Niepoprawnie Netlogon rejestruje rekordy SRV w klientach z systemem DNS dla systemu Windows XP

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 825675 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Klient z systemem Microsoft Windows XP losowo może rejestrować rekordy usługi (SRV) w systemie nazw domen (DNS), jak, jeśli komputer jest nowym kontrolerze domeny w domenie. Z tego powodu inne komputery w sieci mogą wystąpić problemy z łącznością. Na przykład komputery nie można uwierzytelnić się w domenie. Inne komputery w sieci kwerendy dla kontrolera domeny, komputer z systemem Windows XP jest zwracana wraz z kontrolerów domeny rzeczywiste. Problemy z łącznością może być najbardziej rozpowszechnione, podczas zamykania komputera z systemem Windows XP, który zarejestrował rekordów SRV.

Przyczyna

Ten problem występuje, ponieważ Netlogon niepoprawnie rejestruje rekordy SRV, jeśli komputer zostanie zamknięty podczas inicjowania Netlogon. Komputer z systemem Windows XP jest bardziej prawdopodobne, że ten problem występuje, gdy są spełnione następujące warunki:
 1. Komputer zostanie ponownie uruchomiony.
 2. Netlogon rozpoczyna się zainicjować.
 3. Komputer jest wyłączany przed pełni inicjuje Netlogon.

Rozwiązanie

Informacje dotyczące dodatku Service pack

Aby rozwiązać ten problem, należy uzyskać najnowszy dodatek service pack dla systemu Microsoft Windows XP. Aby uzyskać dodatkowe informacje kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
322389 bazy wiedzy Jak uzyskać najnowszy dodatek service pack dla systemu Windows XP

Informacje o poprawce

Obsługiwana poprawka jest dostępna w firmie Microsoft. Jednak ta poprawka jest przeznaczona do usunięcia tylko problemu opisanego w tym artykule. Tylko do systemów, w których występuje ten problem, należy zastosować tę poprawkę. Ta poprawka może być dodatkowo testowana. Jeśli dany system nie jest poważnie narażony na ten problem, firma Microsoft zaleca, aby poczekać na następną aktualizację oprogramowania zawierającą tę poprawkę.

Jeśli poprawka jest dostępna do pobrania, jest sekcja "Poprawka dostępna do pobrania" na początku tego artykułu z bazy wiedzy Knowledge Base. Ta sekcja nie jest wyświetlany, skontaktuj się z działem pomocy technicznej firmy Microsoft w celu uzyskania poprawki.

Uwaga Wystąpienia dodatkowych błędów lub konieczności rozwiązania problemu, należy utworzyć osobne zlecenie usługi. Zwykłe technicznej będą pobierane dodatkowych pytań i problemów, które nie kwalifikują się do tej poprawki. Aby uzyskać pełną listę numerów telefonów pomocy technicznej firmy Microsoft lub utworzyć osobne zlecenie usługi odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Uwaga "Poprawka dostępna do pobrania" zawiera listę języków, dla których poprawka jest dostępna. Jeśli język nie jest widoczny, jest to, ponieważ poprawka nie jest dostępna dla danego języka.

Wersja anglojęzyczna tej poprawki ma atrybuty plików (lub nowsze) wymienione w poniższej tabeli. Daty i godziny odpowiadające tym plikom są wyświetlane w uniwersalnym czasem koordynowanym (UTC). Podczas przeglądania informacji o pliku są konwertowane na czas lokalny. Aby zobaczyć różnicę między czasem UTC i czasem lokalnym, należy użyć Strefa czasowa Karta w narzędziu Data i godzina w Panelu sterowania.

System Windows XP Professional

  Date     Time  Version      Size   File name
  -----------------------------------------------------------
  04-May-2004 00:29 5.1.2600.1524   414,208 Netlogon.dll

System Windows XP 64-bitowych

  Date     Time  Version      Size  File name    Platform
  -----------------------------------------------------------------------
  04-May-2004 00:31 5.1.2600.1524  1,047,040 Netlogon.dll  IA-64
  04-May-2004 00:29 5.1.2600.1524   414,208 Wnetlogon.dll  x86

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft wymienionych w sekcji "Dotyczy". Ten problem został po raz pierwszy rozwiązany w dodatku Service Pack 2 dla systemu Microsoft Windows XP.

Więcej informacji

Ten problem został zgłoszony w scenariuszach, w przypadku gdy systemy dystrybucji pakietu są używane do rozpowszechniania aktualizacji małe. W tym scenariuszu komputer może ponownego, podczas gdy inne podstawowe usługi są nadal inicjowania. Problem nie jest prawdopodobne jeżeli ręcznie naciśnij przycisk zasilania, aby wyłączyć komputer, podczas ponownego uruchamiania komputera.

Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące komputerów z systemem Windows XP lokalizowania kontrolerów domen, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
314861Jak są rozlokowane kontrolery domeny w systemie Windows XP

Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące aktualizacji oprogramowania firmy Microsoft kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
824684Opis standardowej terminologii używanej do opisywania aktualizacji oprogramowania firmy Microsoft

Właściwości

Numer ID artykułu: 825675 - Ostatnia weryfikacja: 24 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Professional
Słowa kluczowe: 
kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbwinxpsp2fix kbwinxppresp2fix kbfix kbbug kbmt KB825675 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:825675

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com