Makale numarası: 824684 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, yazılım güncelleştirmeleri Windows Update ve Microsoft Update hizmeti tanımlayan standart terminoloji anlatılmaktadır.

Daha fazla bilgi

Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak amacıyla aşağıdaki standart terminolojiyi kullanır:
 • Kritik Güncelleştirme

  Tanım:, Güvenlikle ilgili olmayan kritik bir hatayı gidermeye yönelik kapsamlı olarak yayımlanan bir düzeltme.
 • Tanım güncelleştirmesi

  Tanım: bir ürünün tanımını veritabanı eklemeler içeren bir yaygın olarak yayımlanmış ve sık sık yazılım güncelleştirmesi. Tanım veritabanları genellikle kötü amaçlı kod, kimlik avı Web siteleri veya önemsiz posta gibi belirli özelliklere sahip nesneleri algılamak için kullanılır.
 • Sürücü

  Tanımı: girdi ve çıktı aygıtının denetleyen yazılım.
 • Özellik paketi

  Tanım:, ilk olarak bir ürün sürümü haricinde dağıtılan ve genellikle sonraki tam ürün sürümüne dahil edilen yeni ürün işlevleridir.
 • Güvenlik güncelleştirmesi

  Tanım: Ürüne özgü ve güvenlikle ilgili bir güvenlik için kapsamlı olarak yayımlanan bir düzeltme. Güvenlik açıkları, tehlike düzeylerine göre derecelendirilir. Önem derecesi, Microsoft güvenlik bülteninde kritik, önemli, Orta veya düşük olarak belirtilir.

  Ek bilgi: Microsoft güvenlik güncelleştirmelerini karşıdan yüklemek, müşteriler için kullanılabilir ve iki belgeyle birlikte yayımlanır: bir güvenlik bülteni ve bir Microsoft Bilgi Bankası makalesi. Microsoft güvenlik güncelleştirmeleri ile ilgili Microsoft Knowledge Base makalelerinin biçimi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  824689 Microsoft güvenlik güncelleştirmeleri ile ilgili Microsoft Knowledge Base makalelerin biçiminin açıklaması
 • Hizmet paketi

  Tanım: A, tüm düzeltmeler, güvenlik güncelleştirmeleri, kritik güncelleştirmeler, toplu kümesi test güncelleştirir. Ayrıca, hizmet paketleri ürünü yayımlandıktan sonra iç sınamalarda bulunan sorunlara yönelik düzeltmelerin içerebilir. Hizmet paketleri benim sınırlı sayıda müşterilerin istediği bazı tasarım değişiklikleri veya özellikleri de içerir.
 • Aracı

  Tanım: Bir hizmet programı veya yardımcı feature bir görevi veya görevler kümesini tamamlayın.
 • Güncelleştirme

  Tanım: Belirli bir soruna yönelik kapsamlı olarak yayımlanan bir düzeltme. Güncelleştirme, güvenlikle ilgili olmayan kritik bir hatayı giderir.
 • Güncelleştirme Toplaması

  Tanımı: Bir test, düzeltmeler, güvenlik güncelleştirmeleri, kritik güncelleştirmeler ve kolay dağıtım amacıyla bir araya toplanan güncelleştirmeleri toplu kümesi. Toplama genellikle güvenlik ya da ürün, Internet Information Services (IIS) gibi bir bileşen gibi belirli bir alanı hedefler.

Referanslar

Yayımlandıktan sonra Microsoft yazılımı nasıl düzelttiği hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft TechNet Web sitesine bakın:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc184906.aspx

Özellikler

Makale numarası: 824684 - Last Review: 28 Temmuz 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 23.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Customer Service and Support Information
Anahtar Kelimeler: 
kmcustomerservice kbpubtypekc kbinfo kbmt KB824684 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 824684

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com