Windows 2000 Service Pack 4'te dosyaların öznitelikleri ayarlandıktan sonra verileri ağ paylaşımındaki dosyalara tümüyle yazılmıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 826482 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bilgisayarınızı Microsoft Windows 2000 Service Pack 4 (SP4) üzerinde - tabanlı bilgisayar, verileri bir ağ paylaşımında bulunan bir dosyaya yazmak için WriteFile işlevini kullanın ve sonra SetFileAttributes işlevini kullanarak dosya özniteliklerini ayarlama, tüm aşağıdaki belirtilerle karşılaşırsınız:
 • Tüm verileri bir dosyaya yazılır. Ağ paylaşımındaki bir dosyanın boyutunu, beklenenden daha küçüktür.
 • Bir hata iletisi alırsınız ve hiçbir hata iletisi olay günlüğüne kaydedilir.
 • Ağ izleyicisi izleme işlemi gerçekleştirirseniz, Windows 2000 sunucu ileti bloğu (SMB) paket CreateAndX isteğine verilen boyuta aynı dosyanın boyutunu kesildi.
 • Açmak için döndürme veya Microsoft Office Document ımaging programını kullanarak ağ paylaşımında görüntülemek için mümkün olmayabilir.

Neden

Bu sorun, burada SMB birden çok açık dosya işlemlerinin hatalı biçimde işler durumda oluşur.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine bir istekte bulunun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltme, Windows 2000 SP4 gerektirir.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yenisi) aşağıdaki tabloda listelenir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version      Size  File name
  -----------------------------------------------------------
  13-Nov-2003 02:04 5.0.2195.6874   408,080 Mrxsmb.sys
  13-Nov-2003 02:03 5.0.2195.6874   169,776 Rdbss.sys
  13-Nov-2003 02:20           7,502 Kb371795.cat

Pratik Çözüm

"Belirtiler" bölümünde anlatılan Microsoft Office Document ımaging soruna geçici bir çözüm için <a0></a0>, fırsatçı kilitlemeyi devre dışı bırakın. Microsoft, istemci bilgisayarda, sunucudaki yerine bu sorunla karşılaşan fırsatçı kilitlemeyi devre dışı olmasını önerir. Böyle yaparak, sunucu performansı etkilenmez. Windows'ta fırsatçı kilitlemeyi yapılandırma hakkında ek bilgi için, Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
296264Windows'ta fırsatçı kilitlemeyi yapılandırma
Ayrıca "Belirtiler" bölümünde açıklanan dosya boyutu kesme sorunu gidermek için <a0></a0>, SetFileAttributes işlevini kullanmadan önce FlushFileBuffers işlevini kullanın. Bunu yaptığınızda, verilerin dosyaya yazılmasına zorla.

Durum

Microsoft bu sorunun "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Düzeltme paketlerinin nasıl adlandırıldığı hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
816915Microsoft Windows Yazılım Güncelleştirme Paketleri için Yeni Dosya Adlandırma Şeması
Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 826482 - Last Review: 2 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbautohotfix kbqfe kbhotfixserver kbbug kbfix kbwin2000presp5fix KB826482 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:826482

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com