It ve ne zaman zamanlanmış görev, bir alanı içerir oluşturmak için SchTasks.exe kullandığınızda BIR zamanlanmış görev çalışmıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 823093 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir görev zamanlamak için zamanlanmış görevler Sihirbazı'nı kullandığınızda, görev, beklediğiniz gibi çalışır. Ancak aynı görevi için zamanlama oluşturmak için SchTasks.exe komut satırı aracını kullanırsanız, görev için zamanlanan zaman zaman çalışmaz. Ayrıca, Zamanlanmış Görevler</a2> iletişim kutusunda, görev görüntülediğinizde, aşağıdaki metni, Durum sütununda görüntülenir:
Başlatılamadı

Neden

Zamanlanmış görevin yol boşluk içeriyorsa, bu sorun oluşur. Örneğin, bu sorun, SchTasks.exe kullanarak aşağıdaki görevi için zamanlama oluşturma ortaya çıkar:
foldername containing spaces \task.bat c:\"
Bu örnekte, SchTasks.exe her şeyi yolu ilk alana sonra bir komut satırı bağımsız değişkeni davranır.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, (bağımsız değişkenler veya anahtarları hariç) bir görev <a1>yol</a1> bölümüne ters eğik çizgi (\) arasında tırnak işareti ('') karakter birleşimleri, örneğin \ alın ". Yol veya boşluk içeren bir komut oluşturduğunuzda görevinin (bağımsız değişkenler veya anahtarlar da dahil olmak üzere) tam yolunu her zamanki gibi tırnak işaretleri alın.

Örneğin, aşağıdaki örnek görev zamanladığınızda, çalışmaz:
schtasks / create /tn "spaces\script.bat bağımsız değişkenleri'ni içeren kendi görev"/tr"c:\foldername" /sc kez /sd 29/07/2003 /st 10: 01
Ancak, görevin ters eğik çizgi ve aşağıdaki örnekte olduğu gibi tırnak işaretleri karakter birleşimleri arasındaki yolu alın, zamanlanmış görev başarıyla çalışır:
schtasks / create /tn "Benim task" /tr "\" spaces\script.bat içeren c:\foldername adı \ " bağımsız değişken" /sc kez /sd 29/07/2003 /st 10: 01

Özellikler

Makale numarası: 823093 - Last Review: 30 Ekim 2006 Pazartesi - Gözden geçirme: 5.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb kbnofix kbbug KB823093 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:823093

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com