ROM alebo DVD-ROM jednotku. Ďalšie informácie o tom, ako Ak chcete nakonfigurovať počítač spustiť z jednotky CD-ROM alebo DVD-ROM, pozri váš Dokumentácia počítača alebo sa obráťte na výrobcu počítača. Ak nemôžete Spustite počítač z disku CD-ROM systému Windows 2000, vložte inštalačnú disketu 1 z štyri diskety Windows 2000 Setup v disketovej jednotky, a potom reštartujte počítač.
 2. Stlačením klávesu r opraviť inštaláciu systému Windows 2000.
 3. Stlačením klávesu c použiť nástroj Recovery Console.
 4. Zadajte číslo, ktoré predstavuje Windows 2000 zariadenie, ktoré chcete opraviť, a potom zadajte po zobrazení výzvy heslo správcu.
 5. V nástroji Recovery Console, premenovať existujúci Atapi.sys súbor Atapi.old.
 6. V nástroji Recovery Console použite Rozbaľte príkaz rozbalí kópiu nový súbor Atapi.sys.

  Na tak urobiť, vložte disk CD-ROM Windows 2000 môžete počítač CD-ROM alebo DVD-ROM jednotky, do príkazového riadka zadajte nasledujúci riadok ak Zdroj.cab je cesta a názov súboru CAB (.cab), ktorú chcete rozšíriť, a miesto určenia je cesta a názov priečinka, kam chcete uložiť rozšírenej súbor, a stlačte kláves ENTER:
  Rozbaľte Zdroj.cab/f:ATAPI.sys miesto určenia
 7. Reštartujte počítač.
Späť na Top

Zobrazí chybové hlásenie „Stop 0x0000007B"alebo oblasti sú uvedené ako neformátovaný po nainštalovaní balíka Windows 2000 Service Pack

Pri reštartovaní počítača po nainštalovaní systému Windows 2000 Service pack môže vyskytnúť jeden alebo obidva z nasledovných príznakov:
 • Po reštartovaní počítača, môže sa zobraziť nasledujúce chybové hlásenie na modrej obrazovke:
  „Stop 0X0000007B INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE"
 • Po reštartovaní počítača, prepážky na fyzickom pevné disky môžu byť buď chýba alebo sa môže zobraziť v nástroji Správa diskov ako 7.88 gigabajtov (GB) a "Zdravý". Avšak, jeden alebo viac oblastí pevný disk môže byť uvedené ako neformátovaný alebo poškodený. Navyše, ak pokúšate sa otvoriť oblasť v programe Windows Prieskumník, zobrazí sa hlásenie, označuje, že jednotka nie je naformátovaná, a potom sa zobrazí výzva na formát jednotky.

Príčinou

Tento problém sa vyskytuje, pretože Windows 2000 service pack zavedené opraviť opraviť keď valci, hlave, sektor (CHS) alebo Logical Block Addressing (LBA) riešenie by sa mohli použiť na adresovanie jednotku. Poskytovať niektoré IDE pevné disky jumper, ktorá obmedzuje počet fliaš. Ak tento sveter je v prevádzke, pevný disk nie je určené správne po použijete službu Windows 2000 Pack. Všimnite si, že táto jumper sa nepožaduje, ak používate systém Windows 2000, nie je zvyčajne nainštalovaný podľa predvoleného nastavenia výrobcom a mali odstránené.

Rozlíšenie

Ak chcete vyriešiť tento problém, odstráňte jumper, ktorá obmedzuje valce z každej ovplyvnené IDE pevné disky tak, že disk je možné riešiť správne po nainštalovaní balíka Windows 2000 service pack na počítači. Pre informácie o tom, ako to urobiť tak, a získať podrobné informácie o vaše konkrétne model pevného disku, vykonajte jeden alebo viac nasledovné ako vhodné na vaše situácia:
 • Zobraziť v dokumentácii, ktorá je súčasťou pevnom disku.
 • Obráťte sa na výrobcu hardvéru.
 • Zobraziť webovú lokalitu výrobcu hardvéru.
Všimnite si, že po odstránení jumper, operácie by vráti do normálneho stavu. Ak počítač stále nespustí ani po odstránení jumper, musíte poskytnúť správny preklad jednotky aktualizáciu systému BIOS. Ako dočasné riešenie, postupujte nasledovne:
 1. Spustite počítač z disku CD-ROM systému Windows 2000 alebo z Windows 2000 Setup diskety.

  Poznámka Možno budete musieť zmeniť nastavenie systému BIOS, než budete môcť spustiť počítač z disku CD-ROM alebo DVD-ROM jednotku. Ďalšie informácie o tom, ako Ak chcete nakonfigurovať počítač spustiť z jednotky CD-ROM alebo DVD-ROM, pozri váš Dokumentácia počítača alebo sa obráťte na výrobcu počítača.
 2. Stlačením klávesu r opraviť inštaláciu systému Windows 2000.
 3. Stlačením klávesu c použiť nástroj Recovery Console.
 4. Zadajte číslo, ktoré predstavuje Windows 2000 zariadenie, ktoré chcete opraviť, a potom zadajte po zobrazení výzvy heslo správcu.
 5. V nástroji Recovery Console, premenujte súbor Atapi.sys v priečinku %systemroot%\System32\Drivers Atapi.sp1.
 6. V nástroji Recovery Console, skopírujte súbor Atapi.sys z priečinok odinštalovania service pack (% systemroot%\$ntservicepackuninstall$) alebo z pôvodnej inštalácie systému Windows 2000 CD-ROM na v priečinku %systemroot%\System32\Drivers.
 7. Typ výstupu, a potom stlačte kláves ENTER Ak chcete ukončiť nástroj Recovery Console.
Späť na Top

DALSIE INFORMACIE

Produkty tretích strán, že tento článok sa zaoberá vyrábajú spoločnosti, ktoré sú nezávislé od spoločnosti Microsoft. Microsoft robí žiadna záruka, implikovaných alebo inak, týkajúce sa výkonnosť alebo spoľahlivosť týchto výrobky.

ODKAZY

Ďalšie informácie o používaní vymáhanie Konzola získate po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
301645Ako používať nástroj Recovery Console na po?íta? sa nespustí v systéme Windows 2000
229716 Popis z konzoly na obnovenie systému Windows 2000
216417 ako nainštalovať súčasť Windows Recovery Console
Ďalšie informácie o tom, ako vypnúť službu alebo zariadenie, zabraňuje systému Windows spusteniu správne, kliknite na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
165748Ako chcete vypnúť službu alebo zariadenie, ktoré bráni NT bootování
Ďalšie informácie o riešení problémov s startup problems v Systém Windows 2000, po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
315396Riešenie problémov pri spustení problémov v systéme Windows 2000
Informácie o výrobcu hardvéru, navštívte nasledovnú webovú lokalitu:
http://support.Microsoft.com/GP/vendors/en-US
Spoločnosť Microsoft poskytuje kontaktné údaje tretích strán k vám pomôžu nájsť technickej podpory. Tieto kontaktné informácie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. Spoločnosť Microsoft nezaručuje presnosť tejto tretej-party kontakt informácie.

Vlastnosti

ID článku: 822051 - Posledná kontrola: 30. januára 2012 - Revízia: 1.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Kľúčové slová: 
kb3rdparty kberrmsg kbhowtomaster kbinfo kbmt KB822051 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:822051

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com