Halo oynamak için gereken bağlantı noktalarını ağ: Combat Evolved'u ve Windows Vista'nın çok oyunculu oyunları olarak Halo 2

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 829473 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Microsoft Halo oynamak için açık olması gerektiğini bağlantı noktaları: Combat Evolved'u ve Windows Vista Güvenlik Duvarı, proxy sunucusu, yönlendirici, ağ adresi çevirisi (NAT) aygıtı veya ınternet bağlantı paylaşımı üzerinden çok oyunculu oyunlar gibi Microsoft Halo 2.

Daha fazla bilgi

Windows Vista Halo 2

Bağlantı noktası 80 CANLı hesabına kaydolma için kullanılır ve açık olması gerekir. <a1>Bağlantı</a1> 3074, LIVE tarafından çok oyunculu oyunları için kullanılan varsayılan bağlantı noktasıdır. Ancak, bağlantı noktası 3074 kullanılamıyorsa, hizmetin bir sonraki kullanılabilir bağlantı noktası 12 artırımları ile arar. Halo 2 bağlantı noktaları hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
937424Oyun bağlantı Windows LIVE LIVE için açık olması gereken noktaları için

Halo: Combat Evolved'u...

Microsoft Windows Güvenlik Duvarı

Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2), bağlantı noktası özel durumlarını, Güvenlik Duvarı ' el ile oluşturmanız gerekmez. Şimdi, programın kendisi için özel durumlar oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin.

Not Hiç tanımadığınız bir program için bir bağlantı noktası açın.
 1. Başlat ' ı tıklatın ve sonra Denetim Masası ' nı tıklatın.
 2. Güvenlik Merkezi ' ni tıklatın.
 3. Windows Güvenlik Duvarı ' nı tıklatın.
 4. Özel durumlar sekmesini tıklatın.
 5. Program Ekle ' yi tıklatın.
 6. Gözat ' ı tıklatın.
 7. Oyunun çalıştırılabilir dosyaları bulun ve sonra ' ı tıklatın. Varsayılan olarak, bu oyun, aşağıdaki konumlardan birine yüklenir:
  C:\Program Files\Microsoft Games\Halo\halo.exe
  C:\Program Files\Microsoft Games\Halo\haloupdate.exe
 8. Iki kez Tamam ' ı tıklatın.
Windows Güvenlik Duvarı'nı kullanma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
842242Windows XP Service Pack 2 yüklendikten sonra bazı programlar çalışmıyor gibi görünebilir
Windows Güvenlik duvarı kullanıyorsanız, yine de ağınızı yeniden yapılandırdığınızda oyunu tarafından kullanılan bağlantı noktaları bilmeniz gerekebilir.

Bağlantı listesi

Aşağıdaki DirectPlay bağlantı noktaları üzerinden bir yerel ağ (LAN) doğrudan bir ınternet, çok oyunculu bir oyunu oynamak için veya GameSpy ınternet Matchmaking aracılığıyla bir oyunu oynamak için oyunu oynamak için açık olması gerekir:
 • 80 (Aktarım Denetimi iletişim kuralı [TCP]) - Halo görünümler bir Halo olup olmadığını görmek için kullanılabilir bir güncelleştirme. Halo, bir güncelleştirme varsa, bu bağlantı noktası üzerinden güncelleştirmeyi yükler.
 • (Kullanıcı Datagram iletişim kuralı [UDP]) - 2302 oyun ana bilgisayar bu bağlantı noktasını dinler.
 • Oyun istemci 2303 (UDP) - oyun ana bilgisayarın bu bağlantı noktası üzerinden bağlanır.
Bu, birleşim zaman her veya ınternet çok oyunculu bir oyun oluşturun, Halo, en son Halo güncelleştirmesini için ınternet'e otomatik olarak denetler. Tek başına güncelleştirme aracı, Haloupdate.exe, Halo'nin yüklü olduğu klasörün kökünden da çalıştırabilirsiniz. (Örneğin, bu araç denetim toplu modda çalıştırmak için kullanabilirsiniz.) Halo, güncelleştirmeleri aramak için HTTP kullanır.

Bu bağlantı noktalarının açık olduğunu doğrulamak için bu bağlantı noktalarını açmak için ağ yöneticinize veya ınternet servis sağlayıcınız (ıSS) başvurun. Ağ yöneticisiyseniz, ağ yazılımı veya bu bağlantı noktalarını açmak için gereken adımları belirlemek için donanım belgelerine bakın.

Halo, ağınız üzerinde çalışmak için özelleştirmek, varsa, ana bilgisayar ve istemci bağlantı noktaları değiştirebilirsiniz. Varsayılan bağlantı noktası aralığı işe yaramıyorsa, ağınızdaki yapılandırılırsa, bağlantı noktaları çalışacaktır bildiğiniz değerlere ayarlamanız gerekir. Ana bilgisayar ve istemci bağlantı noktaları için Ağ'ı özelleştirmek için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Halo başlatın.
 2. Profilleri Göster'i tıklatın.
 3. Ağ ayarlarını değiştirmek istediğiniz profili seçin.
 4. Tamam ' ı tıklatın.
 5. Ayarlar ' ı tıklatın ve sonra da Ağ yapısı ' nı tıklatın.
 6. Ana bilgisayar bağlantı noktası ya da İstemci bağlantı noktası ' nı tıklatın ve sonra da doğru numarayı yazın.
 7. Tamam ' ı tıklatın.
Daha fazla bilgi için bkz: ikinci makalede, bu makalenin "Başvurular" bölümünde bağlantı.

Halo, yönlendiriciler ve NAT aygıtlarının çoğu arkasından oyunlar oynayabilirsiniz. Ana bilgisayar ve istemci bağlantı noktaları için bilgisayarınızı engellenmez emin olmak için yönlendiricinizin belgelerine, arkasından bir yönlendiriciye bağlanırken sorun yaşarsanız, gözden geçirin.

Referanslar

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
829469Bilinen çok oyunculu sorunlar, Halo: Combat Evolved'u

Özellikler

Makale numarası: 829473 - Last Review: 4 Aralık 2007 Salı - Gözden geçirme: 3.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Halo PC 1.0
 • Microsoft Halo 2 for Windows Vista
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbui kbinfo KB829473 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:829473

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com