WinPE'yi bir Uzaktan Yükleme Hizmetleri sunucusu aracılığıyla başlattığınızda uzun Başlatma süreleri yaşıyorsunuz (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 822570 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makale, kayıt defterini düzenlemekle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Birden çok istemci bilgisayarın Microsoft Windows Önyükleme Ortamı (WinPE) başlatmak için uzun zaman alabilir. Istemcileri bir Windows 2000 tabanlı sunucu veya Windows Server 2003 Uzaktan Yükleme Hizmetleri (RIS) kullanan bir sunucuyu başlattığınızda uzun başlatma şu oluşabilir.

Startnet.cmd Factory.exe ve netcfg.exe dosyalarını komutları her bir istemcide çalıştırıldığında, bu davranış oluşur. Ilk başlatma işlemleri beklendiği şekilde çalışacak olsa da, Startnet.cmd dosyasındaki parametrelerin çalıştıklarında sonunda tüm istemcilerin yavaşlaması. Bu davranış, bile, istemci başlatma işlemleri staggered oluşur.

Neden

Bu davranış, birden çok istemci Uzaktan Yükleme Hizmetleri sunucusunda Setupapi.log dosyasına aynı anda erişmeye çalıştığınızda oluşur. Bir WinPE ile başlayan tüm istemciler, Uzaktan Yükleme Hizmetleri sunucusundaki dosyaları kullanın. Birden çok istemci Factory.exe ve netcfg.exe dosyalarını çalıştırdığınızda, bilgileri aynı günlük dosyasına yazılamıyor çalıştıkları ve dosyayı Setupapi açık tutulması nedeniyle, di?er istemcilerin, devam etmeden önce bilgileri oturum beklemek zorunda.

Pratik Çözüm

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır. Bu davranışa geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, Setupapi günlüğünü devre dışı bırakmak için şu adımları izleyin.
 1. Uzaktan Yükleme Hizmetleri sunucusunda, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni başlatın. Bunu yapmak için <a0></a0>, Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, kutusuna Regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. HKEY_LOCAL_MACHINE
  kayıt defteri anahtarını tıklatın.
 3. Dosya menüsünde, Yığını Yükle'yi tıklatın.
 4. Uzaktan Yükleme Hizmetleri sunucu üzerindeki WinPE görüntüsü \i386\System32\Config klasörü bulun:
 5. Yazılım ' ı tıklatın ve sonra da ' ı tıklatın.
 6. Yığın, geçici bir ad verin.
 7. Bulun ve aşağıdaki kayıt defteri anahtarını çift tıklatın: <a1>
  <Temporary_hive_name>\Microsoft\Windows\Currentversion\Setup
 8. Düzen menüsünden Yeni ' nin üzerine gidin ve DWORD değeri ' ni tıklatın.
 9. Yeni değeri "LogLevel" olarak adlandırın ve ENTER tuşuna basın.
 10. LogLevel girişini çift tıklatın, onaltılık seçilir ve 101 <a2>Değer verisi</a2> kutusuna yazın, doğrulayın.
 11. Tamam ' ı tıklatın.
 12. LogLevel girişi şu anda 0x00000101 değeri olduğunu doğrulayın.
 13. Temporary_hive_name seçmek için tıklatın.
 14. Dosya menüsünde Yığını Kaldır'ı tıklatın.
 15. Evet ' i tıklatın ve sonra da Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
 16. Setupapi.log dosyasını salt okunur için ayarlayın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. WinPE görüntüsü, Uzaktan Yükleme Hizmetleri sunucusunda bulun.
  2. WinPE görüntüsü ı386 klasörünü açın, Setupapi.log dosyasını sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.

   Not Ilk kez WinPE görüntüsünden başarıyla başlattığınız kadar bu dosya yok.
  3. Genel sekmesini tıklatın ve ardından salt okunur onay kutusu.
Not Setupapi günlüğünü devre dışı bıraktığınızda, bir Uzaktan Yükleme Hizmetleri sunucusu aracılığıyla bir WinPE görüntüsünden başlattığınızda, artırılmış performans karşılaşabilirsiniz. Birden çok istemci'yi başlattığınızda, diğer etkenler sonunda performansı etkileyen unutmayın. Örneğin, kendi ortamınızda, aynı anda 12 ile 15 istemcileri'ni başlatın ve 2 ile 3 dakika içinde tüm başlatma işlemleri tamamlamak mümkün olabilir. 25 Veya 30 istemcilerine sayısını artırmak, ağ bant genişliği, disk denetleyicisini üretilen iş veya diğer dış etkenler gibi kaynakları diğer kısıtlamalar nedeniyle düşürülmüş performans görebilirsiniz. Günlüğü etkinleştirme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
243996Windows 2000 GUI modunda Kur'da ayrıntılı günlüğü etkinleştirme

Özellikler

Makale numarası: 822570 - Last Review: 30 Ocak 2007 Salı - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbwinservsetup KB822570 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:822570

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com