Błąd 1913 podczas instalowania programu w systemie Windows XP

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 823116 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Podczas próby zainstalowania programu korzystającego z Instalator systemu Microsoft Windows może zostać wyświetlony komunikat o błędzie podobny do następującego:
Błąd 1913: Nie można zaktualizować pliku ini \\Nazwa_serwera\Ścieżka\Nazwa_plikuini.

Sprawdź, czy plik istnieje i czy masz dostęp do niego.

Przyczyna

Ten problem może występować wówczas, gdy grupa Wszyscy ma uprawnienia folderu udostępnionego, który zawiera \\Nazwa_serwera\Ścieżka\Nazwa_plikuplik .ini.

Rozwiązanie

Informacje dotyczące dodatku Service pack

Aby rozwiązać ten problem, należy uzyskać najnowszy dodatek service pack dla systemu Microsoft Windows XP. Aby uzyskać dodatkowe informacje kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
322389 bazy wiedzy Jak uzyskać najnowszy dodatek service pack dla systemu Windows XP

Informacje o poprawce

Obsługiwana poprawka jest dostępna w firmie Microsoft. Jednak ta poprawka jest przeznaczona do usunięcia tylko problemu opisanego w tym artykule. Tylko do systemów, w których występuje ten problem, należy zastosować tę poprawkę. Ta poprawka może być dodatkowo testowana. Jeśli dany system nie jest poważnie narażony na ten problem, firma Microsoft zaleca, aby poczekać na następną aktualizację oprogramowania zawierającą tę poprawkę.

Jeśli poprawka jest dostępna do pobrania, jest sekcja "Poprawka dostępna do pobrania" na początku tego artykułu z bazy wiedzy Knowledge Base. Ta sekcja nie jest wyświetlany, skontaktuj się z działem pomocy technicznej firmy Microsoft w celu uzyskania poprawki.

Uwaga Wystąpienia dodatkowych błędów lub konieczności rozwiązania problemu, należy utworzyć osobne zlecenie usługi. Zwykłe technicznej będą pobierane dodatkowych pytań i problemów, które nie kwalifikują się do tej poprawki. Aby uzyskać pełną listę numerów telefonów pomocy technicznej firmy Microsoft lub utworzyć osobne zlecenie usługi odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Uwaga "Poprawka dostępna do pobrania" zawiera listę języków, dla których poprawka jest dostępna. Jeśli język nie jest widoczny, jest to, ponieważ poprawka nie jest dostępna dla danego języka.Wersja angielskojęzyczna tej poprawki ma atrybuty pliku (lub nowsze) wymienione w poniższej tabeli. Daty i godziny odpowiadające tym plikom są wyświetlane w uniwersalnym czasem koordynowanym (UTC). Podczas przeglądania informacji o pliku są konwertowane na czas lokalny. Aby zobaczyć różnicę między czasem UTC i czasem lokalnym, należy użyć Strefa czasowa Karta w narzędziu Data i godzina w Panelu sterowania.

X 86 aktualizacji

  Date     Time  Version    Size    File name
  -------------------------------------------------------
  30-Jun-2003 10:59 2.0.2600.1221 2,017,792 Msi.dll
				

Aktualizacja IA-64

  Date     Time  Version    Size    File name
  ------------------------------------------------------------
  30-Jun-2003 10:59 2.0.2600.1221 6,101,504 Msi.dll  IA-64
  11-May-2003 19:05 2.0.2600.1221 2,017,792 Wmsi.dll X86
				

Obejście problemu

Aby obejść ten problem, należy wykonać obie z następujących czynności:
 • Ustaw grupy Wszyscy uprawnienia dla folderu udostępnionego na zmiany. Aby ustawić te uprawnienia, wykonaj następujące kroki:
  1. W Eksploratorze Windows kliknij prawym przyciskiem myszy folder udostępniony, a następnie kliknij przycisk Właściwości.
  2. Na Udostępnianie Kliknij pozycję Uprawnienia.
  3. Z Wszyscy wybranej grupy, kliknij, aby zaznaczyć Zezwalaj na pole wyboru Zmiana uprawnienie.
 • Ustawić uprawnień dla folderu udostępnionego w systemie plików NTFS Modyfikuj. Aby ustawić te uprawnienia, wykonaj następujące kroki:
  1. W Eksploratorze Windows kliknij prawym przyciskiem myszy folder udostępniony, a następnie kliknij przycisk Właściwości.
  2. Na Zabezpieczenia Karta Wybierz Wszyscy grupy, a następnie kliknij przycisk Wybierz Zezwalaj na pole wyboru Modyfikowanie uprawnienie.

Stan

Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft, które są wymienione na początku tego artykułu. Ten problem został po raz pierwszy rozwiązany w dodatku Service Pack 2 dla systemu Microsoft Windows XP.

Właściwości

Numer ID artykułu: 823116 - Ostatnia weryfikacja: 24 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Professional
Słowa kluczowe: 
kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbwinxpsp2fix kbwinxppresp2fix kbfix kbbug kbmt KB823116 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:823116

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com