Visual C++ ıDE'de DÜZELTME: "Dosya Kaydet açılamıyor" hata iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 822856 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Visual C++ ıDE'DE bir dosyayı kaydetmeye çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Dosya kaydedilemiyor. Dosya başka bir uygulama tarafından kullanılıyor olabilir
Dosyayı kaydetmeyi yeniden denerseniz, özgün kaynak dosyanızın silinmiş olduğunu görebilirsiniz.

Neden

Bir virüs tarayıcısı tarafından taranan bir dosyayı kaydetmeye çalışırsanız bu sorun oluşabilir. Kaydetmeye çalıştığınız dosya başka bir uygulama tarafından açık olduğunda da oluşabilir.

Çözüm

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir, ancak yalnızca bu makalede anlatılan sorunu düzeltmesi amaçlanmıştır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltmeye ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, bu sorundan ciddi bir şekilde etkilenmiyorsanız, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki Visual Studio 6.0 hizmet paketini beklemenizi öneririz.

Bu sorunun derhal çözülmesini sağlayacak düzeltmeyi edinmek için Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS
Not Özel durumlarda, Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için normalde uygulanan ücretler iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version   Size   File name
  ----------------------------------------------------
  14-Jun-2003 02:33 6.0.9760.0 774,193 Devedit.pkg

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, dosyayı kaydetmeyi yeniden deneyin. Kaydetme işlemi başarılıysa, Visual C++ 6.0 IDE başlık çubuğunda dosya adında yıldız olacaktır (*) yanında.

Not "Belirtiler" bölümünde anlatılan hata iletisini aldıktan sonra dosyayı yeniden kaydetmeye çalıştığınızda, son tarihten, kaydettiğiniz dosyayı yaptığınız değişiklikleri kaybedeceksiniz.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 822856 - Last Review: 7 Şubat 2014 Cuma - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Visual Studio 6.0 Service Pack 5
 • Microsoft Visual C++ 6.1
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kberrmsg kbfix kbbug kbqfe KB822856 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:822856

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com