Windows XP Kur bilgisayarınızı yeniden başlatır, Kur programını yeniden başlatılıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 826976 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Windows XP'YI Windows XP yükleme CD-ROM'unun yüklemeye çalıştığınızda Kur programı, bilgisayarınız yeniden başlatılır, "CD'den önyüklemek için herhangi bir tuşa basın" istenir. Ancak bir tuşa basarsanız, Kurulum programı başından yeniden başlatılabilir. Bu davranış, sürekli olarak yineler.

Neden

Bu davranış, bilgisayarın BıOS'UNU "CD'den önyüklemek için herhangi bir tuşa basın" iletisi gönderir nedeniyle oluşur; bu nedenle, bir CD-ROM'dan bilgisayarınızı başlatmaya karar verebilirsiniz. BıOS'UN işletim sistemi ve bir önyüklenebilir CD-ROM'dan başlatmak için kullandığı ilk aygıt için CD-ROM sürücüsüne CD-ROM sürücünüz, CD-ROM'unda bulunan işletim sistemi ile bilgisayarı başlatmak istiyorsanız, herhangi bir tuşa basmanız istenecek. BIOS, bilgisayar bu istemini görüntüler, ancak bir tuşa bastığınızda, bilgisayarı başlatmak için sonraki önyükleme aygıtına arar. Örneğin, bir sabit disk veya 3 1/2 inç disket için görünebilir. Kur, bilgisayarınız yeniden başlatıldığında, Windows XP yükleme CD-ROM'unu yine de, CD-ROM sürücüsünde ise, bilgisayarın BIOS önyüklenebilir CD-ROM'unu CD-ROM sürücüsünü algılar ve komut istemini gönderir. Herhangi bir tuşa basarsanız, Windows XP Kur'u yeniden başlar.

Pratik Çözüm

Windows XP Kur, bilgisayarınız yeniden başlatıldığında bu davranışa geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, bir anahtar tuşuna basmayın. BIOS, bilgisayarınızın sabit diskinizden başlatır ve Windows XP Kur devam eder.

Alternatif olarak, Kur bilgisayarınız yeniden başlatıldığında Windows XP CD-ROM'unu CD-ROM sürücüsünden çıkarın. BIOS, önyüklenebilir medya, CD-ROM sürücüsündeki algılamaz ve bilgisayarınızı CD-ROM'DAN başlatmak için herhangi bir tuşa sormaz. BIOS, bilgisayarınızın sabit diskinizden başlatır ve Windows XP Kur devam eder.

Özellikler

Makale numarası: 826976 - Last Review: 4 Eylül 2003 Perşembe - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB826976 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:826976

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com