Windows XP'de bir IEEE 1394 ağ bağlantısı oluşturamıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 824400 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bilgisayarı kapatın ve doğru kapanma yordamları kullanmadan bilgisayarı yeniden başlatmak veya kapatmak ve bilgisayarınızı yeniden başlatın, sonra bir güç yönetimi kurtarma, IEEE 1394 kablosu ile iki bilgisayar arasındaki ağ bağlantısı olmayabilir.

IEEE 1394 bağlantılarını hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
307736Windows XP'deki 1394 bağlantısının açıklaması

Neden

Bu sorun, Windows XP ortamının kesilmesi düzgün işlenmemesi nedeniyle oluşur.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yenisi) aşağıdaki tabloda listelenir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version    Size   File name
  -----------------------------------------------------
  18-Jul-2003 19:47 5.1.2600.1250 162,816 Ndis.sys

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, sorunun oluştuğu bilgisayarda Ağ Köprüsü kaldırmak veya bilgisayarı yeniden başlatın. Ağ köprüsünü kaldırmak için şu adımları izleyin:
 1. Administrator olarak veya Administrators grubunun bir üyesi olarak oturum açın.
 2. Başlat ' ı tıklatın, Denetim Masası ' nı tıklatın, Ağ ve ınternet bağlantıları'nı tıklatın ve sonra Ağ bağlantıları ' nı tıklatın.
 3. Altında Ağ Köprüsü, Ağ Köprüsü ' nü sağ tıklatın ve sonra da <a2>Sil</a2>'i tıklatın.
Notları
 • Bilgisayarınız bir ağa bağlıysa, ağ ilke ayarları bu yordamları tamamlamanızı engelleyebilir.
 • Ağ Köprüsü ve tek bir ağ bağdaştırıcısı kalır ağ bağdaştırıcılarını kaldırırsanız, ağ köprüsü çalışmaz, ancak kaynaklarını kullanmaya devam eder.
 • Ağ köprüsünü kaldırırsanız, ağınızdaki bilgisayarlar, farklı ağ kesimlerindeki bilgisayarlarla iletişim kuramıyor. Bazı ağınızdaki bilgisayarların ınternet bağlantısı kaybolabilir.
 • Internet bağlantı paylaşımı, ınternet Bağlantısı Güvenlik Duvarı, Keşif ve Denetim ve Ağ Köprüsü Windows XP 64-Bit Edition'da kullanılamaz.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows XP Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Terminolojisi güncelleştirmesi Microsoft yazılımları hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 824400 - Last Review: 26 Ekim 2006 Perşembe - Gözden geçirme: 2.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition SP1
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Professional SP1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbwinxpsp2fix kbwinxppresp2fix kbqfe kbfix kbbug KB824400 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:824400

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com