Microsoft Exchange 2003'te anonim göndericiler işlevini çözümleme (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 828770 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Exchange kuruluşunuzda Microsoft Exchange 2000 Server bilgisayarları ve Microsoft Exchange Server 2003 bilgisayarları içerir ve, posta kutusu şimdi kullanıcının, Exchange 2003 kullanan bir Exchange 2000 kullanıcısından gönderilen bir iletiyi açmak için Microsoft Outlook'u sakladığınız zaman, bir kullanıcının posta kutusunu Exchange 2000'den Exchange 2003'e, taşıma, gönderenin e-posta adresi doğru çözümlenemedi. Aşağıdaki örnekte olduğu gibi bir Basit Posta Aktarım Protokolü (SMTP) adresi, e-posta adresi görüntülenir:
"Don Hall" <DonH@contoso.com>
Gönderenin genel adres listesinde ilişkili bir Microsoft Active Directory hizmeti hesabının bile olsa daha fazla bilgi için e-posta adresi, kullanılabilir.

Neden

Bu davranış, bir iletidir anonim olarak gönderilen gibi ınternet'ten olarak ve iletinin Gönderen kişi sahte oluşur. Varsayılan olarak, Exchange2003 özgün SMTP ileti gönderme yöntemini korur ve SMTP gönderme anonimse, gönderenin adresini gidermez. Ilgili genel adres listesi girişlerini çözümlenecek anonim teslimlerin izin vermek istiyorsanız, anonim göndericiler Çözümle Exchange 2003 adlı yeni bir işlev kullanabilirsiniz. Bu i?lev, anonim SMTP sanal sunucusu tarafından alınan postaların çözmenize olanak sa?lar. Çözümleme anonim göndericiler işlevini, Exchange 2000 ResolveP2 işlevin yerini alır.

Microsoft Exchange 2000'de ResolveP2 işlevi hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
288635Exchange 2000 Server'deki işlevsellik çözmek

Çözüm

Ilgili genel adres listesi girişine çözümlenecek anonim teslimlerin izin vermek istiyorsanız, SMTP sanal sunucusunda Anonim e-posta çözümleme seçeneğini etkinleştirmeniz gerekir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ı, Microsoft Exchange ' in üzerine gidin ve sonra Sistem Yöneticisi ' ni tıklatın.
 2. Sistem Yöneticisi ' nde sunucuları ' nı genişletin ve sonra hedef sunucuyu genişletin.
 3. Iletişim kuralları ' nı genişletin ve SMTP ' yi genişletin.
 4. SMTP sanal sunucusunu sağ tıklatın ve sonra da Özellikler ' i tıklatın.
 5. Özellikleri iletişim kutusunda, erişim) sekmesini tıklatın, sonra da kimlik doğrulama ' yı tıklatın ve anonim bir e-posta Çöz) onay kutusunu seçmek için tıklatın.
Not Microsoft, ınternet'ten posta alma herhangi bir Exchange bilgisayarlarda <a2>anonim e-posta Çözümle</a2> seçeneğini etkinleştirin önermez. Anonim göndericiler çözümleme seçeneğini kapatırsanız, herhangi bir kullanıcı, SMTP sunucusu üzerinden anonim posta gönderebilir ve posta iletisi olarak kimliği doğrulanmış bir posta alıcısına görüntülenir.Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
288635XIMS: Exchange 2000 Server'deki işlevsellik çözümle

Daha fazla bilgi

Bu davranış, yalnızca anonim olarak gönderilen posta etkiler. -Microsoft Outlook Web Access (OWA), aracılığıyla Distributed Authoring sürüm (DAV), gönderilen veya Outlook'u kullanarak, MAPI ile aşağıdaki örneklerde, tüm kimliği doğrulanmış bir posta gönderme yöntemlerini posta:
 • Kimliği doğrulanmış gönderenin: Gamze Etikan
 • Anonim bir gönderici: “ Gamze Etikan ” <jdoe@fabrikam.com>
Bu SMTP işlevselliğiyle Exchange 2000 ResolveP2 işlevine benzer. Ancak, Exchange 2003'te kayıt defteri ayarlarını Exchange 2003'te geçersiz. Varsayılan olarak, Exchange 2003 SMTP gönderme yöntemi (anonim veya kimliği doğrulanmış) her sunucu protokolü oturum sırasında korur.

Ayrıca, ınternet kenarlık SMTP ağ geçitleri, anonim bağlantılar için ınternet posta akışı kabul etmelisiniz. Kötü niyetli kullanıcılar ağ geçidinde iletileri Gönderenler adresi geçerli bir kullanıcı Active Directory'de imitating tarafından sızdırmasına. Exchange, posta sunucuları bulunan bir kuruluştan geçtiği gibi 2003, anonim bir iletinin teslimini izlenir.

NotÇözümleme anonim e-posta seçeneği etkinleştirmek, herhangi bir kullanıcı, SMTP sunucusu üzerinden anonim posta gönderebilir ve adsız adres olarak kimliği doğrulanmış bir posta alıcısına görüntülenir.

Çapraz orman senaryolarında kimlik doğrulama

Ormanlar arası kimlik doğrulamasını etkinleştirmek için


Ormanlar arası ya da inter-organization SMTP kimlik doğrulamasını etkinleştirmek için <a0></a0>, kimliği doğrulanmış bir hesabın başka bir ormandan kullanan her ormanda bağlayıcıları oluşturmanız gerekir. Bunu yaptığınızda, genel adres listesinde uygun görüntü adı için kimliği doğrulanmış bir kullanıcı tarafından bir iki orman arasında gönderilen tüm postaların giderir. Bu bölüm, ormanlar arası kimlik doğrulamasını etkinleştirmek açıklar. Bu örnekte, iki orman OrgA ve OrgB adlı vardır.
 1. Hesabı Farklı Gönder izni OrgA ormanda oluşturun. (OrgB ormandaki tüm kullanıcılar için bir ilgili kişi, ayrıca OrgA ormandaki var; Bu nedenle, bu hesabın OrgB ormandaki kullanıcıların kimliği doğrulanmış bir posta göndermelerine izin verir.) Yeni hesabı Farklı Gönder izinleri tüm Exchange sunucularını OrgA OrgB ormandan gelen postayı kabul edecek olan yapılandırmanız gerekir.
 2. OrgB ormanda bulunan bir Exchange sunucusunda OrgA ormanda giden posta göndermek için oluşturduğunuz hesabı kullanarak kimlik doğrulaması gerektiren bir bağlayıcı oluşturun.
OrgB ormanı OrgA ormandan ormanlar arası kimlik doğrulamasını ayarlamak için <a0></a0>, OrgB ormanı ve OrgA ormandaki bir bağlayıcı hesabı oluşturmak için bu adımları yineleyin.

Hedef ormandaki farklı Gönder izinleri olan bir kullanıcı hesabı oluşturmak için


Bağlantı bir ormanda, bağlayıcı kurmadan önce hedef ormandaki (bağlanmak istediğiniz ormanda) bir hesap oluşturmalısınız ve bu hesaba Farklı Gönder izinleri verin. Bu izinler hedef ormandaki tüm sunucuları yapılandırmanıza ve bağlantı ormandan gelen bağlantıları kabul eder. Aşağıdaki yordamlar OrgA ormanı ve bağlayıcı OrgB ormandaki bir hesap ayarlama anlatan, bu OrgB ormandaki kullanıcıların OrgA ormanı çözümlenen bir e-posta adresleriyle posta göndermeye izin verir.

Ormanlar arası kimlik doğrulama için kullanılan hesabı oluşturmak için

 1. (OrgA orman) hedef ormandaki Active Directory Kullanıcıları ve bilgisayarları'nda bir kullanıcı hesabı oluşturun. Bu hesabın etkin olan bir hesap olması gerekir, ancak aşağıdaki izinleri gerektirir:
  • Yerel olarak oturum açma
  • Terminal sunucusu oturum açma
 2. Bağlantı ormandan gelen bağlantıları kabul edecek her Exchange sunucusunun nesnesinde Farklı Gönder izinleri bu hesap için yapılandırın.

  Not Parola ilkesi oluştururken dikkatli olun. Parolayı süresi dolacak şekilde ayarlamak, sona erme tarihinden önce parolayı değiştirir bir ilke kuralına sahip olduğunuzdan emin olun. Bu hesabın parolası zaman aşımına uğrarsa, ormanlar arası kimlik doğrulama başarısız olur.
  1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin, Microsoft Exchange ' in üzerine gidin ve sonra Sistem Yöneticisi ' ni tıklatın.
  2. Sistem Yöneticisi konsol ağacında, Server ' ı genişletin, Exchange sunucusuna bağlantı ormandan gelen bağlantıları kabul edin ve sonra Özellikler ' i tıklatın.'ı sağ tıklatın.
  3. ServerName özellikler iletişim kutusundaki Güvenlik sekmesinde, <a3>Ekle</a3>'yi tıklatın.
  4. Kullanıcıları, bilgisayarları veya grupları yeni oluşturduğunuz hesabı ekleyin ve Tamam ' ı tıklatın.
  5. Grup veya kullanıcı adları altında <a1>Güvenlik</a1> sekmesinde, yeni oluşturduğunuz hesabı seçin.
  6. Izinleri altından, Farklı Gönder yanındaki izin ver onay kutusunu tıklatın.

Bir bağlayıcı yapılandırmak için çapraz orman kimlik doğrulaması için kimlik doğrulaması gerektirme

 1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin, Microsoft Exchange ' in üzerine gidin ve sonra Sistem Yöneticisi ' ni tıklatın.
 2. Konsol ağacında, Bağlayıcılar ' ı sağ tıklatın, sonra da Yeni ' nin üzerine gelin ve sonra SMTP Bağlayıcısı ' nı tıklatın.
 3. Genel sekmesinde adı kutusuna bağlayıcı için bir ad yazın.
 4. Tüm postayı bu bağlayıcı aşağıdaki akıllı ana bilgisayara aracılığıyla ilet ' i tıklatın ve sonra da tam nitelikli etki alanı adı veya alıcı Exchange 2003 köprübaşı sunucusunun IP adresini yazın.
 5. Bir yerel köprü kurucu sunucusu bağlayıcı barındırmak için bir SMTP sanal sunucusunu seçip Ekle ' yi tıklatın.
 6. Gelişmiş sekmesindeki Giden Güvenliği ' ni tıklatın ve Windows'un tümleşik kimlik doğrulaması</a1>'ı tıklatın.
 7. Giden bağlantı kimlik bilgileri bir hesabı ve Parolayı Onayla kutusuna Hesap kutusunu ve parola kutusuna bir parola belirtin.

  Not Belirttiğiniz parolanın ve hesabın aşağıdaki koşulları karşılamalıdır:
  • Hedef ormanda (OrgA) hesabıdır.
  • Hesabı Farklı Gönder izinleri vardır.
  • Hesabın kimliği doğrulanmış OrgA hesaptır.
  Aşağıdaki biçimde, hesap adı kullanın:
  domain\username
  Bu biçim, domain hedef ormandaki bir etki alanı olduğu ve hedef ormandaki tüm Exchange sunucularına bu bağlayıcı posta kabul edeceğiniz hedef ormandaki farklı Gönder izinleri olan bir hesabın username gösterir.

Özellikler

Makale numarası: 828770 - Last Review: 25 Ekim 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 2.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB828770 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:828770

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com