Windows SharePoint Services içerik veritabanınız yönetirken, bir "<a1>Veritabanı</a1> <Database_Name> zaten var" hata iletisi alıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 828815 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Windows SharePoint Services içerik veritabanınız, SharePoint Yönetim Merkezi'ndeki İçerik veritabanlarını yönetme sayfasında kullanarak yönetmeye çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletilerinden birini alabilirsiniz:
Veritabanı ‘ Database_Name ’ zaten mevcut. (Hata kodu: 1801)


Geçerli kullanıcı ya da sanal sunucunun uygulama havuzu kimliği veritabanı ' sts_servername_1 ' sunucu ' server_name\share_point ' üzerinde sahibi değil.

Neden

Bağlanmakta olduğunuz veritabanının veritabanı sahibi SharePoint altında çalışan bir uygulama havuzu kimliği farklı olduğunda bu sorun oluşabilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, veritabanının sahipliği ve içerik ve yapılandırma için sanal sunucu hesaplarını kimlikleri eşleştirmek bir içerik veritabanı için izinleri değiştirin. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Microsoft SQL Server çalıştıran bilgisayarda, Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin, Microsoft SQL Server ' ın üzerine gidin ve Query Analyzer ' ı tıklatın.
 2. SQL Server'a bağlan iletişim kutusunda SQL Server kutusuna sunucu adını yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 3. Query menüsünde Değiştir veritabanı.
 4. Server_Name Veritabanı Seç iletişim kutusunda, güncelleştirmek istediğiniz içerik veritabanını tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
 5. Query</a0> bölmesinde, aşağıdaki sorgu yazın.

  NotDomain_Name satırlarında 3 ve 4'te sorgunun, yerini \ Content_Account ve Domain_Name \ Admin_Account içerik sanal sunucusunu etki alanı hesabını ve SharePoint Yönetim Merkezi sanal sunucusu için etki alanı hesabı. Hesapların aynıysa, SQL Query Analyzer sorguyu çalıştırmak, ancak yine de, işlem başarılı olduğunda bir hata görüntüler.

  DECLARE @ AdminVSAccount nvarchar(255)
  @ ContentVSAccount nvarchar(255) BILDIRIN.
  @ ContentVSAccount SET = N ' Domain_Name \ Content_Account ';
  SET @ AdminVSAccount = N ' Domain_Name \ Admin_Account ';
  EXEC sp_grantlogin @ ContentVSAccount;
  EXEC sp_grantlogin "@" AdminVSAccount ";
  EXEC sp_changedbowner @ AdminVSAccount;
  Eğer NOT EXISTS (SELECT * FROM sysusers WHERE name=@ContentVSAccount)
  EXEC exepsp_grantdbaccess @ ContentVSAccount;
  @ ContentVSAccount; ' db_owner' EXEC sp_addrolemember
 6. Sorgu) menüsünde, Çalıştır ' ı tıklatın.
WMSDE ile Windows SharePoint Services'ı çalıştırıyorsanız, bu sorunu gidermek için ayrı bir adım daha vardır. WMSDE yükleme işleminde, uygulama havuzu kimliği için SharePoint Yönetim Merkezi Network Service ' dir. SQL 2000 için veritabanı sahibi ağ hizmeti için bir tasarım kısıtlaması nedeniyle değiştiremezsiniz. WMSDE yüklemeler için geçici çözüm, SYSADMIN rolünün WMSDE, ağ hizmeti eklemek SharePoint içeriği Yönet veritabanlarını kullanarak veritabanına eklemek ve sonra rolü için ağ hizmeti yeniden özgün ayarlarına bırak sağlamaktır.

SYSADMIN Network Service için şu adımları izleyin:
 1. Bir OSQL oturumu başlatın.

  Bunu yapmak için <a0></a0>, Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ı tıklatın, Donatılar ' ı tıklatın ve sonra komut istemi ' ni tıklatın.
 2. Komut isteminde, burada servername sunucunuzun, ve sonra ENTER'A pres adıdır aşağıdaki sözdizimini yazarak bir OSQL oturumu başlatın:
  Osql -S servername \sharepoint -E
 3. Aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:
  sp_addsrvrolemember 'nt authority\network hizmeti', 'sysadmin'
 4. Git yazın ve ENTER tuşuna basın.
 5. SharePoint Central Administration içerik veritabanını sanal sunucuya eklemek.
 6. Içerik veritabanını geri eklendikten sonra ağ bırak Service role geri güvenlik yöneticileri ve Veritabanı Oluşturucuları.
 7. OSQL komut istemine aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:
  sp_dropsrvrolemember 'nt authority\network hizmeti', 'sysadmin'
 8. Git yazın ve ENTER tuşuna basın.
 9. Tür OSQL oturum çıkmak için'nden çıkın.

Referanslar

Daha fazla bilgi için Microsoft Windows SharePoint Services Yönetim Kılavuzu) bakın. Gerekli bir veritabanı sahibi izinleri ve veritabanı izinleri hakkında daha fazla bilgi için "Yedekleme ve geçiş" konusundaki "Yükseltme dan WMSDE için SQL Server" konusuna bakın.

Özellikler

Makale numarası: 828815 - Last Review: 20 Şubat 2007 Salı - Gözden geçirme: 3.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows SharePoint Services
 • Microsoft Office SharePoint Portal Server 2003
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbdatabase kberrmsg kbwebservices kbprb KB828815 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:828815

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com