Kayıt bilgileri Düzenleyicisi (REGEDIT) komut satırı anahtarları

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 82821 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
3.10 3.11
Windows
kbenv kbole
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Microsoft Windows 3.1 işletim sistemi sürümü (örneğin, Program Yöneticisi) Kabuk ve OLE bilgisini ayarlamak için kayıt bilgileri Düzenleyicisi (REGEDIT.EXE) yardımcı olabilir, ancak Windows Yardım dosyalarında, REGEDIT.HLP ve REGEDITV.HLP REGEDIT.EXE yalnızca belgelerine olan. Bu makalede, REGEDIT.EXE için komut satırı anahtarları açıklanır.

Daha fazla bilgi

REGEDIT.EXE sözdizimi

REGEDIT [/v|-v] [/s|-s] <FILENAME>
				

<filename>

Bu gelişmiş modda REGEDIT.EXE Dosya menüsünde <a1>kayıt dosyasını Kaydet</a1> komutuyla üretilmiş bir .reg biçimli dosyasıdır.

[/ v|-v]

Bu anahtar, Gelişmiş modunda, kayıt veritabanı (Windows 3.1 Dosya Yöneticisi'nde <a2>ağaç</a2> penceresine benzer) bir ağaç yapısında görüntülenir REGEDIT.EXE açar. Veritabanında herhangi bir parçasını düzenlenebilir.

[/ s|-s]

Komut satırında bir dosya adı belirtilmişse, bu anahtar normalde görüntülenirdi bilgi verici iletişim kutularını gösterme için kullanılır. Bir uygulama için Kur programını REGEDIT.EXE sahip bir .reg dosyası yürütmek istiyor, ancak kullanıcıya görüntülenen tüm iletişim kutularını karışmış istemezse, bu yararlıdır.

Anahtarlar için sözdizimi

Ya da "/" veya "-" olabilir, isteğe bağlı anahtarlar bitişini işaret eder için kullanılır. Anahtarlar büyük veya küçük yazılan ve da (örneğin, - karşılık) birleştirilebilir. Tanınmayan anahtar yoksayılır.

Özellikler

Makale numarası: 82821 - Last Review: 10 Ekim 2003 Cuma - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 3.1 Standard Edition
  • Microsoft Windows 3.11 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB82821 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:82821

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com