Nasıl yapılır: Exchange 2000 Server veya Exchange Server 2003'te uygulama günlüğünü kullanarak Recipient Update Service ile ilgili sorunları giderme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 822794 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Microsoft Exchange Server 2003 veya Microsoft Exchange 2000 Server kuruluşunuzdaki burada Recipient Update Service kullanıcı nesneleri ile proxy adreslerini damgasının değil bir sorun yaşayabilirsiniz.

Bu sorun, aşağıdaki şekilde giderebilirsiniz:
 • Exchange bilgisayarında oturum tanılama artırın.
 • Izlenecek bir sınama nesnesi seçin.
 • Recipient Update Service sınama nesnesi başarıyla işler olup olmadığını belirlemek için uygulama günlüğünü görüntüleyin.
Sürekli bir Recipient Update Service yeniden oluştur işlemi gerçekleştirme, sorun giderme işlemi daha zor hale getirebilir. Bu nedenle, sürekli bir Recipient Update Service yeniden oluştur işlemi gerçekleştirmek yerine, Recipient Update Service Recipient Update Service sorunun bulunduğu belirlemek için oluşturduğu olayları görebilirsiniz.

Giriş

Recipient Update Service, Microsoft Exchange Server 2003 ve Microsoft Exchange 2000 Server bulunur. Bu makalede, Uygulama günlüğünde görünen olay'ı kullanarak Recipient Update Service giderilir.

Exchange kuruluşunuzda Recipient Update Service etki alanı, etki alanı adlandırma bağlamı için belirtilen etki alanındaki posta etkin nesneler Damgalar. Her etki alanı denetleyicisinde bir etki alanı Recipient Update Service'ı belirli bir etki alanına oluşturabilirsiniz. Bir etki alanı Recipient Update Service birden çok etki alanı varsa, sorun giderme için Recipient Update Service belirlemeniz gerekir. Recipient Update Service'ı kurumsal yalnızca damgaları nesneleri yapılandırma adlandırma bağlamında, ortak klasör depoları ve site Çoğaltma Hizmetleri. Kurumsal Recipient Update Service kullanıcıları, grupları, kişiler veya ortak klasörler gibi nesneleri damgasının.

Olay Görüntüleyicisi'ndeki Uygulama günlüğünde inceleyerek, birçok Recipient Update Service sorunları tanımlayabilirsiniz. Uygulama günlüğünde, aşağıdaki sorunları gidermek için kullanabilirsiniz:
 • Recipient Update Service nesneleri ile bir proxy adresi damgasının değil.
 • Recipient Update Service, damga nesnelere bir proxy adresi çok uzun zaman alıyor.
 • Recipient Update Service, yanlış bir proxy adresle birlikte nesneleri Damgalar.

Tanılama günlük kaydını artırın

Recipient Update Service karşılaşabileceğiniz sorunları gidermek için <a0></a0>, en yüksek düzeye Tanılama günlük kaydını artırın. Recipient Update Service'de, sorun gidermek istediğiniz etki alanı için sorumlu olan Exchange sunucusunda aşağıdaki tüm nesneler için bunu yap.

Not Birden fazla Recipient Update etki alanı için sorumlu olan Service ise, biri dışında tüm Recipient Update Service için hiçbir zaman çalıştırma zamanlamayı ayarlamak. Bu izin verecek Recipient Update Service sorunları giderirken yalnızca bir Recipient Update Service sunucusunun Uygulama günlüğüne üzerinde odaklanır.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
HizmetiKategori
MSExchangeALLDAP işlemleri
MSExchangeALAdres listesi eşitleme
MSExchangeSAProxy oluşturma (yalnızca Exchange 2003)
Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Exchange Sistem Yöneticisi aracını başlatın.
 2. Yönetim grupları etkinleştirilmişse, Yönetimsel gruplar ' ı genişletin ve ardından yönetim grubunuzun genişletin. Yönetim grupları etkinleştirilmişse, adım 3'e gidin.
 3. Sunucuları ' nı genişletin, yapılandırmak için tanılama oturum açmak istediğiniz Exchange server'ı sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.
 4. Tanı günlüğü</a1> sekmesini ve Hizmetler listesinde MSExchangeAL ' ı tıklatın.
 5. Kategoriler listesinden, LDAP işlemler ' i tıklatın, en fazla ' ı tıklatın, Adres listesi eşitleme ' yi tıklatın ve en fazla ' ı tıklatın.

  Exchange 2003 çalıştırıyorsanız, adım 6'ya geçin. Exchange 2003 çalıştırmıyorsanız, 7. adıma gidin.
 6. Hizmetler listesinde MSExchangeSA ' ı tıklatın, Proxy oluşturmaKategoriler listesinden tıklatın ve en fazla ' ı tıklatın.
 7. Tamam ' ı tıklatın.
Bir etki alanı ile ilgili sorunları giderme Recipient Update Service'ı seçtikten sonra ve sorun gidermek istediğiniz Recipient Update Service etki alanı işleme Exchange sunucusunda oturum tanılama artırmıştır sonra Recipient Update Service'ı sınamak için kullanılacak bir nesne seçmelisiniz. Örneğin, Recipient Update Service Recipient Update Service damgalı değil bir kullanıcı hesabı kullanarak sınayın. Sonra bu nesne üzerinde Recipient Update Service'nın gerçekleştirdiği eylemleri görüntüleyebilirsiniz.

Recipient Update Service'nın başlatıldı olup olmadığını belirleyin.

Birkaç dakika içinde KIMLIĞI 8012, Tanılama günlük kaydını, <a2>olay KIMLIĞI 8011</a2> ve <a4>Olay'ı artırın, sonra Uygulama günlüğünde görünür. Bu olaylar görünür, Recipient Update Service başlatılmadı veya Recipient Update Service yanıt vermeyi durdurdu. Recipient Update Service yanıt vermeyi durdurmuş ya da Recipient Update Service başlamadı şüpheleniyorsanız, Microsoft Exchange Sistem Görevlisi hizmeti yeniden başlatın. Microsoft Exchange Sistem Katılımcısı hizmetini yeniden başlattığınızda, bu hizmetin bir dizi dll dosyalarını yükler. Bu DLL Abv_dg.dll biridir.

Microsoft Exchange Sistem Görevlisi hizmeti başlattığınızda, uygulama günlüğüne aşağıdaki olay görünür.

Olay KIMLIĞI 1000

Olay türü: bilgi
Olay kaynağı: MSExchangeSA
Olay kategorisi: Genel
Olay KIMLIĞI: 1000
Tarihi: Date
Time saati:
Kullanı.: Yok
ServerName bilgisayar:
Açıklama: Microsoft Exchange Sistem Görevlisi başlatılıyor. Microsoft Exchange Server Sistem Görevlisi hizmeti başlatması tamamlandı, sürüm 6.5 (yapı 7226.0).

Bu olay gerçekleştikten sonra bazı DLL dosyaları yüklüyorsunuz ve DSAccess bileşeni atandığını olaylar görüntülenir. Ardından, aşağıdaki olaylar görünür.

Olay KIMLIĞI 9006

Olay türü: bilgi
Olay kaynağı: MSExchangeSA
Olay kategorisi: Genel
Olay KIMLIĞI: 9006
Tarihi: Date
Time saati:
Kullanı.: Yok
ServerName bilgisayar:
Açıklama: Microsoft Exchange System Attendant 'ABV_DG.DLL' yükleniyor.

Olay KIMLIĞI 9008

Olay türü: bilgi
Olay kaynağı: MSExchangeSA
Olay kategorisi: Genel
Olay KIMLIĞI: 9008
Tarihi: Date
Time saati:
ullanıcı: N/A
ServerName bilgisayar:
Açıklama: Microsoft Exchange System Attendant 'ABV_DG.DLL' başlatılıyor.

9008 Olay Abv_dg.dll başlatılıyor gösterir. Hemen 9008 olay göründükten sonra aşağıdaki olaylar görünür.

Olay KIMLIĞI 8011

Olay türü: bilgi
Olay kaynağı: MSExchangeAL
Olay kategorisi: LDAP işlem
Olay KIMLIĞI: 8011
Tarihi: Date
Time saati:
Kullanı.: Yok
ServerName bilgisayar:
Description: Searching directory ServerName.contoso.com at base 'CN=Recipient Update Services,CN=Address Lists Container,CN=Microsoft,CN=Microsoft Exchange,CN=Services,CN=Configuration,DC=contoso,DC=com' using filter '(&(objectCategory=msExchAddressListService)(!(IsDeleted=TRUE)))' and requesting attributes distinguishedName; objectGUID; LegacyExchangeDN; msExchADCGlobalNames; ObjectSID; ObjectClass; msExchMasterServiceBL; activationSchedule; activationStyle; msExchAddressListServiceLink; msExchDomainLink; msExchServer1AuthenticationCredentials; msExchServer1AuthenticationPassword; msExchEncryptedPassword; msExchServer1NetworkAddress; msExchExportContainers; msExchReplicateNow; msExchDoFullReplication; msExchServer1LastUpdateTime; msExchServer1HighestUSN; msExchServer1PageSize; msExchPollInterval; msExchServer1Flags; VersionNumber; msExchServer1HighestUSNVector; msExchProcessedSids; msExchDomainGlobalGroupSid; msExchDomainLocalGroupSid; msExchDomainGlobalGroupGuid; msExchDomainLocalGroupGuid; gatewayProxy.

Olay KIMLIĞI 8012

Olay türü: bilgi
Olay kaynağı: MSExchangeAL
Olay kategorisi: LDAP işlem
Olay KIMLIĞI: 8012
Tarihi: Date
Time saati:
Kullanı.: Yok
ServerName bilgisayar:
Açıklama: Arama dizininin ServerName. contoso.com en temel ' CN Recipient Update Services, CN = adres listeleri kapsayıcısı, CN = Microsoft, CN = Microsoft Exchange, CN = Services, CN = Configuration, DC = contoso, DC = = com ' 2 nesne döndürdü.

Varolan tüm Recipient Update Service Abv_dg.dll arar, bu olaylar görünür. Genelde olay KIMLIĞI 9006 görünür, ancak olay KIMLIĞI 9008 görünmüyor, bu davranış Recipient Update Service sunucunun ön uç sunucu olduğunu gösterir. Bir ön uç sunucusunda, Abv_dg.dll başlatılmaz. Bu nedenle, olay KIMLIĞI 8011 ve olay KIMLIĞI 8012 bir ön uç sunucusu üzerinde görünmüyor. Recipient Update Service bir arka uç sunucuya işaret ettiği gerekir.

Filtrede olay KIMLIĞI 8011, Abv_dg.dll arar ve msExchAddressListService sınıf üyesi olan herhangi bir nesne için görüntülenen, bildirim TRUE olarak ayarlanmam??sa, isDeleted özelliği yok. Genellikle bu Abv_dg.dll, kaldırıldı olarak işaretlenmiş olan her Recipient Update Service nesnelerini arar anlamına gelir. (Kaldırıldı olarak işaretlenen nesneleri silindi, ancak henüz dizinden kaldırılmış değil nesnelerdir.) Bu arama için kullandığınız Recipient Update Services sayısına eşit bir sayı sonucu verir:

Bu olaylar, yalnızca Recipient Update Service nesneleri kuruluş Recipient Update Service ve bir etki alanı Recipient Update Service ' dir. Bu nedenle, arama, iki nesne döndürür. Bu arama için hiçbir sonuç döndürürse, Exchange sunucunuza Recipient Update Service nesneleri görmez. Izinleri ile ilgili bir sorun var olduğundan, bu davranış oluşabilir.

Exchange sunucusu bir Recipient Update Service nesnesi göremiyorsanız, Exchange sunucusu bu Recipient Update Service nesnesi için sorumlu olduğunu belirleyemiyor. Bu senaryoda, herhangi bir nesne Recipient Update Service hiçbir zaman işleyecektir. Exchange server Recipient Update Service nesneleri bile algılamazsa, ancak olay KIMLIĞI 8011 ve olay KIMLIĞI 8012 sık görünür. Bu davranış, sık sık arama yapar Recipient Update Services varlığını Abv_dg.dll oluşur. Microsoft Exchange Sistem Görevlisi hizmeti yeniden başlatıldıktan sonra Olay KIMLIĞI 8011 ve olay KIMLIĞI 8012 uygulama günlüğüne belirmezse, Abv_dg.dll başlatılmamış olabilir. Exchange server ön uç sunucu olduğundan Abv_dg.dll başlatılmamış olabilir.

Recipient Update Service'nın değişiklikler için sorgular olup olmadığını belirleyin.

Tanılama günlük kaydını artırmak sonra Uygulama günlüğünde Olay KIMLIĞI 8011 ve olay KIMLIĞI 8012 görünür, Recipient Update Service'nın etki alanı için yeni veya değiştirilmiş nesneleri işlemek sorgular olup olmadığını belirlemeniz gerekir. Recipient Update Service Recipient Update Service zamanlamasına bağlı olarak, etki alanı için yeni sorgu veya nesneleri değiştirilebilir. Recipient Update Service Recipient Update Service'ı sağ tıklatın ve sonra da Şimdi Güncelleştir'i tıklatın, etki alanı sorgusu.

Recipient Update Service'nın değişiklikleri etki alanını sorgular olup olmadığını belirlemek için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin.

Uyarı ADSI düzenleme ek bileşenini kullanıyorsanız LDP yardımcı programını veya başka bir LDAP sürüm 3 istemcisini ve Active Directory nesnelerinin özniteliklerini hatalı olarak değiştirirseniz, ciddi sorunlara neden olabilir. Bu sorunlar Microsoft Windows 2000 Server, Microsoft Windows Server 2003, Microsoft Exchange 2000 Server, Microsoft Exchange Server 2003 veya Windows ve Exchange'in her ikisini birden yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft, Active Directory nesne özniteliklerinin hatalı olarak değiştirilmesinden kaynaklanan sorunların giderilebileceğini garanti etmemektedir. Bu öznitelikleri değiştirmek kendi sorumluluğunuzdadır.

Not Active Directory Hizmet Arabirimleri (ADSI) Düzenleme ek bileşenini Microsoft Windows Destek araçlarıyla bulunur. Windows 2000'de Windows Destek araçlarını yüklemek için <a0></a0>, Windows 2000 CD'sinin Support\Tools klasöründe bulunan Setup.exe dosyasını çift tıklatın. Windows Server 2003'te Windows Destek araçlarını yüklemek için <a0></a0>, Windows Server 2003 CD'sinde Support\Tools klasöründe yer alan Suptools.msi dosyasını çift tıklatın.
 1. ADSI düzenleme ek bileşenini veya Ldp.exe'nin Recipient Update Service işaret eden bir etki alanı denetleyicisine bağlanmak için kullanın. "Tanı günlüğü Artır" bölümünde seçtiğiniz sınama nesnesini bulun ve sonra da uSNChanged özniteliğinin değeri kaydedin.

  Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, adsiedit.msc yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
  2. Genişletme Domain NC [DomainController. contoso.com], genişletme DC contoso =, DC = com ve sınama nesnenize bulunan kapsayıcısını genişletin. Örneğin, genişletme CN = Kullanıcılar =.
  3. Sınama nesnesini sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın. Örneğin, sağ CN = UserName ve sonra da Özellikler ' i tıklatın.
  4. Bir özelliği görüntülemek için yer listesindeuSNChanged ' ı tıklatın.
  5. Değer kutusunda görüntülenen değeri not alın.
  6. ADSI Düzenleyicisi ek bileşeninden çıkın.
 2. Recipient Update sorun gidermek istediğiniz hizmetin için sorumlu olan Exchange sunucusundaki Olay Görüntüleyicisi'ni başlatmak ve uygulama günlüğüne içeriğini görüntüleyin. Bunu yapmak için <a0></a0>, Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, eventvwr yazın, Tamam ' ı tıklatın ve sonra Uygulama günlüğü ' nü tıklatın.
 3. Görünüm menüsünde Bul ' u tıklatın.
 4. Türü 8011, Olay KIMLIĞI kutuya yazın Base ' DCAçıklama kutusunu ve sonra da Find Next ' i tıklatın.
 5. Kapat ' ı ve sonra da yerel uygulama günlüğünde Bul iletişim kutusunu döndüren olayı çift tıklatın. Bu olay, etki alanı adlandırma bağlamında en yeni aramanın oluşan değişiklikleri hakkında bilgi içerir. Örneğin, aşağıdakine benzer bir olay iletisi görüntülenir:

  Olay türü: bilgi
  Olay kaynağı: MSExchangeAL
  Olay kategorisi: LDAP işlem
  Olay KIMLIĞI: 8011
  Tarihi: Date
  Süre: Time
  Kullanı.: Yok
  ServerName bilgisayar:
  Açıklama:
  Arama dizini ServerName. contoso.com en temel ' DC contoso, DC = com 'süzgeç'ı kullanarak' = (&(USNChanged>=273870)(uSNChanged<=298312)((objectclass=*)))' and requesting attributes distinguishedName; objectGUID; LegacyExchangeDN; msExchADCGlobalNames; ObjectSID; ObjectClass; objectCategory; displayName; msExchHideFromAddressLists; hideDLMembership; ntsecuritydescriptor; showInAdvanced...

Bu olay açıklamasında Recipient Update Service'nın 273870 298312 arasındaki uSNChanged bir öznitelik değeri olan nesneler için arama dikkat edin. Diğer birçok kez Uygulama günlüğünde Olay KIMLIĞI 8011 görünür görebilirsiniz. Bu olaylar, farklı arama içerir. Bu olaylar, birçok farklı işlemleri tarafından oluşturulabilir. Ancak, Exchange kuruluşunuzdaki nesneleri damgası Recipient Update Service ile ilgili sorunları giderme hakkında bilgi için olay KIMLIĞI 8011 olaylar göz önüne almanız gereken arama tabanının etkilenen etki alanı olduğu yeterlidir. Ile birlikte <a2>Find</a2> komutunu kullandığınız bu nedenle, "Base ' DC" açıklaması maddenin.

Recipient Update Services'ı aynı Exchange sunucusunda çalışan farklı etki alanları varsa, tüm etki alanı adı yerel uygulama günlüğünde Bul iletişim kutusundaki Açıklama kutusuna eklemek isteyebilirsiniz. Bunu yaparsanız, diğer etki alanı Recipient Update Services olaylarını olay KIMLIĞI 8011 atlar.

Aşağıdaki senaryolarda göz önünde bulundurun:
 • Sınama nesnede bu olayda görüntülenen değerden daha yüksek bir uSNChanged öznitelik değeri bulunur.

  Not ettiğiniz uSNChanged öznitelik değeri için sınama nesne bu olay, aralık, USN daha yüksek bir uSNChanged değeri varsa, Recipient Update Service henüz bu nesne için sorgulanan değil. Bu nesne için uSNChanged değeri Recipient Update Service şu anda işleniyor ı USN çok yüksekse, Recipient Update Service ı ve hala en son değişiklikleri yakalama olduğu.

  Bir yeniden oluştur işlemi çalıştırırsanız, genellikle bu davranış gerçekleşir. Yeniden tıklattığınızda Recipient Update Service üzerinden uSNChanged değeri 1 ile sorguları için etki alanındaki tüm nesneleri başlar. Büyük bir etki alanında, etki alanındaki tüm nesneleri işlemek Recipient Update Service için çok sayıda gün ya da saatler sürebilir.
 • Sınama nesnede bu olayda görüntülenen değerden daha düşük bir uSNChanged öznitelik değeri bulunur.

  Recipient Update Service, uSNChanged öznitelik değeri not ettiğiniz sınama nesne, bu olay, aralık, USN tutardan uSNChanged değeri varsa, bu nesne zaten geçti. Bu durumda, aralığı, sınama nesnenize içeren USN içeren bir olay KIMLIĞI 8011 olay buluncaya kadar uygulama günlüğüne geri arama devam edin.

  Bu USN aralığı bulamazsanız, sınama nesne değiştirin. Herhangi nesnelerin açıklama değiştirme gibi nesneyi değiştirmek için etki alanı denetleyicisinde son değer değiştirilecek uSNChanged neden olur. Bu nedenle, Recipient Update Service, sınama nesne gitti ve ilişkili bir olay KIMLIĞI 8011 olay bulamazsa, sınama nesneyi değiştirmek ve yeni uSNChanged değerini not alın. Sonra Uygulama günlüğünde Olay KIMLIĞI 8011 sonraki olay bulabilirsiniz. Değiştirdiğiniz nesne, USN sonraki olay KIMLIĞI 8011 olay içerir.
 • Olay KIMLIĞI 8011 olay olan görünür "Base ' DC" Olay açıklamasında.

  Uygulama günlüğüne olay KIMLIĞI 8011 olaya sahip olmaması, "Base ' DC" Olay açıklaması, Recipient Update Service etki alanı henüz işleme başlamadı.

  Not Olay KIMLIĞI 8011 olayı yeni olayların üzerine sorun da oluşabilir. Bir yeniden oluştur işlemi çalışıyorsa, uygulama günlüğüne çok kısa sürede dolduracak. Bir yeniden oluştur işlemi çalışır durumda olup olmadığını belirlemek için <a0></a0>, "bir yeniden oluştur işlemi çalışır durumda olup olmadığını belirleme" bölümüne bakın.

  Olay KIMLIĞI 8011 bir olay görünür ve bir yeniden oluştur işlemi çalışır durumda olduğunu saptarsanız, Recipient Update Service zamanlamayı Recipient Update Service çalışması belirlemek için görüntüleyin. Recipient Update Service zaman çizelgesini görmek için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Exchange Sistem Yöneticisi aracını başlatın.
  2. Alıcılar genişletin ve sonra Recipient Update Services ' ı tıklatın.
  3. Sağdaki bölmede, Recipient Update Service (CONTOSO) sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.
  4. Özel zamanlamayı kullangüncelleştirme aralığı listede görünüyorsa, Özelleştir ' i tıklatın.
  Not Recipient Update Service'ı sağ tıklatın ve sonra nesneleri hemen işleme başlayabilmesi Recipient Update Service neden Şimdi Güncelleştir'i tıklatın. Ancak, bu senaryoda, değil bir yeniden oluştur işlemi başlatmak veya bir ilke uygulanır.

  Şimdi Güncelleştir'i tıklattıktan sonra hiçbir olay KIMLIĞI 8011 olay görünüyorsa veya işlem nesnelere Recipient Update Service Recipient Update Service zamanlamayı neden sonra Recipient Update Service yanıt vermiyor veya arama sonuçları etki alanı denetleyicisi için Recipient Update Service bekliyor olabilir.

  Recipient Update Service, bir LDAP sorgusu sırasında yanıt vermeyi durdurursa, tipik olarak, bu Microsoft Exchange Sistem Görevlisi hizmeti yeniden başlatılırsa başlatabilirsiniz. Ancak, Recipient Update Service yeniden yanıt vermemeye başlayabilir. Bu senaryoda, Recipient Update Service bir LDAP sorgusu sırasında yanıt vermiyor nedenini belirlemelisiniz. Genellikle, bir ağ sorunu olduğundan bu davranış oluşur. Bu ağ sorununu belirlemek için <a0></a0>, yanıt vermiyor gibi sorgu yakalamak için Ağ izleyicisi aracını kullanın.
Recipient Update Service, olay KIMLIĞI 8011 olayı, <a0>test</a0> nesnesinin <a2>uSNChanged</a2> değerini içeren bir aral??? uSNChanged içermiyor, etki alanı için bu nesne için yapılacak değişiklikler sorgulanan.

Bir yeniden oluştur işlemi çalışır durumda olup olmadığını belirleyin.

Bir yeniden oluştur işlemi çalışır durumda olup olmadığını belirlemek için <a0></a0>, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

Yöntem 1: Repadmin.exe kullanın...

Uyarı ADSI düzenleme ek bileşenini kullanıyorsanız LDP yardımcı programını veya başka bir LDAP sürüm 3 istemcisini ve Active Directory nesnelerinin özniteliklerini hatalı olarak değiştirirseniz, ciddi sorunlara neden olabilir. Bu sorunlar Microsoft Windows 2000 Server, Microsoft Windows Server 2003, Microsoft Exchange 2000 Server, Microsoft Exchange Server 2003 veya Windows ve Exchange'in her ikisini birden yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft, Active Directory nesne özniteliklerinin hatalı olarak değiştirilmesinden kaynaklanan sorunların giderilebileceğini garanti etmemektedir. Bu öznitelikleri değiştirmek kendi sorumluluğunuzdadır.

Windows 2000 Destek msExchDoFullReplication özniteliğin değiştirildiği zamanı belirlemek için araçlar ile birlikte gelen Repadmin aracını (Repadmin.exe) kullanın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Sorun gidermek istediğiniz Recipient Update Service'nın ayırt edici adı'nı edinmek için Ldp.exe'nin veya ADSI düzenleme ek bileşenini kullanın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, adsiedit.msc yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
  2. Genişletin Yapılandırma Kapsayıcısı [DomainController. contoso.com], genişletin CN = Configuration, DC = contoso, DC = = com, genişletin CN = Services, genişletin CN = Microsoft Exchange ve genişletin CN OrganizationName =. Örneğin, genişletme CN = First kuruluş.
  3. Genişletme CN adres listeleri kapsayıcısı = [NULL]'i CN = Recipient Update Services.
  4. Sağ bölmede, sorun gidermek istediğiniz Recipient Update Service etki alanına karşılık gelen ayırt edici adını not alın.
  5. ADSI Düzenleyicisi ek bileşeninden çıkın.
 2. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, cmd yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 3. Aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın. distinguishedName sorun gidermek istediğiniz Recipient Update Service'nın ayırt edici adla değiştirin.
  repadmin /showmeta "distinguishedName" > rusmeta.txt
  Örneğin, aşağıdaki komutu yazıp ENTER tuşuna basın:
  repadmin /showmeta "CN = Recipient Update Service (CONTOSO), CN = Recipient Update Services, CN = adres listeleri kapsayıcısı, CN = First Organization, CN = Microsoft Exchange, CN = Services, CN = Configuration, DC = contoso, DC = com =" > rusmeta.txt
 4. Not Defteri gibi bir metin düzenleyicisi içinde bu komut Rusmeta.txt dosyasını açın.
 5. Rusmeta.txt dosyasında msExchDoFullReplication özniteliği başvuran girdisini bulun. Bu girdi aşağıdakine benzer görünür:
  298589   Default-First-Site-Name\<ServerName>  298589 2004-06-29 17:10:59  2 msExchDoFullReplication
Bir Recipient Update Service'ı sağ tıklatın ve sonra da <a2>Rebuild</a2>'ı tıklatın, msExchDoFullReplication özniteliği TRUE olarak ayarlanır. Recipient Update Service Recipient Update Service nesneleri Active Directory dizin hizmetindeki işlemeye başladığında, bu öznitelik için YANLıŞ ayarlar. Repadmin çıkışında görüntülenen zaman damgasını bakarak, bu öznitelik, en son değiştirildiği zaman belirleyebilirsiniz. Bu nedenle, yeniden oluştur işlemi en son çalıştırdığınızda belirleyebilirsiniz.

Yöntem 2: Tanı günlüğü kullanın...

Adres listesi eşitleme maddenin dışında tüm öğelerdeki günlüğü tanılama tuşunu bırakın. Adres listesi eşitleme madde için orta oturum ve uygulama günlüğüne aşağıdaki olay yerini belirlemek için görüntüleyin.

Olay KIMLIĞI 8329

Olay türü: bilgi
Olay kaynağı: MSExchangeAL
Olay kategorisi: Adres listesi eşitleme
Olay KIMLIĞI: 8329
Tarihi: Date
Süre: Time
Kullanı.: Yok
ServerName bilgisayar:
Açıklama: Bir DC, rebuild Recipient Update Service başlatılıyor contoso, DC = com =

Ayrıca, en önce yeniden oluştur işlemi boyunca her yüzde 10 artırma hakkında aşağıdaki olay Rebuild operasyonun ilerlemesini belirtmek için görüntülenir.

Olay KIMLIĞI 8332

Olay türü: bilgi
Olay kaynağı: MSExchangeAL

Olay kategorisi: Adres listesi eşitleme
Olay KIMLIĞI: 8332
Tarihi: Date
Süre: Time
Kullanı.: Yok
ServerName bilgisayar:
Açıklama: DC'DEN girişleri öbeğini aktarmak Recipient Update Service başlatıldı contoso, DC = com, USN 1'saatinde başlayan =. USN 298599 ulaştığında, dizin işlem tamamlanır

Recipient Update Service, yeniden oluştur işlemi tamamlandığında, aşağıdaki olay günlüğe kaydeder.

Olay KIMLIĞI 8330

Olay türü: bilgi
Olay kaynağı: MSExchangeAL
Olay kategorisi: Adres listesi eşitleme
Olay KIMLIĞI: 8330
Tarihi: Date
Süre: Time
Kullanı.: Yok
ServerName bilgisayar:
Açıklama: DC, rebuild Recipient Update Service tamamladı contoso, DC = com =

Not Genellikle, bir yeniden oluştur işlemi çalıştıran bir Recipient Update Service gidermenize yardımcı olmaz. Rebuild komut ve Şimdi Güncelleştir komutu arasındaki tek fark Rebuild komut nesnesi işleme yeniden Recipient Update Service neden olduğunu ' dir.

Bu senaryoda, 1 bir USN Recipient Update Service'ni başlatır. Şimdi Güncelleştir komutu işleniyor nesneleri Recipient Update Service tarafından en son kaydedilen en üst USN başlatmak Recipient Update Service neden olur. Bu USN msExchServer1HighestUSN özelliği Active Directory dizin hizmetindeki <a1>Recipient Update Service</a1> nesnesinde depolanır. Recipient Update Service beklediğiniz gibi yeni veya değiştirilmiş olan nesneler işlemez, bu nedenle, bir yeniden oluştur işlemi çalıştıran yardımcı olmayacaktır.

Ayrıca, büyük bir ortamda tamamlanması yeniden oluştur işlemi sürüyor süresi nedeniyle, bir yeniden oluştur işlemi gerçekleştirmeye karar vermeden önce normal Recipient Update Service işlemi sürdürmek için sürebilir ne kadar süre dikkatlice devam eder. Bir yeniden oluştur işlemi başladığında, Recipient Update Service'ek herhangi yeni veya değiştirilmiş nesneleri karşı giderme işlemlerini gerçekleştirebilmeniz için bir son USN catch beklemeniz gerekir.

Recipient Update Service'ne değişiklikler için sorgular hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
328738Recipient Update Service, alıcı ilkeleri nasıl uygulanır

Sorgunun sonuç döndürdü olup olmadığını belirleyin.

Arama, aralık USN için gerçekleştirilen gösteren bir olay KIMLIĞI 8011 olay bulun, ve, aralık USN USN sınama nesnenizin içeriyorsa, bu aramayı, herhangi bir sonuç döndürdü olup olmadığını belirleyin. Olay KIMLIĞI 8011 olay için aşağıdaki ilgili olay KIMLIĞI 8012 olay Uygulama günlüğünde görünür.

Olay KIMLIĞI 8012

Olay türü: bilgi
Olay kaynağı: MSExchangeAL
Olay kategorisi: LDAP işlem
Olay KIMLIĞI: 8012
Tarihi: Date
Süre: Time
Kullanı.: Yok
ServerName bilgisayar:
Açıklama: Arama dizininin ServerName. contoso.com en temel ' DC contoso, DC = com = ' 16 bir nesne döndürdü.

Aşağıdaki senaryolarda göz önünde bulundurun:
 • Uygulama günlüğünde Olay KIMLIĞI 8011 olaya karşılık gelen bir olay KIMLIĞI 8012 olay varsa, Exchange, bir aramaya yanıt algılamadı. Genellikle, bu davranış, ağ ile ilgili bir sorun olduğunu gösterir. Genellikle, bu tür bir ağ sorunu Recipient Update Service yanıt vermemesine (askıda kalmasına) neden olur.

  Ayrıca, bu tür bir ağ sorunu yaşıyorsanız, Recipient Update Service için geçerli arama için bir yanıt beklediği Recipient Update Service ek sorguları için etki alanı kökünü oluşturmaz. Bu nedenle, bu senaryoda, uygulama günlüğüne ek bir olay KIMLIĞI 8011 olay görünür. Bu davranış art arda karşılaşırsanız, ağ sorunu tanımlamak için bir ağ izleme yakalamak en iyisidir.
 • Exchange sunucusu bilgisayar hesabını sıfır nesneleri arama döndürdü, kullanıcı nesnesi görüntülemek için yeterli izinlere sahip değil. Bu izinler, Exchange Enterprise Servers grubundan gelir. Setup/domainprep komutunu çalıştırdığınızda bu grup etki alanının kök izinleri verilir. Bu izinleri değiştirilmişse veya bir subcontainer devralma kaldırdıysanız, Exchange artık bir kullanıcı hesabı'nı görüntülemek için yeterli izinlere sahip olabilir.

  Ayrıca, Exchange Enterprise Servers grubunun bu belirli bir etki alanı için Exchange Domain Servers grubu için tüm diğer etki alanlarıyla içermesi gerekir. Ayrıca, Exchange Domain Servers gruplarından biri için bu Recipient Update Service sorumlu olan Exchange sunucu içermesi gerekir. Üyelik, bu zincirdeki kesildi, Exchange server kullanıcı hesabı'nı görüntülemek mümkün olabilir.
 • Arama, 20'den fazla nesneleri dönerse, birden fazla KIMLIK 8012 olay bakın. Recipient Update Service, bir sayfa boyutu 20 Bu arama için kullanır. Bu nedenle, sonuçları, 20 toplu olarak döndürülür. Sorgunun döndürdüğü her 20 nesneler için bir olay KIMLIĞI 8012 olay görmeyi beklersiniz.
 • Bazı nesneler arama döndürdü, olayları, olay KIMLIĞI 8012 olay aşağıdaki işlenmek üzere sıraya konmuş nesneleri listeler. Bu senaryoda, aşağıdaki olaylar görünür:
  • Olay KIMLIĞI 8175

   Olay türü: bilgi
   Olay kaynağı: MSExchangeAL
   Olay kategorisi: Adres listesi eşitleme
   Olay KIMLIĞI: 8175
   Tarihi: Date
   Süre: Time
   Kullanı.: Yok
   ServerName bilgisayar:
   Açıklama: İşleme değişiklik ' CN = UserName, CN = Kullanıcılar, DC = contoso, DC = com = '.

  • Olay KIMLIĞI 8134

   Olay türü: bilgi
   Olay kaynağı: MSExchangeAL
   Olay kategorisi: Adres listesi eşitleme
   Olay KIMLIĞI: 8134
   Tarihi: Date
   Süre: Time
   Kullanı.: Yok
   ServerName bilgisayar:
   Açıklama: Queuing isteğine işlemin UserName, CN = Kullanıcılar, DC = contoso, DC = com ' = '.

  8175 Olayları ve olay KIMLIĞI 8012 izleyen 8134 olayları incelenerek sınama nesne bu aramaya döndürdü belirleyebilirsiniz. Bu arama sınama nesnenize döndürüldü, Exchange kullanıcı nesneyi görüntülemek için yeterli izinlere sahip değil bir izin sorunu yaşıyor olabilirsiniz.
Recipient Update Service'nın tamamladı sıraya alma işlemi için uygulama günlüğüne aşağıdaki olay görünür dönüşür.

Olay KIMLIĞI 8169

Olay türü: bilgi
Olay kaynağı: MSExchangeAL
Olay kategorisi: Adres listesi eşitleme
Olay KIMLIĞI: 8169
Tarihi: Date
Süre: Time
Kullanı.: Yok
ServerName bilgisayar:
Açıklama: tüm dizin değişiklikleri altında alındı: ' DC contoso, DC = com ' = '.

Sınama nesnenin hangi poliçelerin eşleşen belirler.

Recipient Update Service sınama nesne için yapılacak değişiklikler için sorgulanan ve sorgu beklenen sonucu verdiğini belirlerseniz, Recipient Update Service sınama nesne işlendiğinde ne oluştu sonra belirlemeniz gerekir.

Recipient Update Service, işlenmek üzere sıraya konmuş nesnelerin aldığında, uygulama günlüğüne aşağıdaki olay görünür.

Olay KIMLIĞI 8163

Olay türü: bilgi
Olay kaynağı: MSExchangeAL
Olay kategorisi: Adres listesi eşitleme
Olay KIMLIĞI: 8163
Tarihi: Date
Süre: Time
Kullanı.: Yok
ServerName bilgisayar:
Açıklama: İş parçacığı # 12b8: sonraki adres listesi işlem aldı. DC contoso, DC = com =.

Recipient Update Service, ardından her bir adres listesi ve her bir ilke nesnesi değerlendirir. Her bir değerlendirme için aşağıdaki olay oluşturulur.

Olay KIMLIĞI 8129

Olay türü: bilgi
Olay kaynağı: MSExchangeAL
Olay kategorisi: Adres listesi eşitleme
Olay KIMLIĞI: 8129
Tarihi: Date
Süre: Time
Kullanı.: Yok
ServerName bilgisayar:
Açıklama: dizin nesnesi hesaplama ' CN = UserName, CN = Kullanıcılar, DC = contoso, DC = 'adresi listeyle' = com CN = tüm kullanıcılar, CN = tüm adres listeleri, CN = adres listeleri kapsayıcısı, CN = Microsoft, CN = Microsoft Exchange, CN = Services, CN = Configuration, DC = contoso, DC = = com ' '(& (mailnickname=*) kural (| (&(objectCategory=person)(objectClass=user)(!(homeMDB=*))(!(msExchHomeServerName=*)))(&(objectCategory=person)(objectClass=user)(|(homeMDB=*)(msExchHomeServerName=*))))) '. DC contoso, DC = com =.

Adres listesi veya ilkenin nesne eşleşirse, aşağıdaki olay görünür.

8130 Olay KIMLIĞI

Olay türü: bilgi
Olay kaynağı: MSExchangeAL
Olay kategorisi: Adres listesi eşitleme
Olay KIMLIĞI: 8130
Tarihi: Date
Süre: Time
Kullanı.: Yok
ServerName bilgisayar:
Açıklama: ' CN tüm kullanıcılar, CN = tüm adres listeleri, CN = adres listeleri kapsayıcısı, CN = Microsoft, CN = Microsoft Exchange, CN = Services, CN = Configuration, DC = contoso, DC = = com 'CN eklenen' UserName, CN = Kullanıcılar, DC = contoso, DC = com = '. DC contoso, DC = com =

Bu olaylar, hangi ilkelerini belirlemek için inceleyebilirsiniz ve nesne Recipient Update Service'nın belirlediği hangi adres listelerini eşleşen.

Not Birden çok alıcı ilkesi için bir olay KIMLIĞI 8130 olay görebilirsiniz. Ancak, bu senaryonun birden çok ilke nesneye uygulanır gelmez. Yalnızca en yüksek önceliğe sahip ilkenin, tüm eşleşen, ilkelerine, alıcı etkiler. Ancak, adres listelerini birikimlidir. Bu senaryoda, alıcıya eşleşen tüm adres listeleri uygulanır.

Bir olay KIMLIĞI 8129 olay varolan her adres listesi ve her ilke için görünmesini beklersiniz. Bir olay KIMLIĞI 8129 olay veya her bir alıcı ilkesi için her bir adres listesi görüntülenmiyorsa, bu adres listesi nesnelerini veya bu alıcı ilkesi nesneleri Recipient Update Service görmez. Genellikle, bir izin sorunu bu davranış, izinleri tek tek adres listelerini değiştirilmiş özellikle bir barındırma senaryosunda neden olur.

Exchange server <a1>yapılandırma</a1> (yapılandırma) etki alanı denetleyicisi olarak seçili etki alanı denetleyicisinde bu nesneler çoğaltıldıktan Bu davranış da oluşabilir. Exchange Recipient Update Service işaret eden etki alanı denetleyicisi ve yapılandırma etki alanı denetleyicisi adres listelerini ve alıcı ilkelerini okur. Hangi etki alanı denetleyicisi yapılandırma etki alanı denetleyicisi olarak kullanıldığını belirlemek için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Exchange Sistem Yöneticisi aracını başlatın.
 2. Yönetim grupları etkinleştirilmişse, Yönetimsel gruplar ' ı genişletin ve ardından yönetim grubunuzun genişletin.
 3. Sunucuları ' nı genişletin, özelliklerini görüntülemek istediğiniz Exchange server'ı sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.
 4. Dizin erişimi sekmesini tıklatın ve Etki alanı denetleyicisi yapılandırma <a2>Göster</a2> listesinde tıklatın.
Bazı durumlarda, Recipient Update Service, bir ilke geçerli olup olmadığını belirlemek için Active Directory dizin hizmeti sorgu gerekir. Bu senaryoda, uygulama günlüğüne aşağıdaki olaylar görünür.

Olay KIMLIĞI 8129

Olay türü: bilgi
Olay kaynağı: MSExchangeAL
Olay kategorisi: Adres listesi eşitleme
Olay KIMLIĞI: 8129
Tarihi: Date
Süre: Time
Kullanı.: Yok
ServerName bilgisayar:
Açıklama: dizin nesnesi hesaplama ' CN = UserName, CN = Kullanıcılar, DC = contoso, DC = 'adresi listeyle' = com CN = NewPolicy, CN = alıcısına Policies, CN = Microsoft, CN = Microsoft Exchange, CN = Services, CN = Configuration, DC = contoso, DC = = <a1>com</a1> 'Kural' (&(extensionAttribute1=mySpecialValue)) '. DC contoso, DC = com =

Olay KIMLIĞI 8011

Olay türü: bilgi
Olay kaynağı: MSExchangeAL
Olay kategorisi: LDAP işlem
Olay KIMLIĞI: 8011
Tarihi: Date
Süre: Time
Kullanı.: Yok
ServerName bilgisayar:
Açıklama: dizine ServerName aranıyor. altında <a1>Temel</a1> '<GUID=F56238A9720BA14FBBD786F9CC847A45>' süzgeç'i kullanarak contoso.com ' (&(extensionAttribute1=mySpecialValue)) ' ve <a1>Öznitelikler</a1> ObjectClass; isteyen ReplPropertyMetaData. DC contoso, DC = com =

Olay KIMLIĞI 8012

Olay türü: bilgi
Olay kaynağı: MSExchangeAL
Olay kategorisi: LDAP işlem
Olay KIMLIĞI: 8012
Tarihi: Date
Süre: Time
Kullanı.: Yok
ServerName bilgisayar:
Açıklama: Arama dizininin ServerName. contoso.com'ın altında <a1>Temel</a1> '<GUID=F56238A9720BA14FBBD786F9CC847A45>' 0 nesne döndürdü. DC contoso, DC = com =

Bu olaylar, Recipient Update Service, bu olaylar açıklanan ilke, kullanıcı nesnesi eşleşti olup olmadığını belirlemek için etki alanı denetleyicisinde arama göndermiş. Bu senaryoda, Recipient Update Service <a0>kullanıcı</a0> nesnesinin <a1>Nesne</a1> GUID özniteliği arama tabanı kullanılır. Recipient Update Service süzgeç alıcı ilkesindeki arama filtresi kullanılır. Bu belirli olayları arama herhangi bir sonuç döndürmedi. Bu nedenle, bu ilke, bu kullanıcı nesnesini eşleşmiyor Recipient Update Service algıladı.

Olay KIMLIĞI 8130 olayları okuyarak hangi poliçelerin alıcı eşleşen belirleyebilirsiniz. Sonra bir olay KIMLIĞI 8130 olay?, görüntülenen her alıcı ilkesinden, en yüksek önceliğe sahip bir alıcı ilkesi tanımlayabilirsiniz. En yüksek önceliğe sahip bir alıcı ilkesi için proxy adresi Recipient Update Service'ı oluşturan ilke ' dir.

Not Bu senaryo, belirtilen alıcı için bir proxy adresi oluşturmak Recipient Update Service için uygun olduğunu varsayar.

Recipient Update Service kaydedilip adresleri üretmek nasıl belirlediği hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
328738Recipient Update Service, alıcı ilkeleri nasıl uygulanır

Proxy oluşturma sonuçları görüntüleyin.

Exchange Server 2003 çalıştıran bir bilgisayarda proxy oluşturma için günlüğü tanılama artırın, sonra aşağıdaki olay Uygulama günlüğünde görünür.

Olay KIMLIĞI 3006

Olay türü: bilgi
Olay kaynağı: MSExchangeSA
Olay kategorisi: Proxy oluşturma
Olay KIMLIĞI: 3006
Tarihi: Date
Süre: Time
Kullanı.: Yok
ServerName bilgisayar:
Açıklama: İlke sağlayıcısı örneği işleme Alıcısı.
Alıcı DN: CN = UserName, CN = Kullanıcılar, DC = contoso, DC = com =
Geçerli alıcı proxy sunucuları:
X 500: O / Microsoft/OU = Site1 = / cn = Recipients/cn = UserName =
SMTP: UserName @ adatum. com CCMAIL: UserNameSite1 at
MS:MICROSOFT / SITE1 / UserName
SMTP: UserName @ Site1. Microsoft. com
X 400: c = US; a =; p = Microsoft, o Site1; = s = UserName;
Geçerli ilkeler:
CN = varsayılan ilkesi, CN = alıcısına Policies, CN = Microsoft, CN = Microsoft Exchange, CN = Services, CN = Configuration, DC = contoso, DC = = com CN = Site1, CN = alıcısına Policies, CN = Microsoft, CN = Microsoft Exchange, CN = Services, CN = Configuration, DC = contoso, DC = com =
Seçilen ilke:
CN = Site1, CN = alıcısına Policies, CN = Microsoft, CN = Microsoft Exchange, CN = Services, CN = Configuration, DC = contoso, DC = com =
Seçilen ilke, proxy sunucular:
SMTP: @ adatum. com
X 400: c = US; a =; p = Microsoft, o Site1; =
SMTP: @ Site1. Microsoft. com
MS:MİCROSOFT / SİTE1
Site1 CCMAIL:
Proxy'ler değişiklik listesinde:
Proxy'ler oluşturmak için:
Oluşturma sırasında çakışıyor:
Proxy'ler oluşturulur:
Proxy'ler alıcıya yazılır:

Bu olay, proxy oluşturma adımı ile birlikte ilgili ilkeleri özetini Recipient Update Service yapılan kararları açıklar. Bu olay, tüm olay KIMLIĞI 8130 olayları okumak yerine kullanabilirsiniz.

Değişiklikleri gerekli olup olmadığını belirleyin.

Sonra adres listesinde veya alıcı ilkesinde değerlendirme sürecinin, uygulama günlüğüne aşağıdaki olay görünür tamamladı.

Olay KIMLIĞI 8160

Olay türü: bilgi
Olay kaynağı: MSExchangeAL
Olay kategorisi: Adres listesi eşitleme
Olay KIMLIĞI: 8160
Tarihi: Date
Süre: Time
Kullanı.: Yok
ServerName bilgisayar:
Açıklama: CN için gerekli hiçbir değişiklik UserName, CN = Kullanıcılar, DC = contoso, DC = com. DC = contoso, DC = com =

Bazı senaryolarda, nesneyi değişiklik yapıldığını bile eminseniz, uygulama günlüğüne olay KIMLIĞI 8160 görüntülenir. Örneğin, aşağıdaki belirtilerden göz önünde bulundurun:
 • Herhangi bir proxy adresi atanmış olan bir alıcı var.
 • Alıcı ilkeleri bu alıcıya yapılandırmasıyla eşleşip eşleşmediğini belirten bir olay KIMLIĞI 8130 olayları, bkz:.
 • Değerlendirme sürecinin bu alıcı nesne herhangi bir değişiklik gerektirmeyen belirtmek için bir olay KIMLIĞI 8160 olayı günlüğe kaydeder.
Proxy üreticisi başarıyla yükledi değil normal olarak, bu davranış oluşur. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
286356Exchange Recipient Update Service Exchange 2000 Server ve Exchange Server 2003 proxy adreslerini damga
Nesneye değişiklik yapıldıysa, uygulama günlüğüne aşağıdaki olaylar görünür.

Olay KIMLIĞI 8039

Olay türü: bilgi
Olay kaynağı: MSExchangeAL
Olay kategorisi: Adres listesi eşitleme
Olay KIMLIĞI: 8039
Tarihi: Date
Süre: Time
Kullanı.: Yok
ServerName bilgisayar:
Açıklama: işlem tamamlandı...

DN: <GUID=EDC7EA535F006845892C30A34F038549>
changeType: Değiştir
showInAddressBook: ekleyin: CN = tüm kullanıcılar, CN = tüm adres listeleri, CN = adres listeleri kapsayıcısı, CN = Microsoft, CN = Mik =... : CN = varsayılan genel adres listesi, CN = tüm genel adres listesi, CN = adres listesi =
Devam...
posta: TestUser1 @ Site1. Microsoft.com
textEncodedORAddress:c = US; a =; p = Microsoft; o Site1; = s User = 1; g Test; = 400 proxyAddresses:X: c = US; a =; p = Microsoft; o Site1; = s User1; = g Test; =
: SMTP: TestUser1 @ Site1. Microsoft.com
: MS:MICROSOFT / SITE1 / TESTUSER1
: CCMAIL: User1, Test sırasında Site1
: smtp: TestUser1 @ adatum.com
MSEXCHPOLİCİESİNCLUDED:ADD:{14FE313C-34F5-41DC-8361-D58A46A5260A},{3B6813EC-CE89-42BA-9442-D87D4AA30DBC}: {14fe313c-34f5-41dc-8361-d58a46a5260a},{26491cfc-9e50-4857-861b-0cb8df22b5d7.}
msExchUserAccountControl:0
msExchALObjectVersion:49
objectGUID:EDC7EA535F006845892C30A34F038549
-
DC contoso, DC = com =

Olay KIMLIĞI 8035

Olay türü: bilgi
Olay kaynağı: MSExchangeAL
Olay kategorisi: Adres listesi eşitleme
Olay KIMLIĞI: 8035
Tarihi: Date
Süre: Time
Kullanı.: Yok
ServerName bilgisayar:
Açıklama: Girdi başarıyla değiştirildi. ' CN TestUser1, CN = Kullanıcılar, DC = contoso, DC = com = ' dizininde ServerName. contoso.com. DC contoso, DC = com =

Olay KIMLIĞI 8167

Olay türü: bilgi
Olay kaynağı: MSExchangeAL
Olay kategorisi: Adres listesi eşitleme
Olay KIMLIĞI: 8167
Tarihi: Date
Süre: Time
Kullanı.: Yok
ServerName bilgisayar:
Açıklama:
Nesne değiştirildi: ' CN TestUser1, CN = Kullanıcılar, DC = contoso, DC = com ' = '. DC contoso, DC = com =

Son olarak, bu alıcısının değerlendirme tamamlandıktan sonra uygulama günlüğüne aşağıdaki olaylar görünür.

Olay KIMLIĞI 8133

Olay türü: bilgi
Olay kaynağı: MSExchangeAL
Olay kategorisi: Adres listesi eşitleme
Olay KIMLIĞI: 8133
Tarihi: Date
Süre: Time
Kullanı.: Yok
ServerName bilgisayar:
Açıklama: Hesaplamalar tamamlarsınız ' CN TestUser1, CN = Kullanıcılar, DC = contoso, DC = com ' = '. DC contoso, DC = com =

Olay KIMLIĞI 8162

Olay türü: bilgi
Olay kaynağı: MSExchangeAL
Olay kategorisi: Adres listesi eşitleme
Olay KIMLIĞI: 8162
Tarihi: Date
Süre: Time
Kullanı.: Yok
ServerName bilgisayar:
Açıklama: İş parçacığı # 12b8: sonraki adres listesi işlemi için bekliyor. DC contoso, DC = com =

Özellikler

Makale numarası: 822794 - Last Review: 25 Ekim 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 2.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Exchange 2000 Enterprise Server
 • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowtomaster kbexchtechbulletin kbdirectory kbinfo KB822794 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:822794

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com