Použití Řešitele Generalized Reduced Gradient algoritmus

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 82890 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Řešitel aplikace Microsoft Excel používá algoritmus Generalized Reduced Gradient (GRG2) pro optimalizaci nelineárních problémů. Tento algoritmus byl vyvinut společností Leon Lasdon z University Texas v Austinu a Allan Waren z Cleveland z Cleveland State University.

Při řešení lineárních problémů a použití metody jednoduší hranice na proměnné a pobočky a vázané metoda implementována John Watson a Dan Fylstra Frontline Systems, Inc.

Další informace

Řešitel aplikace Microsoft Excel používá iterativní číselný metody zahrnujících "připojení v" zkušební hodnoty měnitelných buněk a pozorování vypočítávána omezení buněk a buněk optimální výsledky. Každou zkušební verze se nazývá "iteraci." Protože přístup výhradně „ zkušební verze a chyba „ by trvat velmi dlouhou dobu (zejména pro problémy zahrnující mnoho měnitelné buňky a omezení), Řešitel aplikace Microsoft Excel provádí rozsáhlé analýz pozorovaných výstupů a jejich sazby Změna jako jsou různou vstupů do příručka výběru nové zkušební hodnoty.

V typické problém jsou optimální buňky a omezení funkcí (to znamená, že závisí) měnitelných buněk. (První Odvozenina funkci měří jeho rychlost změny jako vstupní rozlišit. Pokud zadáno několik hodnot, funkce má několik parciálních derivací měření jeho rychlost změnit s ohledem na každý vstupní hodnoty; společně, parciálních derivací tvoří vektor nazývá přechodu funkce.

Derivací (a přechody) přehrát rozhodující roli iterační metod Řešitel aplikace Microsoft Excel. Poskytují clues k jak měnitelné buňky rozlišit. Například pokud maximalizované optimální buňky a jeho Odvozenina částečné s ohledem na jedné měnitelné buňky je velký kladné číslo, zatímco jiné částečné Odvozenina je poblíž nula Řešitel aplikace Microsoft Excel pravděpodobně zvýší hodnotu první měnitelné buňky na další iterace. Záporné Odvozenina částečné navrhne související měnitelné buňky hodnota by měla být rozlišit v opačném směru.

Dopředné a centrální Differencing

Řešitel aplikace Microsoft Excel derivací approximates číselně mírně přesunutím každou hodnotu měnitelné buňky a pozorování rychlost změnit každou buňku omezení a optimální buňku. Tento proces se nazývá omezené rozdíl odhad Odvozenina. Řešitel aplikace Microsoft Excel můžete použít differencing dopředného nebo centrální differencing jako řízena volbu derivací na dialogové okno Možnosti Řešitele.

Jediný bod (která je, sada hodnoty měnitelných buněk), který se mírně liší od aktuálního bodu vypočítat Odvozenina, zatímco centrální differencing používá dva body ve směru dopředu differencing používá. Centrální differencing je přesnější, pokud je změna rychle aktuální bodu Odvozenina, ale vyžaduje další přepočty. Výchozí volbou je vpřed differencing, což je jemný ve většině situací.

Lineární problémy lze vyřešit s daleko méně práce než nelineárních problémů; Řešitel aplikace Microsoft Excel nemusí přepočítá Změna derivací a mohou extrapolovat podél přímé čáry namísto přepočítání listu. Tyto úspory času jsou přenesena do přehrávání při zaškrtněte políčko lineární model v dialogovém okně Možnosti Řešitele. Toto políčko nezaškrtnete, problém lze vyřešit stále Řešitel aplikace Microsoft Excel, ale bude strávíte čas navíc tím.

Pokud víte, že problém je zcela lineární, vyberete možnost Lineární Model bude urychlit proces řešení koeficientu časy dvacet dvě k (v závislosti na velikost listu). Downside je, že pokud jsou vzorce skutečné listu nelineární a je vybrána tato možnost, jste nesprávný problém vyřešit.

Ačkoli Řešitel aplikace Microsoft Excel zkontrolovat konečné řešení, při kontrole lineární model pomocí listu úplný přepočet, není absolutní však záruka, že problém je skutečně lineární. Řešení můžete vždy překontrolovat spuštěním stejný problém s políčko nezaškrtnuté.

Mnoho obchodní listy obsahují převážně lineární vzorce plus několik vztahy klíčů nelineární. Tyto potíže nejsou amenable metod lineární programování nebo možnost Lineární Model. Vyžadují úplnou napájení nelineární programování. Metoda Generalized Reduced Gradient používané v Řešiteli Microsoft Excel je poměrně efektivní pro problémy tohoto typu, protože používá lineární approximations funkce problém na počet fází v procesu řešení; skutečné funkce jsou lineární, jsou tyto approximations přesné.

Podmínky optimality

Protože první Odvozenina (nebo přechodovou) optimální buňku měří jeho rychlost změnit s ohledem na (jednotlivých) měnitelné buňky, když jsou všechny parciálních derivací optimální buňku nula (tj přechodu je nula vektor) podmínek první pořadí optimality byly splněny (některé další druhý pořadí podmínky musí být zaškrtnuto i) nutnosti nalezen nejvyšší (nebo nejnižší) možná hodnota pro optimální buňku.

Více místně optimálně body

Některé problémy mít mnoho místně optimální bodů, kde jsou parciálních derivací optimální buňku nula. Graf funkce optimální buňku v takových případech by zobrazit mnoho zakřivení maxim a různou výšku a hloubkách minim. Při spuštění v dané sadě hodnoty měnitelných buněk metody používané v Řešiteli Excel Microsoft většinou konvertován na jednom podlaží hilltop nebo minimum blízko k počáteční bod. Ale ne zkontrolujte způsob vědět, zda je vyšší hilltop, například některé vzdálenost pryč má Řešitel aplikace Microsoft Excel.

Jediným způsobem najít globální optimálně, je použití externích znalostní problém. Buď prostřednictvím společného smyslu reasoning o problému nebo prostřednictvím experimentation musíte určit obecné oblasti, ve které globální optimálně leží a spustit Řešitel aplikace Microsoft Excel s hodnoty měnitelných buněk jsou v rámci dané oblasti. Můžete také spustit Řešitel aplikace Microsoft Excel z několika různých, široce oddělených body a naleznete, je nejvhodnější řešení.

Další informace o procesech vnitřních řešení řešitele 's kontaktovat:

   Frontline Systems
   P.O. Box 4288
   Incline Village, Nevada  89450-4288
   (702) 831-0300
				


Informace můžete nalézt také na http://www.frontsys.com/

Kontaktní informace výrobců zahrnuty v tomto článku jsou poskytovány pomoci najít potřebujete technickou podporu. Tyto informace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Společnost Microsoft neručí za správnost těchto informací o kontaktech.

Program kód Řešitel aplikace Microsoft Excel je autorských práv 1990 1991, 1992 podle částí Frontline Systems, Inc. copyright 1989 Optimal metody, Inc.

Odkazy

"Příručce uživatele Řešitele Excel" pro Macintosh verze 3.0, stránka 2

"Příručce uživatele Řešitele Excel" pro Windows verze 3.0, stránka 2

Vlastnosti

ID článku: 82890 - Poslední aktualizace: 16. listopadu 2006 - Revize: 1.4
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Excel 2000 Standard Edition
  • Microsoft Excel 97 Standard Edition
  • Microsoft Excel 95 Standard Edition
  • Microsoft Excel 5.0 Standard Edition
  • Microsoft Excel 98 pro počítače Macintosh
Klíčová slova: 
kbmt kbinfo KB82890 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:82890

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com