Bir uyarı iletisi alıyorsunuz veya, çalıştırılan Small Business Server ve Exchange Server bir bilgisayarda Outlook başlatılamıyor.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 828050 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Windows Small Business Server 2003 ve Microsoft Exchange Server çalışan bir bilgisayarda Microsoft Office Outlook 2003'ü başlatmaya çalıştığınızda, aşağıdaki uyarı iletisini alırsınız:
Outlook.exe

Exchange çalıştıran bir bilgisayarda Outlook istemcisi yerine Outlook Web Access'i kullanmanız önerilir.

Ancak, Outlook'u yüklemeyi seçerseniz, bu teknik kaynak için arama önerilir, “ uygulama yan yana bileşen uygulamalarında paylaşımı ”, http://msdn.microsoft.com adresinde ve oluşabilecek MAPI uyumsuzluğu hatalarını çözümlemek için yönergelerine başvurun.

Programı çalıştırmak için Devam'ı tıklatın. Daha fazla bilgi için Ayrıntılar'ı tıklatın.
Devam ' ı tıklatırsanız, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Microsoft Outlook başlatılamıyor. Outlook penceresi açılamıyor. Bir OLE kayıt hatası oluştu. Program düzgün yüklenmemiş. Bu programın yeniden kurulumu çalıştırın.
NotDevam ' ı tıklatırsanız, Outlook, beklendiği gibi çalışmayabilir. Ancak, yine de tarafından uyarı iletisinde verilen önerileri uygulayın.

Neden

MAPI, uyumsuzluklar nedeniyle, bu sorun oluşur, Exchange Server ve Microsoft Outlook'un yüklü sub-systems ürünleri.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için istediğiniz gelişmiş kullanıcılar, DLL/COM yeniden yönlendirme kullanabilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms811700.aspx
.

Daha fazla bilgi

Microsoft, hatalar ve sorunlar için neden olabilir, çünkü Small Business Server ve Exchange Server çalıştıran bir bilgisayarda Outlook yüklemenizi önermez.

Özellikler

Makale numarası: 828050 - Last Review: 3 Aralık 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
  • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB828050 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:828050

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com