Olay günlükleri bozuk

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 829246 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Windows 2000 tabanlı bir bilgisayarda, olay günlükleri bozulabilir.

Neden

Bu davranış, olay günlükleri doluysa ve olay günlüğü başa sararsa oluşabilir.

Çözüm

Güncelleştirme bilgileri

Bu sorunu çözmek için, Windows 2000 Service Pack 4 (SP4) için Güncelleştirme Toplaması 1'i edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
891861 Windows 2000 SP4 için Güncelleştirme Toplaması 1 ve bilinen sorunlar

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın.

Karşıdan yüklenebilecek bir düzeltme varsa, bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine bir istekte bulunun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya sorun giderme işlemleri gerekirse, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu dil için kullanılabilir bir düzeltme bulunmamasıdır.

Önkoşullar

Bu düzeltmenin yüklenebilmesi için, bilgisayarda Windows 2000 Service Pack 3 (SP3) veya sonrası yüklü olmalıdır. Düzeltmeyi uygulamanın yanı sıra, bozuk olay günlüğü dosyalarını da temizlemeniz gerekebilir.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmalısınız.

Düzeltme değiştirme bilgileri

Bu düzeltme, başka düzeltmelerin yerine geçmez.

Dosya bilgileri

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya öznitelikleri) sahiptir. Bu dosyalarla ilgili tarihler ve saatler UTC (eşgüdümlü evrensel saat) kullanılarak listelenmiştir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında Saat Dilimi sekmesini kullanın.
  Tarih    Saat  Sürüm     Boyut  Dosya adı
  -------------------------------------------------------
  16 Eki 2003 04:31 5.0.2195.6866 47.376 Eventlog.dll
Not Düzeltmeyi yükledikten sonra olay günlüğünü görüntüleyemezseniz, olay günlüğünü bir defa kaydedip temizleyin.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için, olay günlüğünü temizleyin. Bu çözüm geçicidir. Olay günlükleri tekrar dolduğunda ve başa sardığında sorun yeniden oluşabilir.

Durum

Microsoft bu sorunun "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows 2000 Service Pack 4 için Güncelleştirme Toplaması 1'de düzeltilmiştir.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
900345 28 Haziran 2005 tarihli Microsoft Windows 2000 Service Pack 4 için Güncelleştirme Toplaması 1'in içerdiği düzeltmeler
Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
816915 Microsoft Windows Yazılım Güncelleştirme Paketleri için Yeni Dosya Adlandırma Şeması
Bu makaledeki düzeltme, Windows 2000 sunucu kümelerine uygulanması önerilen düzeltmeler listesinde bulunmaktadır. Bu liste hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
895090 Windows 2000 Service Pack 4 tabanlı sunucu kümeleri için önerilen düzeltmeler (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir)
Bu düzeltme, bu makalede açıklanan sorundan olumsuz etkilendiği bilinen tüm sunucu kümeleri için değerlendirilmeli ve bu sunucu kümelerine uygulanmalıdır.

Özellikler

Makale numarası: 829246 - Last Review: 31 Aralık 2008 Çarşamba - Gözden geçirme: 7.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbqfe kbwin2000presp5fix KB829246

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com