Exchange Server 2003 OWA, S/MIME'yi kullanacak şekilde nasıl yapılandırılır (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 823568 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Microsoft Outlook Web Access (dijital olarak imzalamak ve yeni OWA Güvenli/çok amaçlı ınternet posta uzantısı (S/MıME) denetimi kullanarak, e-posta iletilerini şifrelemek için kullanıcılara izin vermek için OWA) Exchange Server 2003 sürümü için yapılandırma anlatılmaktadır. S/MıME denetiminin imzalama ve şifreleme işlevselliği sağlamak için ortak anahtar altyapısı (PKI) teknolojisi ile birlikte çalışır.

Not Bu makalede, şifreleme ve PKI teknolojisi düz bir anlayış varsayar. Şifreleme ve Windows PKI hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd277320.aspx

Windows Server 2003 sertifika yetkilisi yükleme

Windows Server 2003 Sertifika Hizmetleri ile birlikte gelen standart kullanıcısı sertifika şablonu, ileti imzalama ve ileti şifreleme için OWA S/MıME denetimini destekler. Imzalama ve şifreleme için ayrı bir sertifika istemek, iki yeni bir şablon oluşturmanız gerekir: imza için bir şablon ve şifreleme için bir şablon.

Not Sertifika yetkilisi (CA) bileşeni yüklendikten sonra sertifikalar sertifika şablonunu sertifika vermek, yönetici gerektirecek şekilde değiştirilmiş sürece istek üzerine otomatik olarak verilir. Bu nedenle, kullanıcı sertifikaları, bir yöneticinin onayı verilir.

Bir sertifika isteği nasıl kullanılır


Kullanıcı sertifikası istemek için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Istemci bilgisayarda Microsoft ınternet Explorer'ı başlatın.
 2. Adres çubuğunda (burada CertificateServer Sertifika Hizmetleri'nin çalıştığı sunucunun adıdır) aşağıdaki metni yazın ve ardından Git'i tıklatın:
  <a1>http://</a1> CertificateServer / certsrv
 3. Isteyip istemediğiniz sorulursa, kimlik doğrulama kimlik bilgilerinizi yazın, bir sertifika isteği ' ni tıklatın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 4. Istek türü seç sayfasında, Kullanıcı sertifikası ' nı tıklatın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 5. Üzerinde kullanıcı sertifikası-tanımlama bilgisi sayfasında, Gönder ' i tıklatın.
 6. Verilen sertifika sayfasında Bu sertifikayı yükle ' yi tıklatın.

OWA S/MıME denetiminin nasıl

Istemci bilgisayarda OWA S/MıME denetimini yüklemek için şu adımları izleyin:
 1. Windows 2000 veya sonraki-tabanlı istemci bilgisayarda, ınternet Explorer 6. 0'ı çalıştıran veya daha sonra OWA'YA oturum açın.
 2. OWA Gezinti bölmesinde, Seçenekler ' i tıklatın.
 3. E-posta güvenliği altında Yükle ' yi tıklatın.

  Not Bir <a0>Güvenlik Uyarısı</a0> iletişim kutusu alırsanız, Evet ' i tıklatın.
 4. E-posta güvenliği altında içeriğini ve eklerini giden iletileri şifrele'nı tıklatıp seçin onay kutusunu, bir ileti oluştururken, varsayılan olarak etkin olan şifreleme istiyorsanız.
 5. E-posta güvenliği, imzalı bir iletinin alıcı için onay kutusunu seçmek için tıklatın. Iletinin Gönderen tarafından dijital olarak imzalanması gerekir.

Sınama şifreleme ve imzalama

Şifreli ileti göndermek için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. OWA'DA, Yeni ' yi tıklatın.
 2. Bir ileti oluşturun.

  Not Gönderenin, alıcının çubuğundaki ileti içeriğini şifrelemek için ortak anahtarı olmalıdır. Bu nedenle alıcı zaten Sertifika Hizmetleri'yle kaydedilmiş gerekir.
 3. Araç çubuğunda, Bu iletiye dijital imza ekle'yi tıklatın.
 4. Gönder ' i tıklatın.
 5. Iletinin alıcı çubuğundaki şifreleme sertifikası yüklü olduğu bir bilgisayarda yalnızca alıcı tarafından şifrelenmiş ve görülebilir olduğundan emin olun.

Özellikler

Makale numarası: 823568 - Last Review: 25 Ekim 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 2.7
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbhowtomaster KB823568 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:823568

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com