Word 97'den Word 2003 için makrolar'ı etkileyen çeşitli özellikler değiştirildi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 827890 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makalenin Microsoft Word 2000 sürümü için bkz: 232465.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Dönüştürme, Microsoft Word 97 Visual Basic for Applications (VBA) makrolarını, Word 2003 için gerekli değildir. Word 2003'te çalıştırıldığında, yürütme veya Word 97 makrolarınızı sonucunu Word'deki birkaç özellik değişiklikleri etkileyebilir.

Bu makalede, bilmeniz gereken bazı değişiklikler açıklanmaktadır.

Not Bu makalede, WordBasic kullanılan bir Word 97'den önceki Word sürümlerinde makroları dönüştürme kapsamaz.

Dönüştürme hakkında bilgi için VBA WordBasic makrolarını, "Dönüştürme WordBasic makroları Visual Basic" Microsoft Knowledge Base makalesine bakın. Bu makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/aa211926(office.11).aspx

Daha fazla bilgi

Haberdar olması gereken değişikliklerden bazıları şunlardır:

Tek bir belge arabirim (SDI)

Önceki sürümlerindeki Word, Çoklu Belge arabirim (MDI) kullanıldı. Word 2000 ile başlayarak, MDI tek belge arabirim (SDI) yerini alır. SDI ile her açık bir Word belgesine yeni bir belge penceresi yerine <a0>Word</a0> programda yeni bir pencerede gösterilir. Eski MDI davranış kullanan kişiler için bu sorunlara neden olabilirsiniz. Bu sorunları neden olmaz, emin olmak için posta kodunuzu dikkatle sınamalısınız. Sorunları kodunuzu Windows nesnesinin kullanıyorsa ortaya en olasıdır.

Şablon konumları

Şablon konumları, gezici profilleri kolaylaştırmak için Word 2003'te değiştirdiniz. Bu değişiklik, varolan makrolarınızı etkileyebilir.

Word 2002 için bir şablon konumları hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
291141Word 2002 şablonları açıklaması, kategori, konumları ve kayıt defteri anahtarları
Not Word 2003 hala eklenti ve şablonları geriye doğru uyumluluk için önceki Word 97 başlangıç klasöründen yüklenir, ancak yeni çözümler yeni konumda depolanır.

Makro güvenliği

Word 2003'te güvenlik büyük değişiklikler yapıldı; en önemli Word 2003 için en yüksek güvenliği varsayılan olarak ayarlanır.

Word 2003, herhangi bir belge şablonu otomatik olarak yükler (* .dot) veya eklentinin, Word kitaplığı (*.wll), iki başlangıç klasörlerinden birinde kaydedilir. Bir Microsoft Office 2003 program dosyalarını içeren klasörü bu başlangıç klasörleri olan. Diğer Microsoft Windows işletim sistemi dosyalarını içeren klasörün veya kullanıcı profillerinin etkinleştirilmiş bilgisayarlarda kullanıcı profilini içeren klasörü olur.

Word'ün önceki sürümlerinde, tüm yüklü eklentilere ve şablonlara güven onay kutusu Güvenlik seçtiyseniz bu başlangıç klasörlerinden birindeki tüm ek dosyaları güvenilir iletişim kutusu. Word 2003, yalnızca bir klasöre güvenir ve o klasördeki dosya konumları, <a1>Seçenekler</a1> iletişim kutusunda belirtilen başlangıç yolu olarak sekmesi.

Daha fazla bilgi

Microsoft Word 2003 ve Microsoft Office 2003 makro güvenliği hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
285514Güvenlik, PowerPoint 2003, PowerPoint 2002, Word 2003'te ve Word 2002'de yüksek olarak ayarlandığında makrolar ve eklentiler çalışmıyor
287567Office'te VBA devre dışı bırakırken dikkat edilmesi gereken noktalar
290949Bir makro aldığınız Word 2003'de bir makroyu çalıştırmayı devre dışı iletisi ya da Word 2002
211607Word Makro Virüsleri Hakkında Sık Sorulan Sorular
233396Makro Virüsü Bulaşma Olasılığı Nasıl Azaltılır

Referanslar

VBA ve Word 2003'ü kullanarak özel çözümler oluşturmak için kullanılabilir kaynaklar hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
212623Makro programlama kaynakları

Özellikler

Makale numarası: 827890 - Last Review: 12 Şubat 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Office Word 2003
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB827890 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:827890

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com