Program PowerPoint Viewer 2003 nie obsługuje haseł w przypadku pokazów w trybie kiosku

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 825943 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

W przypadku użycia programu Microsoft Office PowerPoint Viewer 2003 do uruchomienia prezentacji jako pokazu slajdów niedostępne są opcje uruchomienia pokazu slajdów w trybie kiosku i ustawienia hasła.

Przyczyna

Ten problem występuje, ponieważ program PowerPoint Viewer 2003 nie zawiera opcji określenia hasła, które jest potrzebne do zamknięcia uruchomionego pokazu slajdów lub przełączenia jego zawartości.

W starszych wersjach programu PowerPoint Viewer ta funkcja wymuszała również wyświetlanie pokazu slajdów w trybie kiosku, wyłączając możliwość wprowadzania danych z klawiatury, i ograniczała użycie myszy do obiektów, które projektant slajdów wyznaczył do interakcji z pokazem slajdów. Jednak prezentację można skonfigurować do uruchamiania w trybie kiosku bezpośrednio z programu PowerPoint 2003.

Rozwiązanie

Aby rozwiązać ten problem, skonfiguruj prezentację do uruchamiania w trybie kiosku.

Uwaga Jeśli konfigurujesz prezentację do uruchamiania w trybie kiosku podczas pokazu slajdów, każdy slajd musi mieć chronometraż lub należy do każdego z nich dodać przyciski nawigacyjne. Chronometraże slajdów powodują automatyczne przejście od jednego slajdu do następnego. Aby dodać przyciski nawigacyjne do każdego slajdu, należy umieścić na każdym slajdzie przyciski akcji lub zmodyfikować obszar Ustawienia akcji dla istniejących obiektów rysunkowych, ustawiając dla nich jedną z następujących akcji:
 • Następny slajd
 • Poprzedni slajd
 • Zakończ pokaz
Nie uniemożliwia to osobom, które oglądają prezentację, naciśnięcia klawisza ESC i zatrzymania pokazu.

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących korzystania z ustawień akcji, kliknij polecenie Microsoft PowerPoint - Pomoc w menu Pomoc, wpisz frazę Ustawienia akcji w polu Wyszukaj w okienku Asystenta, a następnie kliknij łącze Rozpocznij wyszukiwanie, aby wyświetlić żądany temat.
Aby skonfigurować prezentację do uruchamiania w trybie kiosku, wykonaj następujące kroki.
 1. W menu Pokaz slajdów kliknij polecenie Przygotuj pokaz.
 2. Kliknij opcję Przeglądany jako kiosk (pełny ekran).
 3. Kliknij opcję Zgodnie z chronometrażem prezentacji.
 4. Kliknij przycisk OK.

Obejście problemu

Aby obejść ten problem, do wyświetlenia pokazu slajdów można użyć programu PowerPoint Viewer 97. Jednak program PowerPoint Viewer 97 nie obsługuje żadnych usprawnień animacji i przejść wprowadzonych od czasu wydania programu PowerPoint 97.

W programie PowerPoint 2003 można wyłączyć funkcje zaawansowane, aby zobaczyć, jaki wpływ na prezentację miałoby uruchomienie jej w programie PowerPoint Viewer 97. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:
 1. W menu Narzędzia kliknij polecenie Opcje.
 2. Kliknij kartę Edycja.
 3. W obszarze Wyłączanie nowych funkcji kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Nowe efekty animacji.
Aby uzyskać dodatkowe informacje, jak pobrać i zainstalować program PowerPoint Viewer 97, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
126492 PPT: PowerPoint Viewer (32-Bit) Available from Online Services

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft wymienionych w sekcji "Informacje zawarte w tym artykule dotyczą".

Właściwości

Numer ID artykułu: 825943 - Ostatnia weryfikacja: 30 marca 2004 - Weryfikacja: 1.2
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Office PowerPoint 2003
Słowa kluczowe: 
kbbug kbpending KB825943

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com