Özel şablonlar, Windows SharePoint Services ve SharePoint Portal Server 2003'e genel bakış

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 825217 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, site tanımı ve Windows SharePoint Services'ta kullanılan özel şablonları hakkında bilgi içerir ve bazı konuları anlatılır ve SharePoint Portal Server'da şablonları özelleştirdiğinizde, uygulanan kısıtlamalar kullanın.

Daha fazla bilgi

Windows SharePoint Services, iki tür şablonunu kullanır:
 • Site tanımları:

  Site tanımları tüm SharePoint siteleri ve listeleri türetilen temel sayfaları ve şema kümesini içerir. Site tanımları sitesi için tüm yapılandırma verilerini içerir ve her ön uç Web sunucusu üzerindeki dosya sistemini, Web sayfaları ve (onet.xml dosyası dahil), XML dosyaları depolanır. Bir site tanımı gerçekten birden çok yapılandırma içerebilir, ancak bir site tanımı tüm yapılandırma verileri bir kullanıcının oluşturabileceği listeleri aynı kümesini kullanır. Örneğin, Şablon Seçimi sayfasında listelenen Sosyal Toplantı ve Çok sayfalı toplantı, Karar toplantı şablonları toplantılar site tanımını temel alır.
 • Özel şablonlar:

  Özel bir şablon olarak varolan bir sitenin kaydedebilirsiniz (.stp dosyası). Bir .stp dosyası, yalnızca ne sitede özelleştirilmiş ve tüm site tanımı içermiyor hakkında bilgiler içerir. Özel şablonlar, varolan site tanımını yapılan bir dizi yukarı ambalaj ve bu yeni site ve liste için kullanılabilir hale getirme bir yoludur. Her özel bir şablon sitesinin bir tanımını temel alır. Özel şablonlar, veritabanında depolanır ve Merkezi şablon galerisini ya da site koleksiyonu şablon galerilerini sunulur. Özel bir şablon olarak varolan bir sitenin kaydettiğinizde, .stp dosya kök site koleksiyonunun site şablonu belge kitaplığına eklenir ve tüm alt siteler tarafından kullanılabilir.

  Bir .stp dosyası oluşturmak için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Sitesinde, Site Ayarları ' nı tıklatın.
  2. Yönetim ' in altında Site Yönetimine Git ' i tıklatın.
  3. Yönetim ve istatistikler altında site şablon olarak Kaydet ' i tıklatın.
  4. Dosya adı</a0> kutusunda, site şablon dosyası için kullanılacak dosyanın adını yazın.
  5. Şablon başlığı</a0> kutusunda, site şablonu galerisinde şablon için kullanmak istediğiniz başlığı yazın.
  6. Şablon açıklaması</a0> kutusunda, site şablonu için bir açıklama yazın.
  7. Varolan site içeriğini eklemek istiyorsanız <a0>içerik Ekle</a0> onay kutusunu seçmek için tıklatın.
  8. Tamam ' ı tıklatın.
  Tüm siteler için kullanılabilir için merkezi şablon galerisini şablon eklemek için <a0></a0>, stsadm.exe komut satırı aracını kullanın ve komut istemine aşağıdaki komutu çalıştırın:
  stsadm.exe -o - dosyaadı FileName - <a1>Başlık</a1> TemplateTitle - addtemplate açıklama TemplateDescription
SharePoint Portal Server, kullanıcı için kullanılabilir olan site şablonları listesi dosya sisteminde depolanan site tanımları ' dir. Şu anda kullanılabilir hiçbir kullanıcı arabirimi, SharePoint Portal Server'ın özelleştirilmiş bir site veya alan için bir site tanımı vermek ya da özel bir site şablonu için bir site tanımı dışa aktarmak için bir yöntem yoktur.

Şablon Seçimi sayfasında kullanılabilir şablonlar listesine yeni bir öğe eklemek için tek varolan bir şablonu Kopyala, "SPS ile" (tırnak işaretleri olmadan) başlayan bir ad kullanarak yeniden adlandırın, XML dosyasının tüm şablonları, yeni şablonu eklemek ve ınternet ınformation Services (IIS) yeniden düzenleme yoludur. Yeni şablonu site tanımları listesinde görüntülenmeden önce her ön uç Web sunucusu bu yordamı yinelemeniz gerekir. Not yeni bir şablon eklemek için varolan tüm şablonları, XML dosyalarını el ile düzenlemelisiniz.

Şablonları ile çalışma hakkında daha fazla bilgi için "Şablonları ile Çal??mak" konusuna Microsoft Office SharePoint Portal Server 2003 Yönetim Kılavuzu ' nun "Yönetim" bölüm "Siteleri yönetme" bölümünde. Microsoft Office SharePoint Portal Server 2003 Yönetim Kılavuzu (Administrator's Help.chm), ayıklanan SharePoint Portal Server 2003 CD'SINI içeren kök klasörü Docs klasöründe bulunur.

SharePoint Portal Server ve Windows hakkında daha fazla bilgi için SharePoint Services, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/sharepoint/default.mspx

Özellikler

Makale numarası: 825217 - Last Review: 18 Aralık 2006 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office SharePoint Portal Server 2003
 • Microsoft Windows SharePoint Services
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbpending kbbug KB825217 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:825217

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com