LPT1'i farklı yazıcılarla eşleyen Terminal Server kullanıcılarının gönderdiği belgeler aynı yazıcıda görünüyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 826026 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Iki farklı kullanıcının Terminal oturumu için iki farklı yazıcı LPT1 eşleme, (örneğin, "Kullanıcı1" çalıştırıyorsa, net use lpt1: \\server1\printer1 komutu, ve "kullanıcı2" çalıştırıyorsa, net use lpt1: \\server1\printer2 komutu), bu iki kullanıcı belgeleri farklı yazıcılarda görünmesini beklersiniz. Bazı durumlarda ve bazı programlar, belgeleri her iki kullanıcı aynı yazıcı üzerinde görüntülenebilir.

Sistem olay günlüğüne aşağıdaki olay görebilirsiniz:

Olay türü: hata olay kaynağı: Yazdır olay kategorisi: yok, olay KIMLIĞI: 61 açıklaması: username tarafından sahip olunan bir sınama sayfası belge yazdırılamadı. Yazdırma işlemcisi tarafından döndürülen Win32 hata kodu: 3003 (0xbbb).

Neden

Microsoft Windows NT 4.0 ve Microsoft Windows 2000 Terminal Server'da MS-DOS aygıtların (örneğin, LPT1, iç adresleme değiştirildi. Karşılık gelen değişiklikleri de diğer modüllerle gibi aygıtlara sisteminde yapılması gerekirdi. Ancak, bu değişiklikler yerel biriktirme sistemde uygulanan gerekli. Bu nedenle, önceki sürümlerde olduğu gibi biriktirme sistem Windows 2000'de çalışmaz.

Bu makalede açıklanan düzeltme, MS-DOS aygıt doğru adresi ve sorunu düzeltmek için gereken mantık ekler.

Not Bu düzeltmeyi yükledikten sonra yerel yazıcı sırası yeniden oluşturmak zorunda kalırsınız.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine bir istekte bulunun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmenin yüklenebilmesi için <a0></a0>, Windows 2000 Service Pack 3'ü olmalıdır (SP3) veya bilgisayarınıza Windows 2000 Service Pack 4 (SP4).

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  08-Sep-2003 09:50 5.0.2195.6817   252,176 Localspl.dll   
  04-Sep-2003 09:06 5.0.2195.6801  5,232,128 Sp3res.dll    
  08-Sep-2003 09:50 5.0.2195.6741   80,656 Spoolss.dll   
  08-Sep-2003 09:50 5.0.2195.6681   97,040 Win32spl.dll   

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, Microsoft Windows Server 2003'e yükseltin.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Düzeltme paketlerinin nasıl adlandırıldığı hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
816915Microsoft Windows yazılım güncelleştirme paketleri için yeni dosya adlandırma şeması

Özellikler

Makale numarası: 826026 - Last Review: 12 Şubat 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 4.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbqfe kbwin2000presp5fix KB826026 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:826026

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com