SQL Server'da uzun süredir çalışan veya iptal edilen veritabanı otomatik büyüme işlemlerine eklenen diğer tanılamalar

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 822641 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
# Hata: 469739 (SQL Server 8.0)
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bir Microsoft SQL Server 2000 veritabanı otomatik büyüme seçeneğini etkinleştirdiğinizde, ek boş alan gerektiğinde, SQL Server veritabanını otomatik olarak genişler. Bir istemci isteğini işlemeyi işçi iş parçacığı veritabanı dosyası veya günlük dosyası alanı olmadığını belirlediğinde, veritabanı büyüme oluşur. Büyük veritabanları için varsayılan dosya büyüme aralığı yüzde 10 yüzlerce megabayt (MB) veya daha fazla günlük dosyası ya da veritabanı otomatik büyüme işlemlerinde neden olabilir.

Veritabanı otomatik büyüme işlemi sırasında otomatik büyüme işlemi gerçekleştiren çalışan iş parçacığı kullanıcı sorguyu işlendiğinde, işçi iş parçacığı daha önce alınan kilitlerin gibi kritik veritabanı kaynaklarına tutabileceğini. Bu nedenle, otomatik büyüme işlem sürerken eşzamanlılık olumsuz etkilenebilir. Bu nedenle, engelleme, uygulama sorgu zaman aşımlarını ve diğer veritabanı performans ile ilgili sorunları fark edebilirsiniz.

Bir veritabanı otomatik büyüme işlemi uzun süredir çalışan veya iptal edildi, SQL Server SQL Server hata günlüğüne bir uyarı iletisi yazar otomatik büyüme işleminin sonucunu gösterir.

En son Microsoft SQL Server 2000 hizmet paketi hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
290211En son SQL Server 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Daha fazla bilgi

SQL Server 2000 Service Pack 4 (SP4) yüklendikten sonra veritabanı otomatik büyüme işlemi sonucunu bağlı SQL Server hata günlüğünde aşağıdaki uyarı iletilerinin birini alabilirsiniz:
' Database File Name ' dosyasının ' Database Name ' Number mili saniye sürdü veritabanı otomatik büyüme. Kullanmayı ALTER DATABASE bu dosyanın daha küçük bir FILEGROWTH ayarlamak için.
<a1>Dosya</a1> ' Database File Name ' veritabanındaki ' Database Name ' kullanıcı Number sonra zaman aşımına uğradı ya da iptal otomatik büyüme milisaniye.
Otomatik büyüme işlem süresi 60 saniye aşarsa veya başarısız olursa, uyarı iletileri SQL Server hata günlüğüne kaydedilir. Uzun süre çalışan otomatik büyüme işlemleri nedeniyle oluşan bir performans sorunları veya başarılı olan otomatik büyüme operasyonlar tanılamanıza yardımcı olmak için bu uyarı iletileri'ni kullanabilirsiniz.

Uyarı iletileri, Veritabanı yöneticileri kolayca büyük otomatik büyüme işlem tanımlamanıza yardımcı olur. Otomatik büyüme işlemi, veritabanı performansını olumsuz etkiler, veritabanı yöneticisi, el ile veritabanı dosyasının boyutunu artırabilirsiniz.

Veritabanı boyutunuz yönetmek için otomatik büyüme seçeneğini kullanın ve SQL Server hata günlüğünde uyarı iletileri alıyorsunuz, aşağıdaki değişikliklerden birini gözönünde bulundurmalısınız:
 • MB sabit sayıda ulaşması için veritabanı otomatik büyüme hızını değiştirin.
 • Otomatik büyüme oranı yüzde kullanarak belirtirseniz, daha küçük bir yüzde değeri kullanın.
 • Istemci uygulamaları tarafından kullanılan sorgu zaman aşımı süresi ve çalışma ortamınızda bir dosyayı genişletir hızı temel veritabanı otomatik büyüme oranı ayarlayın. Örneğin, istemci uygulamanız, bir zaman aşımı süresi 30 saniye kullanır ve çalışma ortamınıza oluşturmak veya bir dosya 600 MB'DEN tarafından saniyede 10 MB hızında genişletmek için bir dakika sürer varsayalım. Bu nedenle, 300 otomatik büyüme işlemi sırasında zaman aşımı engellemeye MB'DEN az bir Büyüme oranını ayarlayın. Tipik bir sorgunuz zaman aşımı süresi yapılandırılmış olarak 30 saniye ile ilgili önemli bir bölümü kullanılıyorsa, böylece Veritabanı sorgularınızda etkilemez, büyüme aralığı için çok küçük bir değer, örneğin, 100 MB, azaltmak olabilir. Bir veritabanı yöneticisi, el ile otomatik büyüme işlem iptal edildi, yeterince büyük bir sorgu zaman aşımı olan bir bağlantıyı kullanarak veritabanı boyutunu artırmanız gerekir.

Referanslar

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
315512INF: Otomatik büyüme ve autoshrink yapılandırması ilgili konular
305635SORUN: veritabanı otomatik olarak genişletme zaman oluşuyor

Özellikler

Makale numarası: 822641 - Last Review: 2 Kasım 2007 Cuma - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2000 Developer Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Personal Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Workgroup Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Desktop Engine (Windows)
 • Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Edition 64-bit
 • Microsoft SQL Server 2000 Service Pack 1
 • Microsoft SQL Server 2000 Service Pack 2
 • Microsoft SQL Server 2000 Service Pack 3
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbqfe kbinfo kberrmsg kbdatabase KB822641 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:822641

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com