Parolanızı bir kez değiştirdiğinizde "Lütfen farklı bir parola yazın" hata iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 828399 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Windows XP Professional tabanlı bir bilgisayarda parolanızı değiştirmeye çalıştığınızda, aşağıdakine benzer bir hata iletisi alabilirsiniz:
Parolanız en az number karakterleri; önceki number parolalarınızı yinelenemez; büyük harf, rakam veya noktalama; içermeli ve hesabı ya da tam adı içeremez olması gerekir. Farklı bir parola girin. Bu iki koşulu da sağlayan bir parolayı iki metin kutusuna da yazın.
Hata iletisinde açıklanan kısıtlamalarla yeni parola, kullandığınız uyumlu olsa bile bu hata iletisini alırsınız. Örneğin, yeni bir parola aşağıdaki koşulları karşıladığından:
 • Bu, doğru sayıda karakter kullanır.
 • Önceki parola yinelemez.
 • Bu, büyük harf karakterleri (büyük), sayılar ve noktalama işaretleri içerir.
 • Hesap adınızı veya tam adınızı içermez.

Neden

Parolanız en az parola süresi Grup ilkesi güvenlik ayarı tarafından dikte edildiği süre içinde ikinci bir kez değiştirmeye çalışırsanız bu sorun oluşabilir. Grup ilkesi güvenlik ayarı tarafından dikte edildiği gibi geçerli bir parola geçerlilik süresi en az parola geçerlilik süresi büyük olmalıdır.

Hata iletisi, "bölümü, bu gereksinimin bahsetmek için yanıltıcı Belirtiler" açıklanmıştır.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version      Size  File name
  ---------------------------------------------------------
  31-Oct-2003 01:27 5.1.2600.1316   970,240 Msgina.dll    
Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra en az parola süresi Grup ilkesi güvenlik ayarı tarafından dikte edildiği süre içinde ikinci kez parolanızı değiştirmek deneyin sonra yerine, "Belirtiler" bölümünde açıklanan hata iletisi aşağıdakine benzer bir hata iletisi alırsınız:
Parolanız en az number karakterleri; önceki number parolalarınızı yinelenemez; en az number günden önce erişilenlerdir olmalıdır; büyük harf, rakam veya noktalama; içermeli ve hesabı ya da tam adı içeremez olması gerekir. Farklı bir parola girin. Bu iki koşulu da sağlayan bir parolayı iki metin kutusuna da yazın.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows XP Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Dönem (gün içinde) en az parola süresi Grup ilkesi ayarı belirler Kullanıcının değiştirebilmesinden önce bir parola kullanılmalıdır. Değeri için 1 998 gün, (Yönetici) olarak ayarlayın ya da, değişiklikler hemen 0 (sıfır) gün olarak değerini ayarlayarak izin verebilirsiniz.

En az parola geçerlilik süresi en uzun parola geçerlilik süresi 0 (0 ayarı, parola hiçbir zaman sona erecek gösterir) olarak ayarlanmadığı sürece, en uzun parola geçerlilik süresinden az olmalıdır. En uzun parola geçerlilik süresi 0 olarak ayarlanırsa, en az parola geçerlilik süresi 0 için 998 aralığındaki herhangi bir değere ayarlanabilir.

Parola geçmişini uygula Grup ilkesi ayarı etkin olmasını istediğiniz en az parola geçerlilik süresi 0'dan büyük bir değere ayarlayın. Bunu değil, bunlar için eski bir sık kullanılanı dönünceye kadar kullanıcılar parolaları art arda geçiş yapabilirsiniz.

Notları
 • Varsayılan olarak, en az parola süresi Grup ilkesi güvenlik ayarını 0 gündür. Bu varsayılan ayarı, bir yönetici, bir kullanıcı için bir parola belirlemek için izin verir ve kullanıcı oturum açtığında yönetici tanımlı parolayı değiştirmek kullanıcının gerektirir. (Yönetici) olarak, 1 gün veya daha uzun en az parola süresi Grup ilkesi güvenlik ayarını yapılandırıp kullanıcı gerekir sonraki oturum açışında parolayı değiştirmeli değiştirme seçeneği seçmeden kullanıcının parolasını ayarla, kullanıcılar oturum açıp süre en kısa parola geçerlilik süresi dolmadan parolalarını değiştirme edemiyor.
 • Varsayılan olarak, Parola geçmişini zorla etki alanı denetleyicilerinde 1 gün ve tek başına sunucularda 0 (sıfır) gün olarak ayarlanır. Varsayılan olarak, üye bilgisayarlar kendi etki alanı denetleyicilerinin yapılandırmasına izleyin.
 • En kısa parola geçerlilik süresi ayarını yapılandırmak için <a0></a0>, uygun ilke'nı açın ve sonra da aşağıdaki konsol ağacını genişletin:
  Bilgisayar Yapılandırması\Windows Ayarları\Güvenlik Ayarları\Hesap ilkeleri\parola ilkesi
Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 828399 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 4.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbwinxpsp2fix kberrmsg kbqfe kbwinxppresp2fix kbfix kbbug KB828399 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:828399

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com