Klasör içinde alt nesneleri, Xcacls.vbs ile /E anahtarını kullandığınızda beklendiği gibi izinleri devralmaz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 822790 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Xcacls.vbs izinler alt nesneler içeren bir klasör eklemek için ile /e anahtarını kullandığınızda, alt nesne devralma bayrağı ayarlanmış olsa alt nesneler izinler beklendiği gibi geçerli değil. Ayrıca, o klasör üzerinde izinler görüntülemeye çalıştığınızda aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
FolderName izinleri hatalı, bazı girdiler neden olabilir etkisiz olarak sıralanır. Devam etmek ve izinleri doğru sıralamak veya izinler sıfırlamak için iptal için TAMAM'A basın.

Neden

Izinler, alt nesne devralma bayrağı ayarlanmış sahip bir klasöre eklemek için Xcacls.vbs ile /e anahtarını kullanamazsınız. Bu Xcacls.vbs, Windows 2000'le uyumsuz özeldir. Örneğin, devralma bayrağı ayarlanmış olan alt nesneler içeren bir klasör üzerindeki izinlerde değişiklik yapmak için aşağıdaki komut satırını kullandığınızda bu sorun oluşabilir:
xcacls folder_name /e /g user_name: permission /y

Çözüm

Xcacls aracının (Xcacls.vbs), güncelleştirilmiş bir sürüm Microsoft'tan edinilebilir. Xcacls.vbs, dosya ve klasörleri NTFS dosya sistemi izinleri değiştirmek için kullanın. Xcacls.vbs aracını edinmek için <a0></a0>, Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Aşağıdaki dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:


Bu resmi kapatBu resmi aç
Download
Download the XCacls_Installer.exe package now.

Not Yalnızca yükleyebilir ve Windows 2000 çalıştıran bir bilgisayarda Xcacls.vbs aracını kullanın. Xcacls.vbs değil yerelleştirilmiştir ve Microsoft tarafından desteklenmiyor.

Daha fazla bilgi

Windows 2000'de, NTFS izinlerini değiştirmek üzere Xcacls.vbs kullanma hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
318754NTFS izinlerini değiştirmek üzere Xcacls.exe nasıl kullanılır (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Özellikler

Makale numarası: 822790 - Last Review: 30 Ekim 2006 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB822790 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:822790

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com