Taşınabilir bir aygıta Exchange 2000 sunucusu ile eşitlemeye çalıştığınızda "eşitleme sunucudaki bir hata nedeniyle başarısız oldu" hata iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 826974 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makalede nasıl değiştirileceği hakkında bilgi içerir. kayıt defteri. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden emin olun. Emin olun bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri yüklemek nasıl bildiğinizi. Daha fazla bilgi için Kayıt defterini yedeklemek ve geri yükleme hakkında bilgi Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986 Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Server ActiveSync bileşeni kullanmaya çalıştığınızda Microsoft Mobile Information Server Gelen Kutusu klasörü eşitlemek için 2002, Takvim klasörünü ve kişiler klasörü ile mobil aygıtınızda bir Microsoft Exchange 2000 Server çalıştıran sunucu, aldığınız mobil aygıtınızda aşağıdaki hata iletisi:
Sunucudaki bir hata nedeniyle eşitleme başarısız oldu. Yeniden deneyin. Hata kodu: HTTP_500
Not R de olabilirni al bir MIS_5 sırasında hata oluştu Mobil aygıtınızı eşitleme.

Neden

Ya da, bu sorun ortaya çıkabilir aşağıdaki koşullardan biri doğrudur:
 • Exchange 2000'de Exchange sanal dizini Bilgisayar tümleşik Windows kimlik doğrulaması için yapılandırılmamış.
 • Exchange 2000'de Kerberos devre dışı $$$$
Microsoft ile gelen Server ActiveSync bileşen Mobile Information Server 2002, Kerberos kimlik doğrulamasını kullanır, bu Exchange 2000 bilgisayarı ile iletişim kurar. Exchange 2000 bilgisayarı ise Tümleşik Windows kimlik doğrulaması, Exchange 2000 yapılandırılmadı Mobile Information Server 2002 bilgisayara bilgisayar 401 hatası döndürür Server ActiveSync çalıştıran ve bir 500 Server ActiveSync verir taşınabilir aygıt hatası. Server ActiveSync bileşen çalışmıyor doğru Kerberos devre dışı bırakılırsa.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için şu adımları izleyin:
 1. Microsoft Internet Information Services (IIS) gözden geçirin posta kutusu nerede dosyaları Exchange 2000 bilgisayarında oturum. (Genellikle, IIS günlük dosyalarına yer alırWinDir\System32\Logfiles\W3svc#klasör.) 401 Hatalarına dikkat edin. Biliyorsanız, hangi kullanıcı hesabının yaşıyor sorun, hesap adı için arama yapabilirsiniz.
 2. Ağ yakalama için Microsoft Ağ İzleyicisi aracını kullanın Mobile Information Server 2002 gelen trafiği.

  Not Tüm analiz hasılatını daha düzgün yakalama Mobil bilgi IP adresleri de dahil olmak üzere yapılandırma bilgileri Exchange 2000 Server ve Server 2002.

  Ağ İzleyicisi'nde Exchange 2000 bilgisayardan gelen yanıt için cep görüntülediğinizde yakalar Information Server 2002, "401 Erişim reddedildi," Ara "WWW-Authenticate: NTLM"ve"WWW-Authenticate: temel"Onaltılık bölmesinde iletileri. Varsa bir Olduğunda, "401 Erişim reddedildi" veya "WWW-Authenticate: temel" iletisi listelenir. kimlik doğrulama sorunu.

  Daha fazla bilgi için ağ kullanma hakkında İzleme aracı, bulunan makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın Microsoft Knowledge Base:
  243270Windows 2000'de Ağ İzleyicisi'ni yükleme
  148942 Ağ İzleyicisi ile ağ trafiği nasıl yakalanır
 3. Nerede posta kutularını Exchange 2000 bilgisayarında bulunan, Exchange sanal dizini Windows için ayarlandığından emin olun Tümleşik kimlik doğrulaması. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Exchange Sistem Yöneticisi'ni başlatın.
  2. Genişlet Sunucular, Exchange genişletin Windows 2000 bilgisayar adı, genişletme İletişim kuralları, genişletme HTTPve sonra genişletin Exchange sanal Sunucu.
  3. Sağ tıklatın Exchange klasör ve i Özellikler.
  4. ' I tıklatın Erişim sekmesinde,'ı tıklatın Kimlik doğrulamave sonra seçmek için tıklatın Tümleşik Windows kimlik doğrulaması onay kutusunu tıklatıp işaretini değiştirin.
  5. ' I tıklatın TAMAM iki kez.

   Not Tümleşik Windows kimlik doğrulaması, değişikliği etkinleştirirseniz genellikle 5 IIS ve IIS önbelleği çoğaltmak için 15 dakika kadar sürer güncelleştirilecek. Anında çoğaltmaya zorlamak için IIS Yönetim yeniden başlatabilirsiniz Hizmeti ve Exchange 2000 Hizmetleri.
 4. Sorunun giderilmiş olup olmadığını denetleyin. Sorun yine oluşup, adım 5'e gidin.
 5. Nerede posta kutularını Exchange 2000 bilgisayarında bulunan, Exchange 2000 sanal sunucusunun güvenli zorlamak değil emin olun Yuva Katmanı (SSL) iletişimi. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. ' I tıklatın Başlat, işaret Programlar, işaret Yönetimsel Araçlar, ve i Internet Hizmetleri Yöneticisi.
  2. Sunucunun adını genişletin, genişletme Varsayılan Web Site (veya HTTP sanal içeren uygun Web sitesi sunucu için), sağ Exchange klasör ve'ı tıklatın Özellikler.
  3. ' I tıklatın Dizin Güvenliği sekmesinde, ve sonra [NULL]'ı tıklatın Düzenle altında Güvenli iletişim.
  4. İçinde Güvenli iletişim iletişim kutusunda, emin olun Güvenli kanal gerektir (SSL) onay kutusu seçili değildir.
 6. Exchange 2000'de Kerberos etkinleştirilmiş olduğundan emin olun $$$$ Kerberos etkinleştirilmiş olduğunu doğrulamak için şu adımları izleyin.

  Not Daha önce de özetlenen adımları uyguladıysanız Microsoft Bilgi Bankası makalesi anlaşma devre dışı bırakmak için 215383 Kerberos'tur. devre dışı. Kerberos devre dışı olduğunda, Exchange Server ActiveSync başarısız olur.
  1. Exchange 2000 bilgisayarında bir komut isteminden değiştirmek için WinDir\Inetpub\Adminscripts klasör.
  2. Aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:
   cscript adsutil.vbs get w3svc/NTAuthenticationProviders
   Kerberos etkinleştirilirse, "Negotiate, NTLM"yanıt görüntülenir ve adım 7'ye gidebilir.
  3. Yanıt ise "NTLM" yalnızca, Kerberos devre dışı bırakılır. Kerberos'u etkinleştirme, aşağıdaki komutu yazın ve ardından tuşuna basın GİRİN:

   cscript adsutil.vbs set w3svc/NTAuthenticationProviders "Negotiate, NTLM"
 7. Eğer, cscript adsutil.vbs get w3svc/NTAuthenticationProviders komut verir "Negotiate, NTLM" yanıt, Ancak, Kerberos hala çalışmıyor, Kerberos, etkin olduğundan emin olun Exchange 2000 bilgisayarına kayıt. Bunu yapmak için u adımları izleyin adımlar.

  Uyarı Kayıt defterini değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir Hatalı kayıt defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak. Bu sorunları işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft olamaz Bu sorunların çözülebileceğini garanti. Kendi kayıt değiştirme risk.
  1. ' I tıklatın Başlat,'ı tıklatın Çalıştır, türü Regedt32'yi içinde Açık kutusu ve'ı tıklatın TAMAM.
  2. Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını bulup tıklatın:
   HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa
  3. Sağ bölmede
   Security Packages
   kayıt defteri girdisi.
  4. Üzerinde Düzenle menüsünde'ı tıklatın Çoklu Dize. İçinde Veri kutusuna, bu kerberos olduğundan emin olun değerlerden biri listelenir.

   Kerberos listede yoksa, yeni bir oluşturma Satır başında değerleri ve ardından yazın. Kerberos.

   Not Varsayılan olarak, değerler Veri kutusu görünür olarak aşağıdaki gibidir:
   Kerberos
   Msv1_0
   Schannel
  5. Kayıt defteri değerini değiştirirseniz, Exchange yeniden başlatın. 2000 bilgisayar.

Daha fazla bilgi

Kerberos kimlik doğrulaması hakkında daha fazla bilgi için Microsoft makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Bilgi Bankası:
215383Ağ kimlik doğrulaması için Kerberos iletişim kuralı hem de NTLM iletişim kuralını destekleyecek şekilde IIS yapılandırma hakkında


IIS hakkında daha fazla bilgi için kimlik doğrulama, Bölüm 5'te, Microsoft Windows 2000 için uygulamalar tasarlamakgözden geçirin. Bu örnek bölüm okumak için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret Site:
http://www.microsoft.com/mspress/books/sampchap/4293.aspx

Özellikler

Makale numarası: 826974 - Last Review: 21 Nisan 2013 Pazar - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Mobile Information Server 2002 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbprb kbmt KB826974 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 826974

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com