Windows Update hatası "Yardım ve Destek sorunla karşılaştı"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 826716 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için konuşma tanıma bileşenini devre dışı bırakın. Bunu yapmak için tıklatınBaşlat,'ı tıklatınÇalıştır, regsvr32 /u msctf.dllyazın ve sonra tıklatın TAMAM.

Not  Bu bileşeni devre dışı bıraktıktan sonra Microsoft Office XP konuşma araçlarını kullanamazsınız.

Daha fazla bilgi

Bu sorun, Office XP'nin yüklü olduğu bir bilgisayarda, Windows Yardım ve Destek'te Windows Update başlattığınızda oluşur. Bu sorun, Office XP'deki konuşma tanıma bileşeninden kaynaklanır.

Office XP'deki konuşma tanıma bileşeni nedir

Konuşma tanıma bileşeni, Windows'un söylenen sözcükleri tanımasını ve bunların metne dönüştürülmesini sağlar.

Konuşma tanıma bileşeninin yüklü olup olmadığını belirleme

Konuşma tanıma bileşeninin yüklü olup olmadığını denetlemek için Denetim Masası'ndaki Konuşma öğesine çift tıklayın. Konuşma Özellikleri penceresinde bir Konuşma Tanıma sekmesi varsa, konuşma tanıma bileşeni bilgisayarınızda yüklü demektir.

Referanslar

Bu makaledeki bilgiler yardımcı olmadıysa, aşağıdaki başvurulardan birini seçin:

Özellikler

Makale numarası: 826716 - Last Review: 1 Temmuz 2013 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Update
  • Microsoft Encarta Encyclopedia 2000 Deluxe Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbprb kbcip kbmt KB826716 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 826716
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com