Riešiteľ použitia generalizovaná znížiť Gradient algoritmus

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 82890 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Microsoft Excel Riešiteľ používa Generalized Reduced Gradient (GRG2) Algoritmus pre optimalizáciu nelineárnych problémoch. Tento algoritmus bol vyvinutý Autor: Leon Lasdon z University of Texas v Austine a Allan Waren z Cleveland State University.

Lineárnych problémov použite simplex metóda s medze na premenné a pobočky a viazané metóda s ohraničenými a Dan Fylstra zo Frontline Systems, Inc.

DALSIE INFORMACIE

Microsoft Excel Riešiteľ používa metódu iteračného numerické metódy, ktoré zahŕňajú "zapojenie v" skúšobná hodnôt v meniteľných bunkách a pozorovať výsledky počítajú obmedzenie buniek a optimálne bunky. Každý súdne konanie sa nazýva "iteráciu." Pretože čistého "pokusov a omylov" prístup by trvať veľmi dlho (najmä pre problémov týkajúcich sa mnohé meniteľné bunky a obmedzenia), program Microsoft Excel Riešiteľ vykoná rozsiahle analýzy pozorovaných výstupov a ich miery zmeny ako vstupy sú rôznorodé a Sprievodca výber nových skúšobnú hodnôt.

Typickým problémom, obmedzenia a optimálne bunky sú funkcie o (t. j. závisia) meniteľných buniek. (Prvý derivátu funkcie opatrenia jej miera zmeny ako vstup je pestrá. keď, kedy Existuje niekoľko hodnôt zadaných, funkcia má niekoľko čiastočné deriváty meranie jej miera zmeny s ohľadom na každý z vstupné hodnoty; spolu tvoria Parciálne derivácie vektor nazýva gradient funkciu.

Deriváty (a prechody) hrať rozhodujúcu úlohu iteratívnu metód vo Program Microsoft Excel Riešiteľ. Poskytujú indície o tom, ako upraviteľné bunky by sa mala meniť. Napríklad, ak je maximalizované optimálne bunky a jeho Parciálna derivácia vzhľadom na jednej nastaviteľné bunky je veľká kladné číslo, zatiaľ čo iný Parciálna derivácia je blízka nule, Microsoft Program Excel Riešiteľ pravdepodobne zvýši hodnotu prvého meniteľné bunky na budúci iteráciu. Negatívny Parciálna derivácia naznačuje, že hodnota súvisiacich nastaviteľné bunky by sa mala meniť v opačnom smerom.

Dopredu a strednej diferenciáciou

Microsoft Excel Riešiteľ približuje deriváty číselne presunutím každý meniteľných buniek hodnotu mierne a pozorovanie mieru zmeny každé obmedzenie bunkou a bunkou, optimálne. Tento proces sa nazýva konečná rozdiel odhad derivátu. Microsoft Excel Solver môže využívať buď dopredu diferenciáciou alebo centrálnej diferenciáciou, ako riadený Deriváty voľby v dialógovom okne Možnosti Riešiteľa.

Dopredu diferenciáciou používa jediný bod, (čiže nastavené nastaviteľné bunky hodnoty) sa mierne líši od aktuálny bod na výpočet derivátu, zatiaľ čo centrálnej diferenciáciou používa dva body v opačnom smeroch. Centrálny diferenciáciou je presnejšie, ak derivátu je rýchlo menia na aktuálny bod, ale vyžaduje viac prepočítanie. Predvolená možnosť je dopredu diferenciáciou, čo je v poriadku vo väčšine situáciách.

Lineárne problémy môžu byť vyriešené s oveľa menej práce ako nelineárnych problémoch; Microsoft Excel Riešiteľ nemusí recompute meniace deriváty, a môžete extrapolovať pozdĺž rovno čiarami namiesto prepočítanie Funkcia pracovného hárka. Tieto časové úspory sú privezené hrať, keď vyberiete Prevziať políčko Lineárny Model v dialógovom okne Možnosti Riešiteľa. Ak ste Nechcem začiarknite toto políčko, program Microsoft Excel Riešiteľa môžete ešte vyriešiť problém, ale to bude stráviť extra čas robiť tak.

Keď viete, že problém je úplne lineárna, výber predpokladať prítomnosť Lineárny Model voľba urýchli proces riešenia faktorom dva až dvadsať krát (v závislosti na veľkosť hárka). Nevýhodou je, že ak vzorce skutočné hárka sú nelineárnych a táto voľba je vybratá, ste zle problém vyriešiť.

Hoci Microsoft Excel Riešiteľ skontrolovať konečného roztoku pri prevziať Lineárny Model kontroluje pomocou plný hárok prepočtu, nie je to absolútne zaručiť, že problém je skutočne lineárne. Môžete vždy znova skontrolovať roztok spustením rovnaký problém s políčko vymaže.

Mnoho podnikov hárky obsahujú väčšinou lineárne vzorce plus pár kľúč nelineárnych vzťahy. Tieto problémy nie sú podriadené žalobám metódy lineárnych programovania alebo možnosť Lineárny Model. Vyžadujú plnú moc nelineárne programovanie. Generalizovaná Znížené Gradient metódy používané v Riešiteľovi Microsoft Excel je docela účinné pre problémov tohto typu, pretože používa lineárna aproximácií problém funkcií na mnohých štádiách proces riešenia; pri aktuálnych funkcií sú lineárne, tieto aproximácií sú presné.

Optimalizovanie podmienok

Pretože prvý derivát (alebo sklon) optimálne bunku opatrenia jeho rýchlosť zmien s ohľadom na (všetky) v meniteľných bunkách, keď Parciálne derivácie optimálne bunky sú nula (to znamená, gradient je nulový vektor), prvý-order podmienky pre optimalizovanie boli splnené (niektoré dodatočné druhý nariadiť podmienky musí sa skontrolovať aj) so nájsť možné najvyššie (alebo najnižšie) hodnota pre optimálne bunku.

Viacnásobné lokálne optimálne bodov

Niektoré problémy majú mnoho lokálne optimálne bodov kde čiastočného deriváty optimálne bunky sú nula. Graf optimálne bunky Funkcia v takýchto prípadoch by ukázať mnoho kopcov a údolí meniacich sa výšok a hĺbok. Keď začal na danú množinu nastaviteľné bunky hodnoty, metódy používané v Riešiteľovi Microsoft Excel budú tendenciu konvergovať jednotného kopci alebo údolia poschodí blízko k východiskovému bod. Ale Microsoft Excel Riešiteľ nemá žiadne určite tak vedel či existuje taller kopci, napríklad niektoré vzdialenosť preč.

Jediným spôsobom, ako nájsť globálnej optimálne je uplatňovať vonkajších znalosti problém. Buď prostredníctvom zdravého rozumu uvažovania o probléme alebo prostredníctvom pokusov, musíte určiť všeobecné regiónu, v ktorom globálne optimálne leží a začať Microsoft Excel Riešiteľ s nastaviteľným hodnoty buniek, ktoré sú v rámci tohto regiónu. Prípadne môžete spustiť Microsoft Excel Riešiteľ z viacerých rôznych, široko oddelených bodov a vidieť, ktoré riešenie je najlepšie.

Ďalšie informácie o procesoch vnútorných riešení Riešiteľ to, kontaktujte:

   Frontline Systems
   P.O. Box 4288
   Incline Village, Nevada  89450-4288
   (702) 831-0300
				


Môžete tiež nájsť informácie http://www.frontsys.com/

Kontaktné údaje tretích strán zahrnuté v tomto článku sú uvedené ktoré vám pomôžu nájsť technickú podporu, ktorú potrebujete. Toto kontaktné informácie podliehajú zmenám bez predchádzajúceho upozornenia. Microsoft v žiadnom prípade záruk presnosť tejto tretej strany kontaktné informácie.

Kód programu Microsoft Excel Riešiteľ je autorských práv 1990, 1991, 1992 o Frontline Systems, Inc. porcií copyright 1989 Optimal. metódy, Inc

ODKAZY

„Microsoft Excel Riešiteľ Používateľská príručka"pre počítače Macintosh, verzii 3.0, strana 2

„Microsoft Excel Riešiteľ Používateľská príručka"pre Windows, verzia 3.0, strana 2

Vlastnosti

ID článku: 82890 - Posledná kontrola: 10. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Excel 2000 Standard Edition
  • Microsoft Excel 97 Standard Edition
  • Microsoft Excel 95 Standard Edition
  • Microsoft Excel 5.0 Standard Edition
  • Microsoft Excel 98 for Macintosh
Kľúčové slová: 
kbinfo kbmt KB82890 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:82890

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com