Hatalı Microsoft Forms 2.0 nesne kitaplığına bir başvuru yeniden kullandığınızda HATA: "yöntem başarısız erişim girişimi" hata iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 824009 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Forms 2.0 nesne kitaplığına bir başvuru içeren bir Visual Studio. NET'in projesinde, aşağıdakine benzer bir hata iletisi alabilirsiniz:
System.MethodAccessException: "yöntem başarısız oldu erişim girişimi."

Neden

Microsoft Forms 2.0 nesne kitaplığına bir başvuru eklemek için Add Reference</a0> iletişim kutusunu kullandığınızda, iki giriş Microsoft Forms 2.0 Nesne Kitaplığı görünmesini görebilirsiniz. Bu girişlerin ikisini birden FM20.dll dosyasına bakın.

Bu Primary ınterop Assembly (PIA) başvuru olduğundan, ilk Microsoft Forms 2.0 Nesne Kitaplığı girişi listeden seçmeniz gerekir. Ikinci Microsoft Forms 2.0 Object Library girişinin seçerseniz, uygulama beklendiği gibi davranabilir değil.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Solution Explorer'da (Çözüm Gezgini), MSForms başvuru'ı sağ tıklatın ve sonra da <a2>Kaldır</a2>'ı tıklatın.
 2. Solution Explorer'da (Çözüm Gezgini), Başvurular ' ı sağ tıklatın ve sonra Add Reference</a1>'ı tıklatın.

  <a0>Başvuru Ekle</a0> iletişim kutusu görüntülenir.
 3. Başvuru Ekle iletişim kutusunda, COM</a0> sekmesini tıklatın.
 4. Bileşenler listesinde, Microsoft Forms 2.0 Nesne Kitaplığı adlı ilk girdiyi tıklatın.

  Not Bu işlem, PIA sürüm olmalıdır. Bir Microsoft Forms 2.0 Object Library girişinin Add Reference</a1> iletişim kutusunda görüntülenir ve bu girişin PIA değil, yalnızca Microsoft Office System 2003 CD-ROM'undan PIA önce yüklemeniz gerekir.
 5. Seçili bileşenler listesine giriş eklemek için Seç ' i tıklatın.
 6. <a0>Add Reference</a0> iletişim kutusunu kapatmak için Tamam ' ı tıklatın.
 7. Solution Explorer'da 5. adımda eklediğiniz MSForms başvuru'ı tıklatın. Copy yerel özelliği false olarak ayarlanır ve PATH özelliği için bir PIA gösteren ("Daha fazla bilgi" bölümünde açıklandığı gibi) doğrulayın.
 8. Eski silme Interop.MSForms.dll uygulama klasörünüzün bulunduğu Obj klasöründen dosya.

Daha fazla bilgi

Başvuru PIA sürümünü Microsoft Forms 2.0 Nesne Kitaplığı'nı kullandığınızda, aşağıdaki MSForms başvuru Solution Explorer'da (Çözüm Gezgini) özelliklerini görürsünüz:
 • Yerel Kopyala: yanlış
 • Yol: C:\WINDOWS\assembly\GAC\Microsoft.vbe.Interop.Forms\11.0.0.0__71e9bce111e9429c\Microsoft.vbe.Interop.Forms.dll
PATH özelliği, genel birleştirme önbelleğine (GAC) bir klasörü gösteriyorsa, doğru (PIA) başvuru olması gerekir.

Microsoft Forms 2.0 başvuru nesnesi, kitaplığı hatalı eklendi (veya PIA yüklü ise) MSForms özelliklerini aşağıdaki gibi görünür:
 • Yerel Kopyala: doğru
 • Yol: C:\ MyApplication \obj\Interop.MSForms.dll
Visual Studio. NET'in yeni birlikte çalışma derlemesi (IA) oluşturur ve bir proje klasörüne kopyalar dikkat edin. Bu davranış oluşursa, hatalı bir derleme kullanıyorsunuz.

Çözümünüz yanlış MSForms başvuru kullanıyorsa, bu kitaplıktan nesneleri kullanmaya çalıştığınızda sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Örneğin:, Microsoft Office sistemi için Visual Studio Araçları kullanılarak oluşturulan bir Excel çalışma kitabı projesinde FindControl işlevi kullanmayı deneyin. (Bu genellikle, KomutDüğmesi çalışma sayfasındaki denetimin <a2>tıklatın</a2> olay yakalamak için bunu yapabilirsiniz.) Çözüm yanlış MSForms başvuru kullanıyorsa, hata kodu oluştu görünmesine karşın kullanıcı, çalışma sayfasındaki bir düğmeyi tıklattığında KomutDüğmesi denetimin <a2>tıklatın</a2> olayı başlatılmıyor. Bir özel durum işleyici kullanırsanız, KomutDüğmesi nesnenize atamak çalıştığınızda "Belirtiler" bölümünde görünen hata iletisi alırsınız.

Özellikler

Makale numarası: 824009 - Last Review: 15 Ocak 2004 Perşembe - Gözden geçirme: 1.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Visual Studio .NET 2003 Professional Edition
 • Microsoft Office Professional Edition 2003
 • Microsoft Visual Studio Tools for the Microsoft Office System
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kberrmsg kbbug kbpia kbnofix KB824009 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:824009

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com