NASıL YAPıLıR: kullanıcıların kimlik doğrulaması için IAS veya Yönlendirme ve Uzaktan Erişim hizmeti tarafından kullanılan varsayılan etki alanını değiştirme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 826158 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makale, kayıt defterini düzenlemekle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, kullanıcıların kimliklerini doğrulamak için Yönlendirme ve Uzaktan Erişim hizmeti veya ınternet kimlik doğrulama hizmeti (IAS) tarafından kullanılan varsayılan etki alanı değiştirme.

Çoğunlukla, kullanıcıların Çevirmeli ağ bağlantısı kullanarak ya da sanal özel ağ (VPN) bağlantısı kullanarak Microsoft Windows 2000 veya Microsoft Windows Server 2003 çalıştıran bilgisayarlara oturum açın. Oturum açtıklarında kullanıcıların bir kullanıcı adı, parola ve etki alanı adı'nı kullanın. Windows 2000 tabanlı bilgisayarlar ve Yönlendirme ve Uzaktan erişim veya IAS çalıştıran Windows Server 2003 tabanlı bilgisayarlarda bu kimlik bilgilerini birini veya birkaçını atlarsanız, kullanıcıların kimliklerini doğrulamak mümkün olmayabilir. Bir kullanıcı bir etki alanı adı belirtmezse karşı sunucunun ait olduğu etki alanı kullanıcı hesapları için kimlik doğrulaması varsayılan olarak, Yönlendirme ve Uzaktan erişim ve IAS deneyin.

Daha fazla bilgi

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Varsayılan etki alanı, Yönlendirme ve Uzaktan erişim veya IAS çalıştıran sunucudaki bir kayıt defteri anahtarını değiştirerek değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın ve sonra da <a2>Çalıştır</a2>'ı tıklatın.
 2. kutusuna regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 3. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun ve tıklatın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\RASMAN\PPP\ControlProtocols\BuiltIn
 4. Sağ bölmede <a0>DefaultDomain</a0> kayıt defteri anahtarı sağ tıklatın ve Değiştir ' i tıklatın.
 5. Değer verisi kutusuna, RRAS veya IAS yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
NotVarsayılan olarak, Yönlendirme ve Uzaktan erişim veya IAS, kullanıcıların çalıştırdığı sunucudaki yerel kullanıcı hesaplarını doğrulanabilir. Bu kimlik doğrulamasını etkinleştirmek için <a0></a0>, bu adımları, ancak adım 5'te, Yönlendirme ve Uzaktan erişim veya ıAS'ın yerine, RRAS veya IAS çalıştıran sunucu için bilgisayar adını yazın.

Özellikler

Makale numarası: 826158 - Last Review: 30 Ekim 2006 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbregistry kbrouting kbhowto KB826158 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:826158

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com