Windows 2000 Service Pack 4 yeniden kaldırdığınızda, zamanlanmış görevler artık Çalıştır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 823441 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows 2000 Service Pack 4 (SP4) için Windows 2000 tabanlı bir bilgisayarı yükseltmek ve daha sonra SP4 kaldırma, artık oluşturulan Zamanlanmış Görevler'i çalıştırın. Zamanlanmış görevin durumu görüntülediğinizde, aşağıdaki iletiyi döndürülür:
Durum: başlatılamadı
Görev Zamanlayıcısı (C:\WINNT \SchedLgU.txt) tarafından oluşturulan günlük dosyasını görüntülediğinizde, aşağıdakine benzer bilgiler dikkat edin:
Prompt.job command"(cmd.exe) 13/6/2003 11: 10: 00'de ** HATA **
Belirtilen görev için hesap bilgisi alınamadı; bu nedenle görev çalışmadı. Bir hata oluştu veya görev için hesap bilgileri bulunmuyor.
Oluşan hata:
0x8004130f: Belirtilen görev için Görev Zamanlayıcı güvenlik veritabanında hesap bilgileri bulunamadı.
Zamanlanmış görevin SP4 yeniden yüklerseniz, yine de çalışmıyor.

Neden

Bu sorun, Windows 2000 SP4'i yüklediğinizde, kimlik bilgilerini veritabanında depolanan verilere yapılan bir değişiklik nedeniyle oluşur.

Kimlik bilgileri veritabanında depolanan verileri, SP4'i yüklediğinizde, SP4 uyumlu bir biçime dönüştürülür. Bir kayıt defteri anahtarı verileri SP4 biçimine dönüştürülmüş belirtmek için yapılandırıldı. SP4 kaldırdığınızda, bu kayıt defteri anahtarı da kaldırılır. Sonraki SP4 kurulumları verileri SP4 biçimine dönüştürmek emin olmak için bu davranış oluşur. Bununla birlikte, verinin kendisi değişmez ve önceki sürümü Windows 2000 tarafından erişildiğinde dolayısıyla zamanlanan görevi çalıştırmak için kullanılan kimlik bilgileri geçerli değil.

Görev Zamanlayıcı hizmeti, kimlik bilgileri veritabanı ayrıştırmak için kod da içerir ve bu kod, varolan bir göreve karşılık gelmeyen tüm verileri kaldırır. Bu nedenle, SP4'ın altında depolanmış tüm kimlik bilgileri, Windows'un önceki sürümü tarafından kaldırılır. Bu düzeni kod 10 dakika sonra Görev Zamanlayıcı hizmeti ve ayrıca, dosyalar, Görevler klasöründen kaldırılır her başlayan başlatır. Bu nedenle, Windows 2000 SP4'te zamanlanmış görevler oluşturmak ve sonra Windows 2000'in önceki sürümüne dönmek için SP4 kaldırın, SP4'ı yeniden yüklemeden önce en az 10 dakika için Görev Zamanlayıcı hizmeti çalışıyorsa, zamanlanan görevler için kimlik bilgileri kaldırılır.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, her bir zamanlanmış görevin kimlik bilgilerini yeniden girin. SP4 kaldırma ve yeniden zamanlanmış göreve ilişkin kimlik bilgilerini girin, yeni kimlik bilgileri için çalıştırmakta olduğunuz Windows hizmet paketi düzeyi oluşturulur. Bu yeni kimlik bilgileri, SP4 sonrası yüklerseniz, SP4 uyumlu kimlik bilgilerini dönüştürülür.

Not SP4 kaldırıp istediğiniz ve SP4 zaten kaldırılmış, aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Görev Zamanlayıcı hizmetini durdurma ve başlangıç türünü devre dışı için ayarlayın.
  2. Windows 2000 SP4 kaldırma.
  3. Windows 2000 SP4'ü yeniden yükleyin.
  4. Görev Zamanlayıcı hizmetini başlatın ve ardından başlangıç türünü Otomatik olarak ayarlayın.
Daha önceden zamanlanmış görevler, çalışmaya devam eder.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 823441 - Last Review: 27 Şubat 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server SP4
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP4
  • Microsoft Windows 2000 Professional SP4
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kberrmsg kbnofix kbbug KB823441 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:823441

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com