Vzorec TINV vrátí chyba # N/A v aplikaci Excel

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 827743 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při použití některých funkcí inverzní (funkce CHIINV FINV, funkce GAMMAINV LOGINV, TINV) v aplikaci Microsoft Office Excel 2003 a novějších verzích, Excel vrátit chybovou hodnotu # N/A určité hodnoty, které jsou vypočteny.

Poznámka: V aplikaci Excel 2002 není vrácena žádná chyba.

Příčina

K výpočtu inverzní funkce TINV používá metodu iteračního hledání. Pokud hledání po 100 iteracích nekonverguje, vrátí funkce chybovou hodnotu # N/A.

Excel 2002 neobsahoval toto chování, protože jej by nesprávně z těchto funkcí před ukončit klepnutím iterace maximální hloubku.

Další informace

Mnoho funkcí inverzní byly vylepšeny Excel 2003 a novějších verzích podle pokračovat proces hledání k dosažení vyšší úrovně upřesnění. Zahrnuty v této sadě inverzní funkce jsou: funkce BETAINV funkce CHIINV, FINV funkce GAMMAINV a TINV. Byly provedeny žádné změny příslušných funkcí, které se nazývají tyto funkce inverzní: BETADIST CHIDIST, FDIST GAMMADIST a TDIST.

Jedinou změnou ovlivněn TINV byl předefinovat "přijatelné zavřete" v proces hledání být mnohem blíže. Hledání nyní pokračuje, dokud není nalezen nejbližší možnou hodnotou x (v rámci omezení aplikace Excel aritmetické omezené přesnost). Výsledný x by měl mít TDIST(x, df, 2) hodnotu, která se liší od p podle o 10^(-15).

Odkazy

Další informace o TINV klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
828340Statistické funkce aplikace Excel: TINV

Vlastnosti

ID článku: 827743 - Poslední aktualizace: 19. ledna 2007 - Revize: 2.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Office Excel 2007
  • Microsoft Office Excel 2003
Klíčová slova: 
kbmt kbformula kbexpertisebeginner kbprb KB827743 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:827743

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com