Komunikat o błędzie "Wpisz inne hasło" podczas zmiany hasła dla po raz drugi

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 828399 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Podczas próby zmiany hasła na komputerze z systemem Microsoft Windows XP Professional może zostać wyświetlony komunikat o błędzie podobny do następującego:
Hasło musi mieć co najmniej numer znaki; nie można powtórzyć poprzedniego numer hasła; musi zawierać literami, cyframi lub interpunkcji; i nie może zawierać konta lub imię i nazwisko. Wpisz inne hasło. Wpisz hasło, które spełnia te wymagania w obu polach tekstowych.
Ten komunikat o błędzie jest wyświetlany, mimo że nowe hasło, którego używasz, jest zgodna z ograniczenia, które są opisane w komunikacie o błędzie. Na przykład nowe hasło spełnia następujące wymagania:
 • Używa on poprawną liczbę znaków.
 • Nie powtarzaj poprzednie hasło.
 • Zawiera on wielkich liter (literami), cyfry i znaki interpunkcyjne.
 • Nie zawiera pełnej nazwy lub nazwy konta.

Przyczyna

Ten problem może wystąpić podczas próby zmiany hasła drugi raz w ciągu okresu jest spowodowana zasady grupy wiek hasła minimalne ustawienie zabezpieczeń. Wiek bieżące hasło musi być większa niż minimalny okres ważności hasła, zgodnie z ustawieniem ustawienie zabezpieczeń zasady grupy.

Komunikat o błędzie opisanej w sekcji jest mylące, ponieważ nie wymienia tego wymogu "Symptomy".

Rozwiązanie

Informacje dotyczące dodatku Service pack

Aby rozwiązać ten problem, należy uzyskać najnowszy dodatek service pack dla systemu Windows XP. Aby uzyskać więcej informacji kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
322389 bazy wiedzy Jak uzyskać najnowszy dodatek service pack dla systemu Windows XP

Informacje o poprawce

Obsługiwana poprawka jest dostępna w firmie Microsoft. Jednak ta poprawka jest przeznaczona do usunięcia tylko problemu opisanego w tym artykule. Tylko do systemów, w których występuje ten problem, należy zastosować tę poprawkę. Ta poprawka może być dodatkowo testowana. Jeśli dany system nie jest poważnie narażony na ten problem, firma Microsoft zaleca, aby poczekać na następną aktualizację oprogramowania zawierającą tę poprawkę.

Jeśli poprawka jest dostępna do pobrania, jest sekcja "Poprawka dostępna do pobrania" na początku tego artykułu z bazy wiedzy Knowledge Base. Ta sekcja nie jest wyświetlany, skontaktuj się z działem pomocy technicznej firmy Microsoft w celu uzyskania poprawki.

Uwaga Wystąpienia dodatkowych błędów lub konieczności rozwiązania problemu, należy utworzyć osobne zlecenie usługi. Zwykłe technicznej będą pobierane dodatkowych pytań i problemów, które nie kwalifikują się do tej poprawki. Aby uzyskać pełną listę numerów telefonów pomocy technicznej firmy Microsoft lub utworzyć osobne zlecenie usługi odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Uwaga "Poprawka dostępna do pobrania" zawiera listę języków, dla których poprawka jest dostępna. Jeśli język nie jest widoczny, jest to, ponieważ poprawka nie jest dostępna dla danego języka.

Wersja anglojęzyczna tej poprawki ma atrybuty plików (lub nowsze) wymienione w poniższej tabeli. Daty i godziny odpowiadające tym plikom zostały podane skoordynowanego czasu uniwersalnego (UTC). Podczas przeglądania informacji o pliku są konwertowane na czas lokalny. Aby zobaczyć różnicę między czasem UTC i czasem lokalnym, należy użyć Strefa czasowa Karta w aplecie Data i godzina w Panelu sterowania.
  Date     Time  Version      Size  File name
  ---------------------------------------------------------
  31-Oct-2003 01:27 5.1.2600.1316   970,240 Msgina.dll    
Po zastosowaniu tej poprawki, a następnie spróbuj zmienić swoje hasło drugi raz w ciągu okresu jest spowodowana zasady grupy wiek hasła minimalne ustawienie zabezpieczeń, może zostać wyświetlony komunikat o błędzie podobny do następującego zamiast komunikatu o błędzie opisanego w sekcji "Symptomy":
Hasło musi mieć co najmniej numer znaki; nie można powtórzyć poprzedniego numer hasła; musi wynosić co najmniej numer dni; musi zawierać literami, cyframi lub interpunkcji; i nie może zawierać konta lub imię i nazwisko. Wpisz inne hasło. Wpisz hasło, które spełnia te wymagania w obu polach tekstowych.

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft wymienionych w sekcji "Dotyczy". Ten problem został po raz pierwszy rozwiązany w dodatku Service Pack 2 dla systemu Microsoft Windows XP.

Więcej informacji

Ustawienie zasady grupy wiek hasła Minimum określa okres (w dniach) czy należy używać hasła, zanim użytkownik będzie mógł je zmienić. (Administrator) można ustawić wartość 1 do 998 dni lub zezwolić zmiany bezpośrednio przez ustawienie wartości 0 dni.

Minimalny okres ważności hasła musi być mniejszy niż maksymalny okres ważności hasła, chyba że maksymalny okres ważności hasła jest ustawiona na 0 (ustawienie 0 oznacza, że hasło nigdy nie wygasa). Jeśli maksymalny okres ważności hasła jest ustawiony na 0, minimalny okres ważności hasła można ustawić dowolną wartość z zakresu 0 do 998.

Minimalny okres ważności hasła należy ustawić wartość większa niż 0, jeśli mają ustawienie Wymuszaj zasady grupy historii hasła była skuteczna. Jeśli nie zrobić, użytkownicy mogą zmieniać hasła wielokrotnie, dopóki nie zostaną zwrócone do starego Ulubione.

Uwagi
 • Domyślnie ustawienie zabezpieczeń zasady grupy wiek hasła Minimum jest 0 dni. To ustawienie domyślne umożliwia administratorowi określić hasło dla użytkownika, a następnie, aby użytkownik musiał zmienić hasło zdefiniowane przez administratora podczas logowania się użytkownika. Jeśli (jako administrator) konfigurowania zabezpieczeń zasady grupy wiek hasła co najmniej 1 dzień lub dłużej i ustaw hasło użytkownika bez zaznaczania Użytkownik musi zmienić hasło przy następnym logowaniu opcja, użytkownicy nie może zalogować się i zmieniać hasła do momentu wygaśnięcia terminu minimalny okres ważności hasła.
 • Domyślnie Wymuszanie historii haseł wynosi 1 dzień na kontrolerach domeny i 0 dni na serwerach autonomicznych. Domyślnie komputery członkowskie wykonują konfigurację kontrolerów domeny.
 • Aby skonfigurować ustawienie minimalny okres ważności hasła, otwórz odpowiednie zasady, a następnie rozwiń drzewo konsoli:
  Komputer Konfiguracja komputera\Ustawienia systemu Windows\Ustawienia zabezpieczeń\Zasady konta\Zasady Policies\Password zasad
Aby uzyskać więcej informacji kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
824684Opis standardowej terminologii używanej do opisywania aktualizacji oprogramowania firmy Microsoft

Właściwości

Numer ID artykułu: 828399 - Ostatnia weryfikacja: 24 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Professional
Słowa kluczowe: 
kbautohotfix kbhotfixserver kbwinxpsp2fix kberrmsg kbqfe kbwinxppresp2fix kbfix kbbug kbmt KB828399 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:828399

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com