HTTP üzerinden uzak yordam çağrısı kullanarak Exchange Server 2003'e bağlanmaya çalıştığınızda bir "Sunucu kullanılamıyor" hata iletisi alıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 822595 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

HTTP bağlantısı üzerinden uzak yordam çağrısı (RPC) kullanarak Microsoft Exchange Server 2003'e bağlanmaya çalıştığınızda işlem başarısız olur ve aşağıdakine benzer bir hata iletisi alabilirsiniz:
Sunucu kullanılamıyor

Neden

Bu sorun, ınternet'e giden kimlik doğrulaması gerektiren bir proxy sunucu arkasındaysa oluşabilir. ınternet Explorer bir Web sitesine ınternet'e erişim ve proxy sunucusu outoing kimlik doğrulaması gerektiriyor, kimlik bilgilerinizi ister. Sonra onu proxy'ler isteğinize Web sitesi. Ancak, Microsoft Outlook'un kullandığı içermediğini program bildirmek için bir düzenek, ek kimlik doğrulamasının RPC iletişim kuralı gereklidir. Bu durumda, Exchange 2003'e bağlanmaya RPC kullanan bir Microsoft Outlook program bunu ek kimlik doğrulama ınternet'e ulaşmaya kullanmalı haberdar değil. Bu nedenle, HTTP üzerinden RPC başarısız olur.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0>Outlook</a0> kullanıcılarından giden iletişimlerin kimlik doğrulama gereksinimini kapatın.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
833401Exchange Server 2003'te HTTP üzerinden RPC nasıl yapılandırılır
Exchange'e HTTP üzerinden RPC kullanarak bağlanmak için Microsoft Office Outlook 2003 yapılandırma hakkında ek bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/office/ork/2003/three/ch8/OutC07.htm

Özellikler

Makale numarası: 822595 - Last Review: 25 Ekim 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB822595 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:822595

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com